Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

scor final

Poll ended at Sun Apr 24, 2016 12:27 pm

1-0
1
7%
2-0
4
29%
3-0
4
29%
4-0
1
7%
5-0
4
29%
 
Total votes: 14
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by marci75 »

3-1 Zicu,Elek,Hernandez.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by swedishbitter »

Un 0-0 la pauza, care nu ajuta pe nimeni.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by orangetm »

Plezne de jucători.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by Pffv »

Scutaru e mai lent ca o divizie de panzer-e ! Nascut speranta .... :evil:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by Amadeus »

Arrivederci L1!
Bienvenutto L2!
Amadeus
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by swedishbitter »

Scor previzibil dar un test util zic eu, asa cum vor fi toate celelalte meciuri pana la final. Conteaza experienta asta de Divizia Nationala pt duelurile de la anul din B si sper ca Grigo va pastra pt sezonul viitor doar ce merita cultivat, cu conditia desigur sa se poate desparti amiabil de catre cei fara randament.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by englezul »

Pacalici in teren, superpacalici pe banca. Are Grigoras asta un stil de a face echipa de start de :bashhead: Din punctul meu de vedere este sub Flocea la ce a aratat de cand a venit, adica plus valoare zero. Incepi cu o echipa superdefensiva si nu joci nimic desi iti arde buza dupa victorie. Apoi cand o dai de gard faci toate schimbarile la disperare in cateva minute, bagi toti atacantii. Pai de ce plm nu ai inceput cu doi atacanti sa dai gol, de ce ? De slab ce este profesional! Nu mai spun ca nici nu ai cu cine, gunoiul de Zicu si acum la finalul campionatului inca are burta. Amenzi ptr greutate nu exista in ROI ?
Macar sunt super linistit ptr ca este clar ca meritam sa picam. Daca ne faceau altii cu japca, cu rezultate ciudate, ma suparam. Dar daca tu concret nu esti in stare sa bati pe nimeni, inseamna ca meriti sa joci de la ora 11 ( daca o sa mai joci).
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by PFA »

Intamplator nu cred ca Grigoras a abordat gresit jocul. Chiajna ne-ar fi distrus pe mingi lungi, Milevsky a fost aproape de neoprit cand a pus mingea jos, iar in momentul in care au avut spatii (vezi dupa accidentarea lui Belu) ne-au pleznit tare. Problema, ca in tot acest sezon a fost ca nu putem marca atunci cand avem golul in bocanc si ca facem erori personale in mod repetat.

Nu stiu de ce a iesit Llorente din schema pentru Jenkins, englezul fiind relativ ok pana a fost jalon la faza penalty-ului in fata lui Milevsky.

Diferenta din teren e o reflectie perfecta a campaniei din iarna: Milevsky si Obodo, decisivi si mereu periculosi, la noi doar Nimely ce-a miscat, chiar si cu gafa de la penalty, dar cel mai des n-a avut cu cine.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by banatean_violet »

Jucatorii nu au nici o vina. De ce ar fi ei vinovati ca in loc de liga a 3a sau a 4a unde le-ar fi locul conform (non)valorii lor cineva i-a chemat sa se plimbe prin iarba in liga 1a si le mai da si bani din cand in cand pentru asta. In cazul antrenorilor ce s-au perindat pe la Poli este iarasi nonvaloare pentru ca au acceptat sa antreneze in liga 1 a astfel de asa zisi jucatori. Principalii vinovati insa pentru stransura de incompetenti ce se afla acum la Poli sunt pacaliciul lae si tractoristul titu. Din cauza lor Timisoara nu conteaza deloc in tara asta in multe domenii, la fotbal s-a vazut acuma cum un sat chiajna a venit aici cu 5 arbitri care au avut grija ca nu cumva sa luam vreun punct. Macar pe vremuri furaciuni de astea erau in meciuri adevarate, acum daca se juca pe bune ar fi fost un meci de nimic la nimic. Pe astia doi, pacaliciu si tractoristu sper sa nu-i mai vad in vreo pozitie prin care sa-si bata joc in continuare de Timisoara, as apaluda si dnaul daca i-ar pune undeva in vreun beci pentru o vreme. Ceilalti jucatori, antrenori, conducatori se vor autoelimina pe cale naturala din asocierea cu Timisoara. Mergem la rugby? Cu fotbalul se pare ca s-a terminat in orasul nostru.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli-Chiajna etapa a8a Play-Out

Post by englezul »

PFA wrote:Intamplator nu cred ca Grigoras a abordat gresit jocul. Chiajna ne-ar fi distrus pe mingi lungi, Milevsky a fost aproape de neoprit cand a pus mingea jos, iar in momentul in care au avut spatii (vezi dupa accidentarea lui Belu) ne-au pleznit tare. Problema, ca in tot acest sezon a fost ca nu putem marca atunci cand avem golul in bocanc si ca facem erori personale in mod repetat.

Nu stiu de ce a iesit Llorente din schema pentru Jenkins, englezul fiind relativ ok pana a fost jalon la faza penalty-ului in fata lui Milevsky.

Diferenta din teren e o reflectie perfecta a campaniei din iarna: Milevsky si Obodo, decisivi si mereu periculosi, la noi doar Nimely ce-a miscat, chiar si cu gafa de la penalty, dar cel mai des n-a avut cu cine.
Eu nu sunt un subtil analist al fenomenulu insa nu reusesc sa gasesc niciun element pozitiv care sa ma faca sa ma bucur de venirea lui Grigoras la echipa. Ca asezare stam mai rau decat inainte. Flocea nu lua 6 la Botosani niciodata. Iar asezarea kakacioasa din prima repriza de astazi, cand tu trebuia sa bati obligatoriu... Schimbari facute la disperare si epuizate la mijlocul reprizei secunde, astea mi se par amatorisme cu tot respectul meu ptr ce stiam despre Grigoras...
Post Reply