Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 21:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
2
17%
X
3
25%
2
7
58%
 
Total votes: 12
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by Ivanhoe »

Porumboiu le explica prostilor de la digi ca a fost gol clar.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by orangetm »

Viciere de rezultat!
Sa vedem acum clubul ce oo are sa bage o rezolutie sa il scoata pe habotnic din arbitrajul si asa de tot rahatul al fotbalului romanesc!

:curat1: :curat1: :curat1:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by diegis37 »

englezul wrote:Fata de alte meciuri arbitrate de Tudor asta a fost giugiuc. Putea sa dea 11m ptr gazde si nu a dat deci nu a fost rau intentionat. Chestia cu linia portii apartine exclusiv de tusier si nu de central. Restul sunt rautati gratuite legate de mitici si granita la Orsova...
Mai bine am fi suparati pe Belu care in aparare greseste decisiv meci de meci, de faptul ca Barbut nu ajuta cu nimic echipa decat ca alearga ca un bezmetic si apoi da cu mingea in plopi, ca Artean a devenit executant de lovituri libere( =)) ) si alte chestii care ne apartin direct si unde miticii chiar nu au nici o treaba
Hai nu fi rau ,Barbut chiar a fost foarte activ azi
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by englezul »

diegis37 wrote:
englezul wrote:Fata de alte meciuri arbitrate de Tudor asta a fost giugiuc. Putea sa dea 11m ptr gazde si nu a dat deci nu a fost rau intentionat. Chestia cu linia portii apartine exclusiv de tusier si nu de central. Restul sunt rautati gratuite legate de mitici si granita la Orsova...
Mai bine am fi suparati pe Belu care in aparare greseste decisiv meci de meci, de faptul ca Barbut nu ajuta cu nimic echipa decat ca alearga ca un bezmetic si apoi da cu mingea in plopi, ca Artean a devenit executant de lovituri libere( =)) ) si alte chestii care ne apartin direct si unde miticii chiar nu au nici o treaba
Hai nu fi rau ,Barbut chiar a fost foarte activ azi
El este activ tot timpul. Confunda agitatia cu munca. Are viteza insa nu are creier. ( daca le imbina pe astea doua era plecat de mult in strainatate). El trebuie sa centreze sau sa dea gol, adica exact ceea ce nu face, nu mai spun ca uita sa stranga sau sa dubleze.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by orangetm »

Uneori Inglish e excesiv de critic!
Man, alta data sa vii sa urli cu noi la PG! S-a inteles? :D
Tot viciere de rezultat ramane si dupa criticile tale asupra unor jucatori!
Dar Timisoara nu mai are coaie sa protesteze ca pe vremuri, chiar si pentru o cauza marunta precum aruncarea la cosul istoriei a puletului asta smecher de bukale, cu ecuson fifa-n piept si cu circumvolutiuni nada.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by jamais »

Acest Flocea este primul antrenor din perioada ACS care risca pe atac. In repriza a 2-a chiar am jucat sa castigam. E o mentalitate buna. As fi vrut sa vad asta si de la Alexa.

Barbut dezechilibreaza jocul echipei pe aparare. Melinte facea toata banda pentru ca Barbut uita sa mai revina in aparare. Cred ca schimbarea lui Melinte cu Belu i se datoreaza in mare parte jocului tactic defectuos al lui Barbut.

Mi-au placut: Scutaru, Llorente, Artean (mai putin loviturile libere), Dan Popescu si Goga
Nu mi-au placut: Barbut, Belu si, la faza golului, Canu
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by englezul »

orangetm wrote:Uneori Inglish e excesiv de critic!
Man, alta data sa vii sa urli cu noi la PG! S-a inteles? :D
Tot viciere de rezultat ramane si dupa criticile tale asupra unor jucatori!
Dar Timisoara nu mai are coaie sa protesteze ca pe vremuri, chiar si pentru o cauza marunta precum aruncarea la cosul istoriei a puletului asta smecher de bukale, cu ecuson fifa-n piept si cu circumvolutiuni nada.
Argumentul suprem este ca putea sa dea 11 m impotriva noastra si nu a dat. Daca evea tema asa ar fi procedat, punct. Vicierea se datoreaza in primul rand tusierului ptr anularea golului din final. In rest a fost echilibrat adica ce nu a dat ptr noi nu a dat nici ptr ei. Bine noi cu frustrarile noastre nu ne vom vindeca nici in urmatoarele generatii. Daca nu eram kakaciosi si jucam macar la fel de agresiv si in repriza intai, ii bateam lejer si nu mai isi aducea aminte nimeni de mitici sau Tudor. Toti recunosc ca este arbitrul ideal pe care sa-l ai in deplasare si nu acasa. Daca nu era chestia cu linia portii nu vad ce puteam sa-i reprosam, gandindu-ne totusi ca nu-i masina si n u poate judeca totul perfect. Astazi a fluierat la fel ptr ambele echipe, asta-i parerea mea.

In afara de faza cu linia portii unde au fost de acord, Craciunescu si Porumboiu au avut pareri diferite referitor la celelalte faze. asta ca sa vezi cat de diferent se poate interpreta orice faza...
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by diegis37 »

englezul wrote:
diegis37 wrote:
englezul wrote:Fata de alte meciuri arbitrate de Tudor asta a fost giugiuc. Putea sa dea 11m ptr gazde si nu a dat deci nu a fost rau intentionat. Chestia cu linia portii apartine exclusiv de tusier si nu de central. Restul sunt rautati gratuite legate de mitici si granita la Orsova...
Mai bine am fi suparati pe Belu care in aparare greseste decisiv meci de meci, de faptul ca Barbut nu ajuta cu nimic echipa decat ca alearga ca un bezmetic si apoi da cu mingea in plopi, ca Artean a devenit executant de lovituri libere( =)) ) si alte chestii care ne apartin direct si unde miticii chiar nu au nici o treaba
Hai nu fi rau ,Barbut chiar a fost foarte activ azi
El este activ tot timpul. Confunda agitatia cu munca. Are viteza insa nu are creier. ( daca le imbina pe astea doua era plecat de mult in strainatate). El trebuie sa centreze sau sa dea gol, adica exact ceea ce nu face, nu mai spun ca uita sa stranga sau sa dubleze.
Faza defensiva nu o prea face ,dar centrari da,chiar unele foarte bune
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by englezul »

orangetm wrote:Uneori Inglish e excesiv de critic!
Man, alta data sa vii sa urli cu noi la PG! S-a inteles? :D
Tot viciere de rezultat ramane si dupa criticile tale asupra unor jucatori!
Dar Timisoara nu mai are coaie sa protesteze ca pe vremuri, chiar si pentru o cauza marunta precum aruncarea la cosul istoriei a puletului asta smecher de bukale, cu ecuson fifa-n piept si cu circumvolutiuni nada.
Robu se pare ca a vazut acelasi meci ca si voi deci...

BRAVO POLI ! RUSINE BRIGAZII DE ARBITRI!
Poli a noastra a jucat excelent asta seara, in deplasare, la Petrolul! Am dat o bara superba, am avut penalty clar neacordat, am dat gol valabil neacordat, am avut o multime de ocazii! Arbitrii ne-au furat, insa, cu nerusinare! Mergem inainte! Hai Poli!


Daca baga ceva si cu miticii, banuiam ca v-ati inteles inainte de a posta =)) =)) =))
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa a XIII-a, Petrolul - Poli, Luni 5 Octombrie, ora 2

Post by orangetm »

Astia au avut 11 m?
:)) :)) :))
V-a sunat Zoly personal sa va spuna sa credeti asta?
A zis ala: "a fost contact" si gata... A fost, dar sexual, nu altfel.
:D
Eu va tot zic de ani de zile ca vi-s sub "vraja" celor de la digi smigi frigi, dar voi, batman, batman...
Oare ce auzeati voi asta-seara, dragi abonati DSF, daca in locul nostru era arbitrata asa Oaia nationala?
/:)
LE: Comentariu pe FB a lui Tibi (unul dintre membrii primei galerii studentesti)
"...porcii de la digi,tot porci iar pe tudor sa-l ... in g...tza aia de nemernic urat si handicapat."
Si cred ca e si el abonat DSF! Dar i s-a ridicat burka de pe ochi! :P
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Post Reply