Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Poll ended at Tue Aug 18, 2015 4:31 pm

1
7
78%
X
1
11%
2
1
11%
 
Total votes: 9
User avatar
priu
Posts: 96
Joined: Thu Nov 29, 2012 11:01 pm

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by priu »

Costel Gîlca
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by Amadeus »

Cristi Pustai ar fi pe profilul orasului. Competent si de bun simtz.
Amadeus
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by asu »

Zicu era "revoltat" de angajamentul colegilor acum cateva etape

dar , la faza golului dupa ce se trezeste ca oaspeti executa cornerul scurt , in loc sa atace adversarul a ales sa se intoarca cu spatele .........apoi spre final dupa doar 30 minute de joc are probleme fizice ptr.ca sa incalzit in dorul .....

pacat , ma asteptam la mai mult de la el ....
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by soryn76 »

din lotul de 25 de jucatori stiti cati jcatori au fost nefolositi… unul – smaranda, in rest tot felul de echipe si experimente cu ovidiu popescu cind pe dreapta cind pe stinga cind nici macar rezerva (eu stiu ca este mijlocas la inchidere), melinte cel mai polivalent (in curind il vom vedea virf, desi nu imposibil intrucit scutaru la un meci facea faulturi prin careul advers).
lipsa grava de idei, de continuitate, jucatori titulari care nu mai prind nici banca urmatoarea etapa, foarte multe probleme musculare si sintem in etapa 7, schimbari de jucatori dupa 30 de minute…se vede ca saracul alexa este depasit de situatie si incearca prin citeva idei limitate si fixe sa schimbe ceva si nu stie ce…
din pacate play-offul este pierdut deja, pentru ca a trecut deja aproape o treime din campionat, nu schimbati prea tirziu, nu va bateti joc de suporteri, daca vreti ca echipa sa fie sustinuta in continuare de suporteri , atunci ascultati vocea suporterilor, pina si gigi isi ameninta finul sau nasul sau ce o fi radoi cu demiterea din lipsa rezultatelor… nu va incapatinati intr-o prostie care nici un marketing nu mai poate readuce suporterii la stadion.

Dan Alexa fii barbatul care te pretinzi ca esti si da-ti DEMISIA!!!
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by ceasul13 »

Antrenorule care esti tu antrenor :D verifica mesajele mele si vezi ca nu am in general nimic cu antrenorii (sunt doar un simplu spectator iubitor de POLI); singurul cu care am mai fost asa critic ai fost tu dupa meciul cu Tarlungeni.
Eu cred ca actualul asa zis antrenor ar trebui sa plece. Este un impostor, un cacacios fricos. Ce ai facut cu Alexa cel pe care il stiam noi ca jucator (tot respectul :ymhug: :ymapplause: ), cel curajos, hotarat, luptator? Cum sa iti fie frica de Corona, Tarlungeni, CSU Craiova ... si sa pregatesti astfel jocurile cu aceste echipe? Hai mai inteleg ca te aperi cu Astra eventual Tg. Mures dar cum sa nu mergi peste Corona, Tarlungeni, Craiova ...ce mentalitate e asta, ce transmiti tu jucatorilor? Le spui ca in loc de POLI TIMISOARA joaca la Damila Maciuca (nu vreau sa ii jignesc, cred ca aia au totusi ouale mai tari decat noi sub comanda ta) si trebuie sa le fie frica de orice adversar.
La pregatirea fizica suntem praf, nu doar cei nou veniti care au pierdut pregatirea ci si restul. Parca aveam cel mai bun si bine platit preparator :-\ Croitoru (venit cu pregatirea facuta altundeva) la 35 de ani a alergat cat toti ceilalti 13 jucatori ai lui Poli la un loc, Texeira de la Astra la fel .... Tu ca antrenor nu ai nimic de spus legat de pregatirea fizica? Macar de ce nu ii bagi pe cei care pot sa alerge? De ce il bagi pe ZICU daca inca nu e pregatit fizic, la temperaturile acestea si in jocuri in care trebuie sa alerge, sa-l compromiti? :(
Pana acum ni se spunea ca echipa nu e omogena, am inghitit asta. Cum insa sa o omogenizezi daca la fiecare meci se fac 5-6 schimbari?
Barbut in meciul acesta chiar a depus eforturi mari (fata de meciul cu Astra) si probabil a fost dupa Croitoru printre cei mai buni, dar in ultimele 25-30 de minute a vazut toata lumea din tribuna ca a terminat benzina. De pe banca de ce nu s-a vazut asta? Cum sa-i scoti pe Croitoru (care mai putea tine de minge) sau Lorente (care mai putea alerga) si sa lasi un jucator care nu mai putea fizic (ieri a dat tot ce a putut)? Pana acum tot Curtean, Curtean ... acum cand putea tine de minge si alerga putin 20-25 de minute nu intra .....
:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: Croitoru, din pacate probabil in cateva etape o sa se piarda si el la pregatirea fizica si mentalitatea existente acum la Poli.
Daca abordam meciul tot asa cacaciosi o sa ne bata blatistii lui Hagi pe bune si la scor.
HAI POLI! :polipoli: :polipoli: :polipoli:
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by Pffv »

DP 2-6 wrote:Pffv, acuma tu ai prefera să pice Poli, numa' să-l vezi pe Robu rău! :dizzy:
Stai un pic ca deabia acum am pus mana pe o scula ... omeneasca (drac vede pe telefon iar la iPad era cu portia ) . Daca ai pomenit numele acela e pe propria raspundere , fix undeva ma doare de Robu , Tractorov , PSD , PNL si atele javre si jogodii de acest gen . Ceea ce imi este insa greu de digerat este prezenta cvasiubicua in caz de vreun succes (mititel , asa ca o promovare) coroborata cu absente de lunga durata si inactiune de ... durata . Acum inteleg ca Tractorov este ocupat cu "centura sud" iar primarul cu .... compozitii muzicale si fantini multicolore (e panica la Viena , raman aia fara turisti , toti o sa fuga la arteziana aia mai ...ieftina) . Si atunci cine conduce si pe cine poti sa il intrebi ceva (nu pronunt cuvantul raspundere , e perimat rau de tot !!) . Sa inteleg ca nu Robu , nu Tractorov , nu CL si CJ sau UPT decid si raspund . Atunci de cine sa ma "iau" ? De Unchiasul , de Englezul , de .... mine ? Pai daca nici asta nu-i trai si viata , atunci nu mai stiu ce ar fi . Cu riscul de a te supara iaca ma lipsesc de creatia muzicala a primarului , de arteziana multicolora si de centura ce oricum cu nu se face pentru un pic de actiune si finantare unde trebuie . Iar daca nu trebuie atunci sa se inchida taraba , boala lunga moarte sigura ; nu inteleg de ce am mai pierde vremea daca asta este nivelul de interes .
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by DP 2-6 »

Stai un pic, dacă nu era numele ăla nepomenibil, acum aşteptam un meci mare cu Performanţa Ighiu! :D
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by Pffv »

DP 2-6 wrote:Stai un pic, dacă nu era numele ăla nepomenibil, acum aşteptam un meci mare cu Performanţa Ighiu! :D
OK , am inteles mecanismul ! ;)
Post Reply