FCSB-Poli Timisoara

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

FCSB-POLI

Poll ended at Wed Dec 23, 2015 4:43 pm

1
1
25%
x
1
25%
2
2
50%
 
Total votes: 4
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: FCSB-Poli Timisoara

Post by englezul »

Clauza de reziliere unilaterala din partea clubului si punct. Asa cum faceau franarii. Nu confirmi pe teren esti ceao, fara negocieri si alte povesti nemuritoare. Cine accepta semneaza cu noi, cine nu viteza. Si fara vedete sau jucatori trecuti de 30 de ani, obligatoriu!
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: FCSB-Poli Timisoara

Post by ceasul13 »

FlaVius wrote:Din pacate cred ca Steaua a castigat meciul asta si din punct de vedere tactic si cheia a fost Stanciu. Desi nu l-am vazut niciodata drept fotbalistul cu potential "urias" :bashhead2: cum il prezinta presa miticeasca, a facut acum un meci foarte bun, a jucat intre liniile noastre si a ales solutii corecte de cele mai multe ori, fie actiuni individuale, fie pase filtrante. A putut profita si de lipsa de coeziune a fundasilor centrali care au jucat ieri si de naivitatea lui Bocsan. Si aici nu sunt deloc deacord cu opinia ca Luchin, Scutaru si Canu au facut greseli mult mai mari. E clar ca Bocsan nu trebuie condamnat prea mult pentru acel autogol dar nici chestia asta ca a fost "ghinion" nu tine. A raschetat mingea, a fost o eroare tehnica adusa si de reactia lui usor intarziata. In plus, au mai fost 2-3 faze cand jucatorii Stelei au scapat singuri nestingheriti prin centrul apararii noastre. In rest, Sarmov in continuare demonstreaza ca are momente de black-out in care mai mult incurca pe teren iar Barbut a aratat ca un junior ratacit printre baietii mari. Felul cum finalizeaza actiunile (nu s-a intamplat o singura data) este absolut ridicol. La meciul asta si Curtean a fost neinspirat le cele mai multe faze. Aveam impresia ca si daca ramaneau 3 de-ai nostri cu poarta in fata gaseau un mod de a se incurca intre ei.
Ah da, si "favoritul" forumului, Belu... oare s-a gandit cineva sa incerce sa il joace putin mai avansat, mijlocas de banda? Eu nu vad niciun mijlocas de la noi sa poata scoate oameni din joc ca si Belu, poate doar Hernandez se apropie. Fizicul il recomanda ca fundas, dar instinctul lui este intotdeauna sa atace si este prins de multe ori in pozitie gresita cand trebuie sa se replieze.

Asa parea la o prima impresie pe la inceputul campionatului ca mijlocas ar fi poate mai bun, acum dupa prima parte de campionat cred ca pentru noi nu e bun de nimic sa mearga la altii (poate la stana da lapte :) , daca primim si 5000 de euro pe el macar platim un salariu). E adevarat ca mai depaseste un adversar, doi ... dar apoi cu ce rezultat, ce face util cu mingea pentru echipa?
Ai vazut sa dea o centrare buna tot campionatul (de un timp am inceput sa urmaresc), eu nu imi amintesc? Nu a dat cu Muresul, nu a dat cu fcsb, nu a dat cu Chiajna ca sa ma refer doar la ultimele meciuri si la zeci de centrari incercate. REZULTATUL direct in primul adversar. Ar fi un echivalent al lui Barbut (dovada o vezi in fiecare meci cand urca, ca Belu fundas oricum cred ca mai mult ne-ar fi ajutat mos Nohai :D daca nu s-a lasat decat el), doar ca asta in loc sa fuga fara rezultat final ar dribla. Cand sa paseze, centreze sau suteze ar pierde mingea (ai o gramada de exemple in fiecare meci).
Copilul ala Bocsan a gresit cand a primit o sansa dupa un campionat stat pe tusa, poate nu e bun dar nici nu a avut multe sanse sa demonstreze.
Nu e gresala la fel de mare pentru Canu (la varsta lui) sa-l rupa pe ala sa te lase in 10 si sa pierzi meciul dupa ce pana atunci ai controlat? Nu e gresala uriasa a lui Luchin cu jegurile lui Hagi? Ca sa amintim doar cateva si astia au experienta si au avut destule sanse sa gresasca ....
Ma opresc, mai bine sa ne calmam ca vin sarbatorile si sa vedem ce va fi dupa ...

Sarbatori fericite si linistite tuturor!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
Post Reply