Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti (Cupa Romaniei)

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti

Poll ended at Wed Oct 28, 2015 10:24 am

1
4
80%
2
1
20%
 
Total votes: 5
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti (Cupa Romaniei)

Post by englezul »

Vicoria ramane victorie iar "jocul" se pare ca este irelevant. Am avut sezonul asta nenumarate exemple unde dupa jocuri bune nu am luat puncte. Asa ca eu prefer victoriile chiar daca sunt obtinute inestetic. Singurul motiv ptr care merita efortul acestei calificari este dat de posibilitatea de a intalni salteaua mai departe. Ar mai aduna si clubul niste craitari, la cati ciobanasi opariti sunt in orasul asta (si au fost intotdeauna, atat ca in ultimii ani datorita disparitiei "baietilor rai" :) din peisaj, au inceput sa se si manifeste !)
In rest sper sa batem la Botosani ca sa ne prinda iarna un pic mai relaxati. Baietii calatoresc in pat deci ajung odihniti (au timp sa traga o betie si sa se si trezeasca, desi din ce vad eu astia nici sa bea nu stiu :D )
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti (Cupa Romaniei)

Post by impossible »

Apropo de Botosani, spunea finantatorul lor dupa infrangerea cu echipa patronului-antrenor-rege ca nu-si face probleme in privinta echipei sale pentru ca urmeaza meciul cu noi pe care nu au cum sa nu-l castige. Chiar asa de slabi ne vad ceilalti?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti (Cupa Romaniei)

Post by englezul »

impossible wrote:Apropo de Botosani, spunea finantatorul lor dupa infrangerea cu echipa patronului-antrenor-rege ca nu-si face probleme in privinta echipei sale pentru ca urmeaza meciul cu noi pe care nu au cum sa nu-l castige. Chiar asa de slabi ne vad ceilalti?
Ramane de vazut...
Si seful astora este sigur de victorie la fel cum ai nostrii sunt siguri ca prind play-offul....
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti (Cupa Romaniei)

Post by ceasul13 »

Bine ca am castigat si am oprit seria de infrangeri (sa speram pe o durata cat mai indelungata).
Din pacate iar am colorat sorturile maro.
Cum sa iei un asemenea gol cand aia erau in inferioritate? Iar a facut adversarul ce a vrut pe partea dreapta a apararii noastre. Au gresit mai multi la acea faza dar capitanul Luchin (de la care astepti sa motiveze coechipierii, sa evolueze bine si cu ardoare) din nou era in plus in peisaj la faza aia invartindu-se fara rost in jurul jucatorilor cu mingea. O sa zica cineva ca am ceva cu el, dar daca te uiti la toate golurile luate cand e si el in teren el e pe post de magarus la miuta adversarilor. Imi doresc sa ma contrazica si sa evolueze perfect, sa fie cotat cel mai bun fundas din lume si sa luam si ceva bani pe el. Slabe sperante insa sa evolueze macar decent la cat de slab e acum.
Indiferent de antrenor dupa o perioada mai lunga sau mai scurta revenim la situatia de a nu stii sa stam in teren. Se aduna cate 3-4 si se calca in picioare dar fara nici o eficienta iar restul terenului ramane neacoperit. Trec adversarii printre ai nostrii ca printre jaloane, la respingeri niciodata mingea nu sare la noi ca suntem tot timpul altundeva (numai unde trebuie nu). Si in rarele cazuri cand incercam sa facem presing nu stam langa jucatorul advers sa-l presam sa nu poata prelua, stam pierduti in spatiu si dupa ce ala intercepteaza linistit pasa fuge cate unul al nostru spre el dar deja ala paseaza mai departe ...Nu exista coordonare intre mai multi jucatori pentru ca presingul sa dea roade, acum incearca timid unul la o alta faza peste nu stiu cate minute altul solitar ... Sunt lucruri de bun simt care nu tin neaparat de antrenor ci de cat de fotbalist esti sau nu esti, de a gandi macar putin niste lucruri elementare.
Daca nu avem o abordare mai hotarata la Botosani si mergem cu ideea de a ne multumi cu putin (si cu cat mai putin efort depus de jucatori cum se cam practica la noi, mai ales la unii din ei) cred ca mergem degeaba pana acolo.
HAI POLI! :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
Post Reply