ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19:30

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

ASA Targu Mures - Poli Timisoara

Poll ended at Sat Aug 15, 2015 6:34 pm

1
3
27%
X
2
18%
2
6
55%
 
Total votes: 11
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by PFA »

Bine jucat, cu o formulă radical schimbată - si destul de bine schimbata. Mai sa legam trei pase si doua preluari, si o sa marcam.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by orangetm »

englezul wrote:M-am convis. Barbut nu are creier sau are unul mic cat capul p... X(
Bine ca are Zicu....

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
cristian
Posts: 100
Joined: Mon Apr 15, 2013 8:34 pm

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by cristian »

urat meci. poate ca necesitatea schimbari antrenorului e oportuna; altfel a-mi este greu sa sper intrun viitor pe masura doritelor noastre
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by duranviola »

jamais wrote:Ce pushcarie suntem...
in primele 5 etape au jucat cu floricele, frumos, cu trasee, pase din prima, spectaculos......cu rezultate nefaste

acuma am jucat la obiect, adica sa luam cel putin un punct.....si nu e bine...

eu nu mai inteleg nimica, ce dorim ? joc gern tiki-taka, dar sa pierdem meciurile, sau pragmatic si sa ciupim puncte ?


ideal ar fi un balans intre cele doua posibilitati, dar nu prea se poate acest lucru...

felicitari pentru punctul scos , batem pe prazari si va fi bine
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by banatean_violet »

A inceput seria meciurilor fara gol primit. :bravo: :) Mai cateva etape si va veni vremea in care dam gol in fiecare meci. :mansour:
Cine o fi adus spaniolii aia la Poli? Prin liga a 4a sau a 5a de la noi s-ar fi gasit mai ieftin oameni care sa fie degeaba pe teren.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by DP 2-6 »

cristian wrote:urat meci. poate ca necesitatea schimbari antrenorului e oportuna; altfel a-mi este greu sa sper intrun viitor pe masura doritelor noastre
Asta ar fi cea mai mare prostie, într-adevăr o mare modă mioritică! [-x
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by asu »

astazi macar am vazut daruire 1 repriza si ceva ....atat cat nea tinut bateria

nu am inteles rolul lui O.Popescu
nu ai voie in liga 1 sa nu marchezi macar odata la contratacurile avute indiferent de profilul jucatorului
cine este mai util Artean sau Lorente
Sarmov poate fi o solutie la mijloc

dece noi nu primim 5% acasa ca toti adversari nostri in fiecare etapa
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by jamais »

Avem mijlocasi ce nu pot tine de minge si nu pot lega pase. De aceea toti jucatorii nostri (in afara de indolentul Goga - o fi jucat si el azi?) sunt kkati la cur. Poate Croitoru sa faca ceva.

Am mai spus-o, am creat o echipa de pitici asa ca noi n-avem nicio sansa la faze fixe!

N-avem niciun suteur pentru faze fixe. Din nou Croitoru ne-ar putea ajuta si aici.

Lipsa lui Elek s-a simtit.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by ceasul13 »

Am avut mult noroc de data asta, poate ca o compensatie a ghinionului de pana acum. Sa speram ca acest punct ne va ajuta la moral.
In rest am fost varza. Daca va era dor de o evolutie gen Van der Velcea ...
Avem niste momai in teren, majoritatea nu pot sa alerge.
Ce ma deranjaza la Alexa este nu ca nu e mare antrenor (poate va deveni), ci ca nu reuseste sa le insufle tuturor jucatorilor principala lui calitate ca jucator si probabil cea pentru care a si fost adus atunci ca antrenor. Puterea de lupta si determinarea, starea aceea de sacrificiu, de a da totul pe teren atat cat iti permit calitatile tehnice nu o vad nici dupa 2 ani la toti jucatorii. Sunt cativa care alearga si cativa plimbareti in fiecare meci. Impune-te o data omule, "da-le cu gheata in cap" la cei care nu vor sa munceasca, a facut-o si Ferguson si altii ...
Inca ceva, spune-le te rog sa nu se mai arunce la orice adiere de vant pe jos, este jenant (si oricum se vede ca nu primesc decat cartonase cum e si normal). Cred ca ar fi mai apreciati si mai util pentru echipa daca in loc de comportament de domnisoare ar lupta ca niste barbati.
Mie sincer parca mi-a lasat un gust mai amar acest punct decat infrangerea cu catelusii.
Pana una alta sa ne multumim cu acest punct si sa vedem ce va fi in continuare.
Daca batem Craiova poate mai scapam de presiune.
HAI POLI!
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
Titirezul
Posts: 23
Joined: Wed Jun 17, 2015 10:36 pm

Re: ASA Targu Mures - Poli Timisoara, Miercuri 12 august, 19

Post by Titirezul »

Slaba prestatia lui Poli. Nu am contat in atac, in timp ce ASA, o echipa mediocra, a avut cateva sanse bune in prima repriza.
Punctul asta nu spune nimic, cu parere de rau.
Suntem slabi @-) Alergam aiurea in atac, iar in defensiva sunt gauri mari. Centrarile se dau orbeste, pentru statistica.

Cea mai buna stire de la joc a fost transferul lui Croitoru.
Post Reply