Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti

Poll ended at Sun Nov 08, 2015 8:54 pm

1
9
90%
X
0
No votes
2
1
10%
 
Total votes: 10
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by jamais »

Si eu zic ca ne indreptam spre liga a 2-a. Avem jucatori veniti sa=si ia ultimii bani inainte de pensie. L-ati vazut pe Zicu cum arata? In plus, in play-out se vor face aranjamentele care trebuie ca Voluntariul si Chiajna sa scape.

In iarna trebuiesc sa zboare cei ce au facut lotul actual. Nu se poate sa n-ai nicio conceptie de joc. Noi macar stim la ce poarta atacam?

Eu vreau un atacant inalt gen Bostina. Cand n-ai idei macar sa ai pe cine arunca mingea. Asa, cand n-ai idei arunci mingea pe Rufino? Pai asta n-are 1.80...
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by LILIaKu- »

Mie mi-a ajuns.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by Ivanhoe »

Nu stiu, sper sa nu retrogradam. Daca ramanem in liga I nici nu mai conteaza cum am ramas.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by englezul »

Singurul lucru bun care s-a intamplat la echipa asta, este Birlica. Chiar se vede ca omul asta a realizat ceva de cand a venit. In rest numai praduitori si povesti nemuritoare. Plus ca plua lider la echipa asta, nici in teren si nici in birouri, numai labagii gelati si tatuati.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by Amadeus »

surprins de rezultat, catzeii sunt o ekipa de duzina.
sa vedem cit il mai avem pe fl. marin pe banca...
Amadeus
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by dylan »

M-am saturat de putregaiurile din echipa, gen Curtean, Croitoru, Rufino, Canu, Luchin, si mai sant o gramada si la care alaturi de Marin si Stanciu ar trebui sa le fie rusine pt modul cum s-au prezentat aseara in fata unei echipe de pluton cum este dinamue la ora actuala.Bineinteles CA toate pica pe capul neamtului, dar restul cum au reactionat, adica mergem vreo 6-7000 de oameni, CU toate ca de pe drum eram convins ca nu o sa vad nimic, dar am zis ca 15 lei pt Poli oricand, si ei looserii se prezinta intr-un hal de cea mai joasa speta mai ales ca Majoritatea cunosc rivalitatea de la meciul cu securistii.M-au dezamagit crunt, si nu cred ca mai merita vreun efort din partea mea la urmatoarele meciuri din tur.In iarna daca nu dam drumul fosilelor sa plece B-ul ne asteapta .
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by banatean_violet »

Un exemplu de infrangere prin reducere la absurd. Acum s-a vazut clar si principala caracteristica a jocului nostru...in ceata.

Nu stiu ce tot aveti cu jucatorii astia consacrati, cu experienta care mai castiga si ei un ban inainte de pensie. Ce vroiati sa faca, sa spuna nu la cateva mii de euro pe luna? Nu ei sunt prostii, ci aia care i-au plantat in echipa.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by ceasul13 »

Meci de rahat, pe o vreme de rahat. Auzi peste tot ca a scazut dramatic numarul de spectatori la meciurile din Romania, nici nu e de mirare la jocurile prestate si la conditiile in care se disputa partidele. Daca exista un minim de respect pentru spectatori si poate telespectatori (din partea ligii, televiziunilor) meciul acesta nu ar fi trebuit sa se dispute in acele conditii.
Poate nu o sa fie o parere obiectiva despre acest meci tinand cont ca in multe momente doar am presupus (ca si ceilalti spectatori) unde este mingea in functie de deplasarea jucatorilor in teren.
Totusi dupa meciul de ieri (tinand cont si de celelalte ale noastre din acest sezon) indraznesc sa spun ca din punct de vedere a atitudinii fata de fotbal/fata de meseria de fotbalist noi suntem cea mai slaba echipa din liga 1 (nu am vazut alte meciuri doar ale noastre cu celelalte echipe; in rest doar rezumate pe la emisiunile sportive). Daca continuam asa cred ca avem sanse mari la retrogradare.
Daca ar fi sa glumim (desi nu prea e momentul) macar celor care mai aveam fantezii cu play-off ni s-a luat o piatra de pe inima si putem sta linistiti.
Dar daca revenim seriosi, asa cum am zis si mai inainte cred ca principala noastra problema este atitudinea celor implicati fata de meseria de fotbalist. Se potate discuta desigur de valoarea jucatorilor si multe altele... La noi insa daca nu greseste Pap, greseste Kirschstein, daca nu Luchin, Scutaru sau Canu sau Belu sau Sarmov .... ai putea insira toata echipa. Poate or fi jucatorii nostrii slabi din punct de vedere tehnic dar chiar toti sa fie cei mai slabi din liga (la altii nu prea vezi asemenea greseli ca la noi sau daca exista, sunt raritati nu regula cum e la noi) putin probabil.
Eu unul nu pot sa explic aceste greseli decat prin nerespectarea meseriei, prin lipsa concentrarii la ce faci acolo in teren timp de 90-95 de minute sau cate sunt, prin lipsa implicarii, prin miserupism. Nu vezi atitudine (daca ce a fost ieri, atat cat s-a putut vedea, a fost atitudine pentru un meci cu cateii), nu vezi dorinta, nu vezi sacrificiu, nu "moare" niciunul pe teren pentru echipa.
Vezi eventual dupa meciuri aceleasi scuze penibile in care nici macar ei nu cred, dar nu vezi macar pe unul sa iubeasca echipa sa-i pese de ea (macar cat timp e jucatorul ei, dupa aceea cand pleaca poate sa fie oaie sau javra sau ce o fi daca asa e moda la "fotbalistii" romani).
Greselile sunt omenesti si ar putea fi intelese daca ai vedea in meciurile urmatoare ca, chiar te / ii doare acea greseala. Ca arati asta prin atitudinea din meciurile urmatoare: dorinta, sacrificiu, lupta. La noi e doar cedarea stafetei de la unul la altul/altii cu greselile, cu indolenta; nu vezi o alunecare, nu vezi rautate pozitiva, nu vezi curaj.
O fi vina si a conducerii si a antrenorilor (indiferent care au fost in ultimii ani) dar in primul rand e respectul "fotbalistului"/omului fata de el insusi si fata de spectatori (atatia cati suntem).
Nu prea vad solutia de rezolvare a acestei probleme (sunt inca in ceata :D ), dar daca continuam cu aceasta atitudine cred ca suntem candidati seriosi la matineu (macar jucam la niste ore si temperaturi mai normale :D )
HAI POLI!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by marci75 »

Macar putin respect sa fi avut pentru cei 7-8000 de, ,fraierI '' din tribuna care au platit un bilet la un ,,spectacol" si nu au vazut nimic din cauza cetii.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti, 7.11.2015, ora 20.30

Post by impossible »

marci75 wrote:Macar putin respect sa fi avut pentru cei 7-8000 de, ,fraierI '' din tribuna care au platit un bilet la un ,,spectacol" si nu au vazut nimic din cauza cetii.
Nu exista respect la noi. Evident ca oamenii in negru n-au intrerupt meciul pentru ca, in ton cu ceea ce se intampla in iubita noastra tarisoara, nu le-a pasat de echipe (care au cerut intreruperea din cauza lipsei de vizibilitate), de fotbal, de spectatori sau de telespectatori. Importanti erau ei, care doreau doar sa bifeze alte cateva mii de cocostarci, fara sa-si piarda weekend-ul undeva prin provincie. Inchiderea parcarilor din jurul stadionului tine tot de respect, mai exact de lipsa acestuia. Noi, "fraierii" care mai mergem la meciuri, nu contam. Daca acest semnal, al lipsei de respect, vine de undeva de sus, nu vad de ce s-ar exprima altfel actorii de la nivelul gazonului. Ceea ce a facut bulgarul cu oile sau neamtul ieri sunt doar doua exemple. Un portar adevarat trebuie sa fie sigur la fazele simple, sa stie sa faca un stop sau sa dea o pasa la colegul din imediata apropiere, nu este nevoie sa-ti apere penalty-uri sau sa-ti scoata goluri din pozitie de unu la unu cu adversarul. Daca nu (mai) poti, renunti, nu stai sa-i incurci pe altii. Tine tot de respectul de care vorbeam mai devreme. Un exemplu bun a fost dat de Alexa. A vazut ca nu merge, a lasat pe altcineva, in conditii amiabile, fara scandal.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply