Iasi - POli etapa a7a Playout

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
1
9%
X
3
27%
2
4
36%
1X
1
9%
X2
0
No votes
12
0
No votes
1X2
2
18%
 
Total votes: 11
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by ceasul13 »

Un punct bun sa speram pentru moral, altfel deocamdata nu ne ajuta prea mult.
Suntem oricum cei mai mari fricosi si disperati. Cand ceilalti raman in inferioritate pur si simplu nu mai stim ce e cu noi. Automat scade determinarea, sunt toti blazati si speriati, nu stiu cum sa scape de minge ... Nu inteleg cum de nu reuseste nimeni (cu orice antrenor a fost la fel) sa-i trezeasca, sa le insufle calm, sa construim, sa tinem noi mingea ca doar suntem mai multi.
Suarez si Jenkins au aratat din nou ca nu par sa aiba nici o treaba cu jocul asta.
Cum a intrat Belu a inceput sa se iveasca bulevardul :)
Daca batem Chiajna suntem acolo, daca nu e nasol.
HAI POLI!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by asu »

auzi........scutaru si canu accidentati ?!?!?!
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by diegis37 »

asu wrote:auzi........scutaru si canu accidentati ?!?!?!
poate se refac pana la meciul urmator
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by DP 2-6 »

diegis37 wrote:Scoaterea lui Canu a fost riscanta .
Nu vede nimeni ca Belu este mijlocas si nu fundas?
Nu stim sa profitam daca avem un jucator în plus.
Un egal chinuit care nu ne prea ajuta deloc .
Ba ne ajută, la o victorie cu Chiajna, ne ajută să trecem în fața lor și posibil și Botoșaniului.
Last edited by DP 2-6 on Tue Apr 19, 2016 8:39 pm, edited 1 time in total.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by englezul »

Orice punct conteaza cand se trage linia, chiar orice punct !
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by swedishbitter »

Parca era vorba sa jucam ca si Liverpool.. Raman la parerea ca ar fi fost fain sa castigam. O victorie, doua, acum pe final, ar da bine la moral dar si la imagine. ne-ar conferi un statut de candidata la promovare anul viitor competitional, cu conditia sa scapam de elefanti si sa revina Enrique. Cu el in teren, f probabil, am fi fost ceva mai sus in momentul de fata.
Sunt de acord cu englezul, nu e totuna sa retrogadezi cu 10 puncte sau cu 20+.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by dylan »

Meci destul de bun pe terenul primei clasate din play out unde cu putin noroc puteam castiga.Important, mai mult decat punctul castigat e moralul jucatorilor care sper sa ne ajute in meciul cu satul chiajna.Fortza Viola.
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by jamais »

Mi s-a parut un meci in care jucatorii celor doua echipe s-au inteles pe teren pentru un egal. Noua ne va fi inutil acest rezultat dupa cum vad ca merg lucrurile.
Daca nu s-au inteles jucatorii pentru un rezultat egal, atunci Grigoras nu prea e antrenor pentru ca n-a fortat echipa sa urce peste adversar cand aveam un jucator in plus. Aveam nevoie de victorie si nu de egal!
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by englezul »

jamais wrote:Mi s-a parut un meci in care jucatorii celor doua echipe s-au inteles pe teren pentru un egal. Noua ne va fi inutil acest rezultat dupa cum vad ca merg lucrurile.
Daca nu s-au inteles jucatorii pentru un rezultat egal, atunci Grigoras nu prea e antrenor pentru ca n-a fortat echipa sa urce peste adversar cand aveam un jucator in plus. Aveam nevoie de victorie si nu de egal!
Tu ai vazut meciul de la Botosani? Ai vazut ce am patit incercand sa jucam cu o formula de echipa mai ofensiva? De ce nu pricepeti ca ai nostri ca brazii nu pot la acest moment mai mult, este bine ca nu mai luam usor goluri si ca strangem puncte. Ca sunt sau nu degeaba vom vedea la final cand se trage linia. Nu mai fiti atat de pretentiosi si rai cu ai vostrii jucatori ca astia sint, si altii nu avem. Parca am innebunit cu totii in societatea asta de kakat. Nimeni nu mai are rabdare, toti au pretentii deosebite de la cei din jurul lor. Da-l in pla mea de fotbal in final, mare kakat daca retrogradam. Atat am putut, atat am facut, asta este, acum ce facem incepem sa-i injuram pe toti ptr ca nu ne iasa pasenta?
Cat despre aia cu "intelesul" jucatorilor, mai bine tac si inchei aici.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Iasi - POli etapa a7a Playout

Post by LILIaKu- »

Iasi s-au urcat pe noi cand nu au mai putut scutaru si canu. Fara ei in aparare a fost dezastru. Am avut noroc ca nu am luat gol la cornerele alea 2. Cat au jucat canu si scutaru moldovenii nu mi-au dat nici o emotie, si noi am fost mai periculosi.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
Post Reply