Poli-Viitorul

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
6
86%
X
0
No votes
2
1
14%
 
Total votes: 7
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Poli-Viitorul

Post by jamais »

ultraviola wrote:Hai lasa comparatiile astea. La rugby nu se poate fura ca la fotbal.
Azi am avut un meci greu si baietii s-au luptat, se putea mai bine insa a fost si nesansa. Chiar nu e cazul sa dam in ai nostri, in opinia mea multi dintre ei au facut un meci bun.
Fie n-ai vazut finala, fie nu intelegi rugbyul. Ce ai vazut in meciul cu Viitorul (un penalti inexistent) a fost parfum pe langa ce s-a intamplat la Baia Mare... Daca tu interpretezi ca scriind un comentariu pe forum dau intr-ai nostri, mai bine stau putin deoparte. A iubi o echipa nu inseamna sa fii orb.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Poli-Viitorul

Post by orangetm »

Mafia iar ne-a luat in colimator si in sezonul asta!
Eu nu vad cum vom scapa de retrogradare in conditiile astea.

Si, local, continuam cu doua Poli, ca ultimii tampiti. Si nimeni nu baga de seama ca singuri ne strangem de gat.
Ce am fost la nivel de suporteri si ce am ajuns!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli-Viitorul

Post by marci75 »

Penalty inexistent, o echipa de hoti Viitorul.
Fara 2 varfuri in iarna si cu arbitraje ca astazi n-o sa ne fie us or.
Forza Poli.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli-Viitorul

Post by englezul »

Penalty inexistent, mai toate fazele la limita au fost date ptr ei. Nu pot insa sa nu remarc fara nici o placere ca ai lui Hagi baieti joaca foarte agresiv, presing, tot timpul primii la minge, tot timpul de gaseau, ne pasau pana se plictiseau si toate astea nu au nici o legatura cu fraierul ala de arbitru. Ca sa folosesc o expresie la moda "au avut o viteza cel putin in plus" La cat ma pricep eu la fotbal au fost cam cea mai buna echipa care a jucat sezonul asta pe DP. In repriza a doua ma simteam ca si cum am fi jucat un amical cu o echipa straina buna :( Fara acel 11m aiurea dat, cine stie cum ar fi evoluat lucrurile insa din ce am vazut in seara asta eu zic ca un egal era maximum ce puteam obtine. Asta este din pacate.
Fundas dreapta, fundas central, atacant de careu,trei posturi pe care daca nu le acoperim urgent vom avea probleme mari in play-out.
Last edited by englezul on Sat Dec 05, 2015 11:35 pm, edited 1 time in total.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli-Viitorul

Post by banatean_violet »

jamais wrote:.....aducerea unor jucatori batrani si fara perspectiva care au venit sa mai ia un ultim salar inainte de pensie. Imi vin in minte doar cativa: bunicu'. croitoru, zicu, canu, rufino, sarmov, curtean. Toti sunt, in prezent, jucatori de liga a 2-a cel mult.......
Ai dreptate unu doi de astia ar fi fost de ajuns, insa nici un tanar ca belu, din cauza caruia am pierdut o gramada de puncte, nu-i mai bun decat "batranii" din lista de mai sus. Echipa intr-adevar are vointa, incearca insa apar greseli inadmisibile care ne costa, daca nu profita direct adversarii ii ajuta arbitrii. Insa in conditiile in care clubul traieste doar din banii tv nici nu ai cum sa aduci jucatori mai rasariti. Pe de alta parte dispersarea identitatii fotbalistice a orasului face ca Timisoara sa nu conteze in relatiile cu alti factori care influenteaza ce se intampla in fotbalul de la noi.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Poli-Viitorul

Post by AndreiVajnaII »

ultraviola wrote:Hai lasa comparatiile astea. La rugby nu se poate fura ca la fotbal.
Azi am avut un meci greu si baietii s-au luptat, se putea mai bine insa a fost si nesansa. Chiar nu e cazul sa dam in ai nostri, in opinia mea multi dintre ei au facut un meci bun.
Asa am vazut si eu! Mi-a placut meciul de azi. (mai putin rezultatul, bineinteles)
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli-Viitorul

Post by impossible »

Ma uit acum la inregistrarea meciului. Se vede clar pe imaginile din timpul jocului (nu e nevoie de reluari) ca mingea il loveste pe Belu in fata. Nu cred ca poate fi vorba de iluzie optica. Dar si asa, daca mingea l-ar fi lovit pe Belu in mana, nu se putea spune ca a fost cu intentie. Apropo, isi aduce aminte cineva de vreun meci in care acest Hategan ne-a arbitrat corect? Eu nu.

Declaratia regelui/tata/patron/antrenor il caracterizeaza pe deplin. De aceea el si echipa lui sunt asa de iubiti la Timisoara.

"Cât despre faza penalty-ului acordat pentru un presupus henț la Belu, Hagi s-a supărat puțin la auzul întrebării. ”Nu pot să comentez, în loc să ne felicitați, vă luați de un lucru… și noi am avut faze. Acesta e fotbalul… Noi azi am avut o sută de atacuri. Nu am comentat nici când a fost împotriva noastră”, a conchis antrenorul Viitorului."

http://www.pressalert.ro/2015/12/florin ... -acs-poli/
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli-Viitorul

Post by Pffv »

Arbitraj in limitele "normalului" romanesc :( ! Iar cand ii mai injuram (indreptatit) pe politicieni , sa nu uitam de tehnocratii gen Hategan in ale arbitajului , zaKing in ale jocului de fotbal si ...amandoi in ale furtului calificat facut cu staif .... tehnocratic . Daca nu as fi mai retinut in domeniu , as inalta rugi celui de sus sa castige in plm "Viitorul" campionatul si ajunga in UCL . Si sa pice cu Barca sau Bayern , poate atunci vor deveni toti constienti ca furtul intern nu iti aduce confirmarea internationala . Din Steaua - Rosenborg atat au inteles , sa o tina tot asa ? Tot asa sa si primeasca .

Cat despre noi , decat sa zic ce cred , mai bine nu zic nimic . Vorba aia din reclama , evitati improvizatiile (devenite o moda) , viata este mai pretioasa :D .
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli-Viitorul

Post by Amadeus »

in momentul actual, nicio echipa romaneasca nu isi doreste sa faca performanta in cupele europene, ci doar sa ajunga in grupele UCL sau EL, sa ia banii de la UEFA.
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli-Viitorul

Post by englezul »

Amadeus wrote:in momentul actual, nicio echipa romaneasca nu isi doreste sa faca performanta in cupele europene, ci doar sa ajunga in grupele UCL sau EL, sa ia banii de la UEFA.
La salarii de cateva mii de oiro pe luna adica la o valoare minima spre mediocra a fotbalistilor implicati in campionat, nu poti spera la mai mult. Adicat oricat ai tuna un Matiz nu poti castiga liniute cu BMW.
Post Reply