Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Poll ended at Tue Aug 18, 2015 4:31 pm

1
7
78%
X
1
11%
2
1
11%
 
Total votes: 9
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by jamais »

Cu un Antrenor am fi fost in primele 5. Pare ca jucatori avem, dar ei sunt folositi in mod gresit. Intrebari pentru Alexa:
a) de ce l-a bagat pe Rufino daca echipa actiona in acel moment ca "autobaza"? Nu mai bine introducea un fundas/mijlocas de acoperire?
b) de ce-i omoara pe Barbut/Belu si nu incearca dezvoltarea jocului si pe banda stanga? Pentru ca acolo e Goga cap de linie? Dupa ce am dat golul s-a vazut ca Barbut nu mai putea reveni in aparare, iar Belu (si el obosit dupa cursele facute) era prins intre 2-3 adversari.
c) e multumit de conditia fizica a echipei? Pe finalurile de meci am fost mai-intotdeauna sub adversari.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by DP 2-6 »

jamais wrote:Cu un Antrenor am fi fost in primele 5. Pare ca jucatori avem, dar ei sunt folositi in mod gresit. Intrebari pentru Alexa:
a) de ce l-a bagat pe Rufino daca echipa actiona in acel moment ca "autobaza"? Nu mai bine introducea un fundas/mijlocas de acoperire?
b) de ce-i omoara pe Barbut/Belu si nu incearca dezvoltarea jocului si pe banda stanga? Pentru ca acolo e Goga cap de linie? Dupa ce am dat golul s-a vazut ca Barbut nu mai putea reveni in aparare, iar Belu (si el obosit dupa cursele facute) era prins intre 2-3 adversari.
c) e multumit de conditia fizica a echipei? Pe finalurile de meci am fost mai-intotdeauna sub adversari.
Perfect spus, cum dracu' să bagi două vârfuri, când vrei să te aperi cu toate liniile?
În loc să intăreşti mijlocul, le dai lor iniţiativa. Am impresia că Alexa e pur şi simplu dus cu pluta!!! X(
cristian
Posts: 100
Joined: Mon Apr 15, 2013 8:34 pm

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by cristian »

[-x avem antrenor care stie el ce face ca echipa sa castige punct dece puncte?! ar iesi din tiparul rezultatelor mai mult decat concludente
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by asu »

nu am vazut partida

inteleg ca dupa 1-0 a "sunat" retragerea ?

la golul egalizator nu strange nimeni la cornerul "scurt" dupa care pe rand 5 jucatori se invita unul pe altul sa "degajeze' mingea
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by soryn76 »

din pacate pe linga antrenor echipa nu este pregatita fizic: jucatori cu probleme si nu din cauza adversarilor: pedro, doman, scutaru, luchin, zicu, (rupturi sau probleme musculare) echipa nu poate sa duca mai mult de 60 - 70 de minute... si s-a vazut lucru asta si meciul cu astra cind barbut nu era in stare sa se tina dupa texeira, sau croitoru care a aratat alta stare fizica fata de actualii coechipieri (adica se vede ca nu a facut pregatirea fizica cu poli)
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by jamais »

soryn76 wrote:...sau croitoru care a aratat alta stare fizica fata de actualii coechipieri (adica se vede ca nu a facut pregatirea fizica cu poli)
Foarte buna remarca.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by Pffv »

Doar atat zic - fara antrenor olandez ca mai bine .... deloc :D
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by jamais »

Eu dintre cei ce stau pe tusa l-as vrea pe Grigoras (probabil e prea scump) sau pe Cristi Popovici (mi s-a parut ca a reusit sa aseze bine echipa Botosaniului, iar acum altii profita de munca lui).
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by soryn76 »

iti trebuie un antrenor care stie sa se impuna in fata jucatorilor, sa ii responsabilizeze, sa ii impulsioneze prin caracterul lui , asa cum era alexa ca jucator (dar din pacate nu este ca antrenor), un contra ar fi fantastic daca ai putea sa il aduci, poate chiar un grigoras, nu ai nevoie de unul care sa faca prea multa teorie ci unul care sa le bage mintile in cap si sa faca curatenie prin vestiar.
Aaaaaa, si neaparat un preparator fizic care ar mai putea sa dreaga busuiocul, ar mai reusi ceva in pauza cind joaca echipa nationala.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Post by asu »

"jucatorii erau disperati ,au frica sa nu piarda meciuri acasa ......avem x pct. si o problema mentala" ...

ghici cine declara asa ceva ...
Post Reply