Chiajna-Poli

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Chiajna-Poli

Post by marci75 »

Nu-mi vine sa cred,a catea oara luam gol aiurea.
Oare de ce n-a intrat Melinte cu 5 min mai repede.
Pena o sa ne bantuie pana când iese la pensie.
Suntem prea naivi.
Dupa 5 ocazii de gol, obtinem doar 1 punct.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Chiajna-Poli

Post by ceasul13 »

:bashhead:

Iar ne-am batut joc de puncte si de o multime de oportunitati de a inchide meciul.
Din nou varza pe partea dreapta. Ce sa zici de modul cum ne-am aparat la acea faza, ce a facut Croitoru (la acea faza si in altele in acest meci) pe pare personal l-am tot dorit in teren. Cum sa nu mai alergi 1 minut sa opui rezistenta acolo, ala zici ca era pe bulevardul Belu fara nici o opozitie.
De ce oare nu am facut schimbarea cu 1-2 minute mai repede????
Sper ca ii iarna sa scapam macar de Sarmov (ce cauta oare asta in teren), Rufino, Croitoru ... si mai sunt.
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Chiajna-Poli

Post by asu »

dupa ce suntem cea mai penibila echipa (sa ai patru deplasari consecutive in care sa ai avantaj si in jumatate din ele sa fi egalat in prelungiri) avem si ghinion (mingea din bara il loveste pe mosul in spate )

dupa evolutia de astazi nu ar trebui sa pastram mai mult de 3 jucatori ptr. retur

NU pot sa inteleg niciodata cum poate sa fie titular acest sarmov cand il avem pe O Popescu ............Curtean varza ........Hernandez penibil (sa scos cu pasa de la gol).........Belu poate pleca linistit acum la oi(macar sa-i pacalim )

sa nu te concentrezi la atatea sanse (la pauza putea fi 4-1 ptr noi) si la final este inadmisibil !!!!!!!!!!
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Chiajna-Poli

Post by DP 2-6 »

Avem jucatori batuti in cap! X(
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Chiajna-Poli

Post by orangetm »

21:2=11.
De aici plecam.
Si avem de luptat pentru cat mai multe din cele 42 de puncte.
Si apoi vom vedea care pe care canibaleste din cele cu acelasi nume.


Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Chiajna-Poli

Post by DP 2-6 »

Șăzî blând, mai avem la oi șî la Iași șî acasă cu Volontari șî Petrolul, musai 28: 2 =14. ;)
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Chiajna-Poli

Post by swedishbitter »

Daca suntem furiosi dupa un = in deplasare inseamna ca-i f bine. Vad ca nu mai incepe declinul d-lui Flocea, ceea ce evident e in bucurator. Mi s-a parut din nou si o mica intarziere in ale reactiunii a portarului german. Arbitrii nu-i putem schimba, fundasii nu dar macar un portar normal cred ca s-ar putea realiza cu un mic efort de gandire. M-as mira destul de mult daca am pica. Avem rezultate peste asteptari, tinand cont ca nu demult ne chinuiam cu tarlungeniul, acum facem egal cu mareea echipa din celebra comuna primitiva - chiajna.. pe el monumentalul lor in forma de cotetz.. Eu zic ca-i destul de okeydokey
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Chiajna-Poli

Post by orangetm »

DP 2-6 wrote:Șăzî blând, mai avem la oi șî la Iași șî acasă cu Volontari șî Petrolul, musai 28: 2 =14. ;)
Ma, eu ma dusai direct in pleiaut...
:D

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Chiajna-Poli

Post by jamais »

Avem neaparata nevoie de un fundas inalt (un Luchin, un Scutaru nu pot face fata unui joc la cap cu sa zicem Pena). Eu as incerca sa-l aduc pe Seroni (imi aduc aminte ca acum 2 ani era cel mai bun jucator al nostru si ca juca cu sufletul pentru aceasta echipa) E timisorean si nu ar trebui sa-i platesti cazare, etc. In plus, mi-as dori un atacant central f. inalt pe care sa putem juca atunci cand nu ne merg pasele la mijloc. Daca Bostina nu e bun, macar sa gasim unul de inaltimea lui.
In alta ordine de idei Zicu, Canu, Croitoru, Smaranda, Pap, Doman si probabil Goga nu mai pot ajuta aceasta echipa. Ar fi bine ca clubul sa faca cu ei o intelegere pentru a li se rezilia contractele.

In rest, am facut un meci bun si e imbucurator ca cei 2 spanioli incep sa-si gaseasca ritmul. Pana la urma ei fac tot jocul si nu Zicu sau Croitoru.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Chiajna-Poli

Post by diegis37 »

jamais wrote:Avem neaparata nevoie de un fundas inalt (un Luchin, un Scutaru nu pot face fata unui joc la cap cu sa zicem Pena). Eu as incerca sa-l aduc pe Seroni (imi aduc aminte ca acum 2 ani era cel mai bun jucator al nostru si ca juca cu sufletul pentru aceasta echipa) E timisorean si nu ar trebui sa-i platesti cazare, etc. In plus, mi-as dori un atacant central f. inalt pe care sa putem juca atunci cand nu ne merg pasele la mijloc. Daca Bostina nu e bun, macar sa gasim unul de inaltimea lui.
In alta ordine de idei Zicu, Canu, Croitoru, Smaranda, Pap, Doman si probabil Goga nu mai pot ajuta aceasta echipa. Ar fi bine ca clubul sa faca cu ei o intelegere pentru a li se rezilia contractele.

In rest, am facut un meci bun si e imbucurator ca cei 2 spanioli incep sa-si gaseasca ritmul. Pana la urma ei fac tot jocul si nu Zicu sau Croitoru.
De ce sa nu fie Bostina bun? :D
Post Reply