Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Rezultat final

Poll ended at Tue Apr 05, 2016 1:44 am

1
1
11%
X
0
No votes
2
8
89%
 
Total votes: 9
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by ceasul13 »

Nu avem jucatori si nu stim sa stam in teren (asta a fost valabil indiferent de antrenor de mai multi ani). Nu jucam nimic deci nu putem avea sperante de salvare desi mai sunt destule meciuri.
Robu si Bojin au asteptat din nou fara sa ia masuri pana cand nu mai prea avea nici un rost. Nu au schimbat in iarna cand trebuia, nu au facut nimic legat de finantare, nu au controlat debandada din club, doar numiri de persoane care sa taie frunza la caini. La fel ca si acum 2 ani, au schimbat cand eram deja cu un picior jumate in groapa.
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by diegis37 »

Toata echipa a fost catastrofala .Prima repriza am reusit sa tinem cumva de rezultat ,dar în repriza doua am primit o lectie de fotbal.Asa se joaca fotbalul,simplu si direct.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by asu »

ce excitati sunt moldoveni , dar noi astazi am fost jaloane

cand prindem si noi un adversar sa se prezinte ca si noi astazi

baieti cu rusinea de azi au stabilit recordul ...am mai pierdut 5-1 la Astra

numai avem nicio sansa ....echipa se va desfinta !....ultimele patru etape daca nu trimitem juniori nu ne vom prezenta la meciuri !
cristian
Posts: 100
Joined: Mon Apr 15, 2013 8:34 pm

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by cristian »

chiar numai este nimic de postat; RUSINE TUTUROR CARE FAC TIMISOARA DE CACA...UA...............
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by timisoreanul »

De cand sunt eu suporterul lui Poli, ar trebui sa fac un efort de memorie ca sa imi amintesc multe asemenea infrangeri. Toti cei implicati la acest club ar trebui sa tina capul jos o perioada cand merg prin oras. Nu vreau sa fiu arogant sau dispretuitor, dar un orasel ca si Botosani a umilit Timisoara la fotbal.
Apararea a fost inexistenta, doar Popescu s-a mai zbatut. Nu il inteleg pe Bocsan, cand ai sansa la varsta asta sa joci titular in liga I, sa te prezinti astfel, pare incredibil. Pana la urma demiterea lui Stanciu pare justificata. Chiar si singurii jucatori adusi in aceasta iarna care au parut sa confirme, si anume Strauss si Torres, astazi au jucat lamentabil. Iar Llorente si Hernandez care au jucat ceva in toamna acum sunt de nerecunoscut. In concluzie, singurul transfer reusit a fost Popescu.
E usor sa vorbesti in urma razboiului (cu toate ca multi am spus asta de la inceput), dar echipa asta avea o sansa daca ramaneau Alexa, Timofte si lotul cu care s-a promovat. Chiar daca a fost la nivelul ligii a II-a, Poli a obtinut in sezonul trecut niste performante (doar victorii si un egal acasa, doar doua (!!!) goluri primite pe teren propriu in tot campionatul, vreo 20 de meciuri consecutive fara infrangere). Dupa care ne-am debarasat ca de niste masele stricate de: Trandu, Boldea, Poparadu, Papp, Popovici, Neagu, Keita si am adus marile vedete din echipa. Oricum, chiar si asa, greul l-au dus tot cei care au ramas din sezonul trecut: Scutaru, Belu, Ovidiu Popescu, Barbut, Elek, Canu.
Va reamintesc echipa care a promovat: Papp, Belu, Scutaru, Canu, Neagu, Ovidiu Popescu, Barbut, Poparadu (Trandu), Boldea, Henrique, Elek. Antrenor: Dan Alexa.
Dupa cum am jucat astazi, chiar nu meritam sa ramanem in liga I. Mai bine retrogradam, poate ne impacam cu biciclistii si facem si noi o strategie pe termen lung.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by timisoreanul »

Cred ca l-am uitat pe Melinte, care a venit in returul sezonului trecut si a dus greul si in acest sezon.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by asu »

nu am calcat pe stadion cu flocea antrenor

dar cat ma pricep eu la fotbal .....la cele doua esecuri pe langa atitudinea ( poate si neputinta ) jenanta a majoritatea jucatorilor a contribuit major profesorul Grigoras !

incepi cu petrolul 5 elefanti , zicu & goga nu merita sa intre in vestiar dar mai pe teren...iar astazi schimba brusc sistemul si desemneaza capitan al echipei un jucator pe care il doara la banana de echipa asta !!!!vezi declaratia lui de dupa joc !
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by diegis37 »

Nu este nici prima si nici ultima înfrîngere la scor ,am mai pierdut la Galati acum 22 de ani tot cu 6-1 ( am citit prin presa )
Si Poli tot mai exista .Poate acesta a fost dusul rece de care am avut nevoie sa ne trezim la viata .
Ps
Ce galeria a avut acel orasel moldovenesc :)
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by banatean_violet »

S-a vazut clar diferenta de atitudine. Echipa noastra niciodata in acest campionat nu a avut atitudinea celor de la Botosani care din prima secunda erau conectati total la meci. La noi singurul cu o atitudine pozitiva meci de meci este D. Popescu, celorlalti parca le este greatza cand sunt pusi sa joace fotbal.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Botosani - ACS Poli TM 4.4.2016

Post by orangetm »

N-ai atitudine.
N-ai altitudine.
Despre ce vorbim?
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply