CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30)

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronosticul meciului

Poll ended at Sun May 01, 2016 1:02 pm

Victorie CFR
1
17%
Egal
2
33%
Victorie Poli
3
50%
 
Total votes: 6
cristian
Posts: 100
Joined: Mon Apr 15, 2013 8:34 pm

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by cristian »

Grigoras este vinovat daca trebuie scos vinovat pentru ca a acceptat sa preia o echipa in conditile actuale;
problema este activa acum datorita conducerii din trecut si a bugetului Zero in momentul actual;
se pare ca fara Bani, prezenta pe teren e un sacrificiu facut de jucatori
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by diegis37 »

"Unii dintre ei nu ar trebui să poarte nici tricoul de antrenament, nu tricouri de joc. Cu așa drag trag ei pentru Poli."
Daca declaratia este adevarata atunci ma întreb cine face echipa ?
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by impossible »

cristian wrote:Grigoras este vinovat daca trebuie scos vinovat pentru ca a acceptat sa preia o echipa in conditile actuale;
problema este activa acum datorita conducerii din trecut si a bugetului Zero in momentul actual;
se pare ca fara Bani, prezenta pe teren e un sacrificiu facut de jucatori
Datele problemei sunt aceleasi inca de anul trecut. Totusi, asa dezastru ca acum nu a mai fost de multa vreme.

Apropo, nu suntem noi singura echipa la care contractele unor jucatori expira la vara. Totusi, noi suntem singura echipa care nu joaca nimic. Intamplator (sau nu), aceasta situatie a aparut tocmai de la venirea noului antrenor.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by swedishbitter »

impossible wrote:
cristian wrote:Grigoras este vinovat daca trebuie scos vinovat pentru ca a acceptat sa preia o echipa in conditile actuale;
problema este activa acum datorita conducerii din trecut si a bugetului Zero in momentul actual;
se pare ca fara Bani, prezenta pe teren e un sacrificiu facut de jucatori
Datele problemei sunt aceleasi inca de anul trecut. Totusi, asa dezastru ca acum nu a mai fost de multa vreme.

Apropo, nu suntem noi singura echipa la care contractele unor jucatori expira la vara. Totusi, noi suntem singura echipa care nu joaca nimic. Intamplator (sau nu), aceasta situatie a aparut tocmai de la venirea noului antrenor.
Anul trecut nu au existat atatea restante financiare. E normal ca problema sa agraveaza * (timp). Asta, pe langa lipsa de incredere in fortele proprii a celor care mai vor sa practice sportul asta, pe langa interesele financiare ale impresarilor, pe langa lipsa unei mentalitati sanatoase nu a avut decat sa duca la deznodamantul de azi. Echipa a inceput sa joace din ce in ce mai prost, ca de aia a fost demis si Mister Flocea, rezultatele au fost constat pe o linie descendenta ceea ce ma face sa cred ca ce a declarat Grigoras e adevarat. Tot ce putea sa faca el e sa fie un fel de superpsiholog sau sa introduca in teren tot felul de rezerve ale rezervelor. Nu am cum sa cred ca Grig e atat de dezastros. Dezastroasa e conducerea administrativa.
Scuze dar ma abtin mai greu: de cand a venit grig nu jucam nimic?? Pai parca conform majoritatii nu jucam nimic nici cand era Dan sau Flocea si veneam cu egaluri din deplasare sau castigam puncte. Bravo lui Grig ca a acceptat conditiile astea si bine ca nu a venit Scuipinel. Rezultatele ar fi fost absolut identice cu oricine pe banca.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by impossible »

swedishbitter wrote:
impossible wrote:
cristian wrote:Grigoras este vinovat daca trebuie scos vinovat pentru ca a acceptat sa preia o echipa in conditile actuale;
problema este activa acum datorita conducerii din trecut si a bugetului Zero in momentul actual;
se pare ca fara Bani, prezenta pe teren e un sacrificiu facut de jucatori
Datele problemei sunt aceleasi inca de anul trecut. Totusi, asa dezastru ca acum nu a mai fost de multa vreme.

Apropo, nu suntem noi singura echipa la care contractele unor jucatori expira la vara. Totusi, noi suntem singura echipa care nu joaca nimic. Intamplator (sau nu), aceasta situatie a aparut tocmai de la venirea noului antrenor.
Anul trecut nu au existat atatea restante financiare. E normal ca problema sa agraveaza * (timp). Asta, pe langa lipsa de incredere in fortele proprii a celor care mai vor sa practice sportul asta, pe langa interesele financiare ale impresarilor, pe langa lipsa unei mentalitati sanatoase nu a avut decat sa duca la deznodamantul de azi. Echipa a inceput sa joace din ce in ce mai prost, ca de aia a fost demis si Mister Flocea, rezultatele au fost constat pe o linie descendenta ceea ce ma face sa cred ca ce a declarat Grigoras e adevarat. Tot ce putea sa faca el e sa fie un fel de superpsiholog sau sa introduca in teren tot felul de rezerve ale rezervelor. Nu am cum sa cred ca Grig e atat de dezastros. Dezastroasa e conducerea administrativa.
Scuze dar ma abtin mai greu: de cand a venit grig nu jucam nimic?? Pai parca conform majoritatii nu jucam nimic nici cand era Dan sau Flocea si veneam cu egaluri din deplasare sau castigam puncte. Bravo lui Grig ca a acceptat conditiile astea si bine ca nu a venit Scuipinel. Rezultatele ar fi fost absolut identice cu oricine pe banca.
Grig nu stie / nu poate sa "monteze" echipa in momente de genul asta. Si, de multe ori, aici se face diferenta intre o echipa slaba, dar cu rezultate cat de cat satisfacatoare si una, tot slaba, avand rezultate dezastroase. Mai castigi, de multe ori, si din ambitie, din determinare. Noi tocmai asta nu avem.

Se spunea ca echipa joaca slab sub Dan sau Flocea. De acord, dar atunci nu aveam termen de comparatie. Credeam ca "mai rau de atat nu se poate". Ei bine, iata ca se poate.

In rest, am cam aceeasi parere despre conducere. E clar ca problemele financiare au avut rolul lor. Insa, din ce am citit, altii au sau au avut restante chiar mai mari decat ale noastre. Si totusi joaca fotbal.

In fine, nu conteaza, e numai fotbal. Oricum soarta noastra era cam clara. Sa ne bucuram de sarbatori, de familie, de tot ceea ce ne-a dat Dumnezeu.

Hristos a Înviat!
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by dylan »

Echipa ăsta este exact rezultatul conflictelor dintre 2 politicieni Robu și Bojin, intre 2 impresari Stanciu și Oprea și foarte vizibil în ultimul timp al conflictului din teren intre gașca de jucători romani expirați gen Zicu, Goga, Curtean, Cânu și slaba valoare a străinilor aduși .Chiar mă gândeam ca pe vremuri sufeream când ne pleca câte un jucator dar din trupa ăsta chiar nu merita nici unul , este cea mai slaba Poli pe care am sustinut-o vreodată, atât fotbalistic cât și ca organizare a clubului.Paște fericit tuturor !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by englezul »

diegis37 wrote:"Unii dintre ei nu ar trebui să poarte nici tricoul de antrenament, nu tricouri de joc. Cu așa drag trag ei pentru Poli."
Daca declaratia este adevarata atunci ma întreb cine face echipa ?
Asta este si ideea, adica cine plm face echipa? Daca vezi ca nu se implica si nu pun osul, de ce-i mai bagi, ca sa iei 5-6 boabe in fiecare deplasare? Daca tot este sa iei multe baga tineret macar, pe ei nu-i poate acuza nimeni ca-s miserupisti sau mercenari. Dar ptr asta trebuie sa ai cohones si nu-i cazul. Omul este un supererou, de cand a venit face numai stramb echipa, a reusit sa-i zapaceasca pe toti de cap , le-a insuflat un moral beton( =)) ) si daca-l intrebi el nu se simte vinovat cu nimic. Cred ca este cel mai slab antrenor care a stat pe banca la noi si in topul asta ii includ si pe Velcea sau Alexa. Are ceva timp la echipa si el inca nu a inteles care jucator pe ce post da randament, cateodata ma gandesc ca asta ori ii idiot ori ne ingroapa intentionat.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by AndreiVajnaII »

Pai idiot sigur nu e, ca altfel nu statea mai bine statistic decât Flocea.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by englezul »

Stai ca mai avem batai de incasat, facem statistica la final. Sa-i spuna cineva sa-l lase pe Melinte inchizator...
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: CFR Cluj - Poli Timisoara (Play-Out, et. 9, 30.04, 19:30

Post by impossible »

Iata si statistica (ceruta de Diegis):
  • Alexa: 5pt/8j=0,625
    Fl. Marin: 22pt/21j=1,047
    Grig: 4pt/6j=0,666
Andrei, antrenorul nostru e primul, statistic, la goluri primite. Adica raportul dintre numarul de goluri primite si numarul de meciuri jucate este cel mai mare sub "domnia" lui Grigoras (2,666 goluri pe meci).
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply