CSMS Iasi - Poli Timisoara

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

CSMS Iasi - Poli Timisoara

Poll ended at Sun Feb 21, 2016 3:03 pm

1
1
11%
X
2
22%
2
6
67%
 
Total votes: 9
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: CSMS Iasi - Poli Timisoara

Post by englezul »

banatean_violet wrote:Chiar daca nu am castigat echipa mi-a lasat azi o impresie generala buna. Scutaru ar trebui sa-i cedeze prima lui Strauss, care a salvat situatia la doua gafe ale fundasului central. La gol tot Scutaru a gresit, nu avea voie sa dea ala gol asa de langa fundas. Zicu saracu de abia a reusit sa iasa gafaind dupa frumoasa plimbare pe gazonul verde printre fulgi de nea. Cred ca miscarea usoara de azi i-a facut bine la burtica. Iar am luat un cartonas galben fara motiv, s-a vazut clar cum Torres a jucat mingea. Pare un fundas mai sigur decat ceilalti. L-as mentine titular alaturi de Bocsan.
Cu sau fara FM retrogradam numai daca nu luam licenta. Daca ramane FM avem macar o certitudine, inca un punct cu Petrolu. :p
Nu mai poti fi retrogradat ptr licenta. Primesti doar penalizare sezonul urmator: -3 sau -6 puncte.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: CSMS Iasi - Poli Timisoara

Post by englezul »

Nu inteleg de ce se insista cu introducerea lui Zicu dolofanul. Asta are burta ca si mine, pe bune si in loc sa-i scada ii creste tot ca si mie. Dar eu stau la T2 si nici macar nu mananc seminte, asta sta pe teren si mai si ia o data la cateva luni o valijoara de arginti, nu-i corect.
Un antrenor pisdos i-ar da termene si amenzi ptr greutate si ori se lasa atunci ori ajunge sa joace degeaba. Clar nu ne poate ajuta la cum arata. Pai Mutu ii subtire ca nojita fata de el... :))
Radeam de 10-le ala dodolot de la Voluntari, dar fugea sau ma rog se rostogolea ala de rupea pamantul, al nostru nu mai poate fugi nici dupa tramvai, incredibil...
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: CSMS Iasi - Poli Timisoara

Post by DP 2-6 »

LILIaKu- wrote:
DP 2-6 wrote:
LILIaKu- wrote:Sa ne fie rusine pentru cum am jucat azi. Poli a jucat 2 minute. Penibil. Mi-e rusine ca tin cu echipa asta.
Preferai să jucăm deschis, să o luăm ca la Ovidiu, sau la Severin?
Da. Preferam sa jucam fotbal. Nu sa terminam meciul cu 6 fundasi, 2 mijlocasi defensivi si 2 mijlocasi laterali. Preferam sa fugim; sa dam pase si sa batem.
Nu e momentul să jucăm fotbal și să pierdem, cum am făcut la dinamo, CFR, sau aiurea. De fapt fotbalul, în mare, are două faze, de atac și de apărare. De ce crezi că Ieșii au fost mai buni, dacă din 80 de minute de dominare nu au reușit să înscrie? Întotdeauna, cel mai bun, rezolvă pozitiv cele două faze, astăzi nu a fost cazul să fie unul mai bun. Cu un centimetru de noroc, noi eram cei buni, conform regulii de aur a fotbalului, adică cel mai bun înscrie un gol mai mult decât adversarul!
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: CSMS Iasi - Poli Timisoara

Post by Amadeus »

punctul e multumitor, jocul insa slab.
pacat de Barbutz, baiatul asta e in regres continuu de vreun an
Amadeus
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: CSMS Iasi - Poli Timisoara

Post by DP 2-6 »

Față de ultimul an, da, față de ultimele meciuri, e în progres.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: CSMS Iasi - Poli Timisoara

Post by diegis37 »

DP 2-6 wrote:Față de ultimul an, da, față de ultimele meciuri, e în progres.
Uica ce se intampla ? azi esti de partea mea :) :D
Iar trebe sa iti dau dreptate . ;)
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: CSMS Iasi - Poli Timisoara

Post by Pffv »

Pffv wrote:
englezul wrote:Scoatem punct, sa plece Flocea cu fruntea sus ! :D
[youtube] https://youtu.be/e2NdM6xDkws [/youtube]

le care esti al doilea cu "x" , ca pe unul il stiu O:-)
Se taie din "titlu" , Boss esti numai "pro" ! "fet" s-a pierdut , vezi cele cu italice :p !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: CSMS Iasi - Poli Timisoara

Post by englezul »

Cam putine ocazii am avut in R1, sa speram ca gresesc ei, altfel...
Post Reply