Poli Timisoara - FCSB

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Poli Timisoara - FCSB

Poll ended at Mon Sep 14, 2015 1:46 pm

1
7
64%
X
2
18%
2
2
18%
 
Total votes: 11
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
DP 2-6 wrote:Ce puşcărie sunteţi, mai puţin şi o luam peste bot că-l apăr pe nea Flocea! :antisteaua:
Ai putintica rabdare ! :p
Remarcabil ce usor ne entuziasmam si ce greu ne suparam . De vazut o sa fie meciul cu CSMS , nu ca ar fi aia cine stie ce echipa , dar s-ar putea sa ne propuna chiar ce jucam noi acum , aparare aglomerata si mingi lungi pe contraatac . Daca se demonstreaza ca stim sa gestionam si asta e de bine . Altfel avem samse mai mari doar cu echipele ce isi propun sa ne domine teritorial , iar numarul lor o sa scada pe masura ce ne citesc tactica . Pana acum in grafic , doar victorille cu FCSB sunt carta de vizita a lui F.Marin .... sau nu ? :D
Aici îti dau dreptate,asta a fost tactica antrenorului ,fara posesie- mijlocul terenului cedat echipei adverse pentru ai prinde pe contraatac .
Nu stiu nici eu cum are sa fie daca noi vom fi obligati sa construim? aici mai e de lucru...
PS
nu am mai luat nici un gol de 3 meciuri,deci apararea este stabila
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by timisoreanul »

A fost o seara frumoasa pe Dan Paltinisanu, cum nu am mai avut de ceva vreme. A fost minunat sa vedem atata lume pe stadion, chiar daca nu este inca atmosfera ce era acum cativa ani, cand cantau toti spectatorii. Si la peluza parca in sfarsit am avut o galerie adevarata.
Baietii pot sa mearga cu capul sus prin oras dupa aceasta victorie. Au jucat bine, atunci cand au avut mingea au cautat sa atace si s-au aparat foarte bine. Daca batem si in urmatoarele doua meciuri, cu Voluntari si cu Iasi, cred ca ne putem schimba obiectivul din evitarea retrogradarii in calificarea in play-off. Daca pierdem etapa viitoare, ne dezumflam din nou. Oricum, s-a dovedit ca daca joci bine, poti avea ghinion un meci, doua, dar nu la nesfarsit. Si viceversa, poti castiga cu noroc, dar daca jocul e slab ulciorul nu merge de multe ori la apa.
Cred ca nu ar trebui uitat nici Alexa in aceste momente. A construit in mare parte aceasta echipa. I-a promovat pe tinerii apreciati din echipa (Barbut, Belu, Ovidiu Popescu, Pap - prea stigmatizat pentru acele doua erori, eu il consider in continuare un portar talentat si de viitor), tot el i-a adus pe Elek, pe Doman, care au fost priviti cu scepticism, dar au confirmat. Tot el a reusit ca in campionatul trecut sa nu primeasca acasa decat doua goluri si acum avem 3 meciuri consecutive in care nu am luat gol. Ii urez mult succes la Rapid.
La Florin Marin se vede experienta. Nu face toate schimbarile pana in minutul 60, riscand sa ramana la finalul meciului in 10 oameni. Nici nu inlocuieste jucatori in prima repriza, cum a facut Alexa cu Boldea si chiar cu Hernandez, punandu-i intr-o postura destul de stanjenitoare. Mai ramane sa isi dovedeasca pana la final competenta. Eu m-as bucura sincer sa ne dea peste nas tuturor celor care l-am contestat, printre care am facut si eu parte.
Si poate ar trebui spus ca si jucatorii adusi de Daniel Stanciu incet-incet confirma.
Acum sper sa nu ne-o luam in cap, sa ramanem concentrati si sa continuam sa acumulam puncte. Nicio echipa din acest campionat nu este de speriat.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by banatean_violet »

Miticii suparati pentru ca "...gazdele i-au primit pe stelişti cu denumirea " FCSB" atît pe fanioanele de la începutul meciului, cît şi pe tabela de marcaj ..." :bravo:
Titlul este "Aroganța timișorenilor la adresa campioanei!" . Tare bine a picat victoria asta contra mojicilor de la stana si a celor care le culeg cacarezele din jur. :antisteaua:
+1 pentru cei din conducerea clubului care au decis "aroganta" si :antisteaua: pe capitala voastra
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by asu »

ptr. ce incidente a fost sanctionat clubul cu 5000 RON ?
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli Timisoara - FCSB

Post by banatean_violet »

”ACS Poli Timisoara – FC Steaua – incidente – In baz art. 82, raportat la art. 83.2.b, cu aplicarea Hotararii nr. 189/26.08.2014 a CU al FRF se sanctioneaza clubul ACS Poli Timisoara cu o penalitate sportiva de 5.000 lei”, se arată în comunicatul postat pe site-ul LPF. Conform hotărârilor clubul e sancționat pentru art. 82 – Responsabilitatea pentru comportarea spectatorilor, raportat la art. 83.2.b, care face referire la ”b) introducerea și aprinderea în stadion a obiectelor și materialelor prevăzute în art. 82, alin. 3, lit. a), se sancţionează cu penalitate sportivă de la 5.000 la 30.000 de lei”. În cazul în care timișorenii sunt recidiviști clubul va fi sancționat cu dublul valorii, până la pragul de 60 de mii de lei. Ulterior, la fiecare nouă abatere, clubul ”va fi sanționat gradual cu măsura programării jocurilor fără spectatori, cumulat cu penalitatea maximă de 60.000 lei”.
Post Reply