Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

1
2
22%
X
1
11%
2
6
67%
 
Total votes: 9
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by impossible »

diegis37 wrote:
impossible wrote:O singura observatie despre meci. A revenit capitanul. Si asta s-a vazut.

@CVB Care sedinta? De existat existam, numai ca suntem inexistenti pe teren.
@diegis A revenit ghinionul. Chiar si fara Alexa in tribune.
uica DP 2-6 era cu Alexa in tribune înseamna egal , ma confuzi :D
Stiu, dar acum tu ai pomenit de ghinion. :D
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by orangetm »

CVB wrote:
orangetm wrote:
CVB wrote:Cand se stie daca mai existam sau nu?

Cand e sedinta pacii, aia cu decizia?
Avem echipa, avem valoare...
Pai nu?
@Orange, inteleg ca ai chef de glume. Amare, dar cu umor. Asa cum stiu de mult...

Eu, insa, mi-s catranit, si de astea doua infrangeri si de situatia financiara.
Infrangerea de astazi a fost foarte dureroasa. Am aratat ca o echipa de judet. Cu tot cu repriza a doua, cand Pandurii s-au retras in aparare si ne-au lasat sa ne rupem dintii in apararea lor.

Prestatia de astazi are cu siguranta legatura cu banii.
Se stie ceva?
impossible wrote:
@CVB Care sedinta? De existat existam, numai ca suntem inexistenti pe teren.
Parca trebuia sa fie o sedinta de consiliu, local sau judetean, in care sa se gaseasca solutii pentru continuarea finantarii.
Daca nu se gasesc solutii, adieu, cum zice francezul, Poli pentru urmatorii 10 ani.
Si, sincer, sunt prea batran sa mai astept atata timp.
Mersi pentru partea cu umorul!
:)
Nici dupa atatia ani nu am apucat sa ne cunoastem, desi am biciclit in aceeasi pusta banatana.
Asta cu "avem echipa..." am cantat-o spontaneu la final, toti de la masa.
Toti ni-s catraniti, stai cil...
Dar am una de spus: supararea mea cea mai mare e vizavi de polistii mei.
Cum plk sa ne spargem in halul asta, cioburi-cioburi?
NOI TOTI ERAM POLI!!!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by impossible »

@CVB Cel mai bun articol din presa pe tema finantarii (cred ca gasesti pe undeva pe forum si o varianta supusa cenzurii lui @orange): http://oradetimis.oradestiri.ro/praf-in ... si-ch-poli
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by banatean_violet »

Dupa ce nu esti platit vreo 2 luni si nici pentru urmatoarele se pare ca nu exista o rezolvare clara, normal ca lipseste entuziasmul, apare lipsa de concentrare. Combinatia asta plus un arbitraj care nu a sanctionat deloc coatele in figura aplicate de cei finantati legal din lignitul oltenesc au dus la acest 3-1. Sunt optimist pentru urmatoarea deplasare. Dupa 17 ore cu trenul pe caile ferate romane si cu un sandwich in buzunar jucatorii nostrii ii vor bate mar (sau pentru un mar :evil: ) pe botosenenii din cauza carora mai trebuie sa faca alte 17 ore cu trenul inapoi. Nu puteau si aia sa fie de pe aici de prin Banat de undeva? Atunci precis nu aveau bani nici aia.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by diegis37 »

banatean_violet wrote:Dupa ce nu esti platit vreo 2 luni si nici pentru urmatoarele se pare ca nu exista o rezolvare clara, normal ca lipseste entuziasmul, apare lipsa de concentrare. Combinatia asta plus un arbitraj care nu a sanctionat deloc coatele in figura aplicate de cei finantati legal din lignitul oltenesc au dus la acest 3-1. Sunt optimist pentru urmatoarea deplasare. Dupa 17 ore cu trenul pe caile ferate romane si cu un sandwich in buzunar jucatorii nostrii ii vor bate mar (sau pentru un mar :evil: ) pe botosenenii din cauza carora mai trebuie sa faca alte 17 ore cu trenul inapoi. Nu puteau si aia sa fie de pe aici de prin Banat de undeva? Atunci precis nu aveau bani nici aia.
pentru asta ai o bere :bere:
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by orangetm »

diegis37 wrote:
banatean_violet wrote:Dupa ce nu esti platit vreo 2 luni si nici pentru urmatoarele se pare ca nu exista o rezolvare clara, normal ca lipseste entuziasmul, apare lipsa de concentrare. Combinatia asta plus un arbitraj care nu a sanctionat deloc coatele in figura aplicate de cei finantati legal din lignitul oltenesc au dus la acest 3-1. Sunt optimist pentru urmatoarea deplasare. Dupa 17 ore cu trenul pe caile ferate romane si cu un sandwich in buzunar jucatorii nostrii ii vor bate mar (sau pentru un mar :evil: ) pe botosenenii din cauza carora mai trebuie sa faca alte 17 ore cu trenul inapoi. Nu puteau si aia sa fie de pe aici de prin Banat de undeva? Atunci precis nu aveau bani nici aia.
pentru asta ai o bere :bere:
Si eu ii dau doua, doar sa il vad in realitate pe Banatanul nostru Violet...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by ceasul13 »

Orice ar spune altcineva raman la parerea formata de mai mult timp nu doar dupa acest meci: Luchin e de departe cel mai slab dintre jucatorii nostrii folositi pe postul de fundasi centrali, e foarte foarte lent, nu are nici detenta, nici ambitie sa merite sa fie capitan (el se plimba pe teren, cum sa-i mobilizeze unul dinasta pe restul?), pare un om plictisit. Cand suntem cu el in teren luam mai multe goluri decat in orice combinatie cu alti fundasi centrali. Si azi la golurile 2 si 3 se vede cum mingea/jucatorul cu mingea trece pe langa el ca pe langa un stalp, (la golul 1 nu se vede clar unde se afla el, dar cine trebuia sa-l tina pe Sapunaru un jucator bun la cap daca nu fundasii centrali?).
Belu si azi ca si in alte meciuri urca cu mingea dribland bine pana la careul advers si acolo in loc sa dea pasa la coechipierul aflat liber in pozitie buna se intoarce si dupa ce mai freaca putin de minge o pierde??!!! Face chestia asta cel putin de 2-3 ori pe meci.
Ma opresc aici (desi ar mai fi destule de zis) ca dupa un meci cu o astfel de evolutie in primele 30-40 de minute iti vine sa-ti iei campii.
Sper sa batem CFR-ul ca altfel iar se adanceste criza.
HAI POLI :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by LILIaKu- »

Eu spun sa nu dati asa in ei. Nu am vazut nici o diferenta intre terenul de la severin si cel de la ploiesti. Ba mai mult, a fost patinoar. Nu stiu daca sunt singurul care a observat ca toti jucatorii, inclusiv adversarii, fugeau ca pe tocuri. In conditiile astea castiga ala mai norocos si azi Pandurii au avut mai mult noroc. Daca primul sut al lui Hora mergea pe langa poarta, sau al doilea peste poarta si ambele lovituri cu capul a lui Goga erau gol? Marcajul lot la Goga la ambele faze era ca marcajul nostru la Sapunaru. De ce? Simplu: pe terenu ala daca atacantul pleaca de langa tine nu ai timp sa reactionezi. Pur si simplu patinezi dupa el. Nu mi-au placut azi Luchin si Sarmov. Nu inteleg cum a putut fi titular bulgarul dupa meciul cu FCSB. Doar daca i s-a spus sa joace volei si singurul care nu a inteles e ciresel cel grizonat...
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by PFA »

Nu cred ca Luchin are o problema de atitudine, doar ca are momentan o problema de calitate in joc.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: Pandurii Targu Jiu - Poli Timisoara

Post by dylan »

ceasul13 wrote:Orice ar spune altcineva raman la parerea formata de mai mult timp nu doar dupa acest meci: Luchin e de departe cel mai slab dintre jucatorii nostrii folositi pe postul de fundasi centrali, e foarte foarte lent, nu are nici detenta, nici ambitie sa merite sa fie capitan (el se plimba pe teren, cum sa-i mobilizeze unul dinasta pe restul?), pare un om plictisit. Cand suntem cu el in teren luam mai multe goluri decat in orice combinatie cu alti fundasi centrali. Si azi la golurile 2 si 3 se vede cum mingea/jucatorul cu mingea trece pe langa el ca pe langa un stalp, (la golul 1 nu se vede clar unde se afla el, dar cine trebuia sa-l tina pe Sapunaru un jucator bun la cap daca nu fundasii centrali?).
Belu si azi ca si in alte meciuri urca cu mingea dribland bine pana la careul advers si acolo in loc sa dea pasa la coechipierul aflat liber in pozitie buna se intoarce si dupa ce mai freaca putin de minge o pierde??!!! Face chestia asta cel putin de 2-3 ori pe meci.
Ma opresc aici (desi ar mai fi destule de zis) ca dupa un meci cu o astfel de evolutie in primele 30-40 de minute iti vine sa-ti iei campii.
Sper sa batem CFR-ul ca altfel iar se adanceste criza.
HAI POLI :polipoli:

Si eu consider ca in momentul de fata Luchin nu are ce cauta in primul unsprezece.Pe mana lui am pierdut o gramada de puncte care la experienta lui nu se justifica.Aseara si Bocsan cred ca s-ar fi descurcat mai bine ca el in centru defensivei.In rest PSD Rovinari au avut si un pic de noroc sa le intre golurile asa din primele minute si dupa sa o lalaie pe teren, sa ne lase sa ne chinuim.Sper sa-si revina cat mai repede Henrique ca ne trebuie un atacant mare de careu care sa se poata bate la cap pe terenuri de-astea desfundate care le vom avea cam tot returul.Sper sa fim cat mai multi la meciul cu franarii si sa-i batem.
Post Reply