Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

1
2
15%
X
5
38%
2
6
46%
 
Total votes: 13
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by Amadeus »

Greseala a fost ca dupa 1-1 jucam de-a latu terenului in loc sa mergem peste ei.
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by englezul »

Trebuie sa invatam sa fim pragmatici si eficienti, adica sa luam puncte. Impresia artistica se puncteaza la alte discipline, la fotbal este doar un fel de a te amagi atunci cand pierzi. Care este diferenta cand iei bataie nejucand nimic, fata de infrangerea in care ai facut "floricele" ? Niciuna ! Ma intereseaza doar punctele, atat (care nu prea sunt din pacate ). Puncte si spectacol a facut la un moment dat Barcelona, restul...
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by orangetm »

Un suporter al cainilor comenta pe articolul lui Beldie ca suntem cea mai constanta echipa din primele patru runde ca stil de joc. Cu constructie incepand din aparare, prin mijloc...
Cu lipsa de rabdare nu vom construi nimic durabil.
Suntem ca babele pe clupul de la ulita: stam si clantanim vorbe.
Suporterii, zic.

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by bvgtm »

Nu a fost penalty ! Luchin nu şi-a atins adversarul ! Trebuia acordat cartonaş galben pentru simulare !

Last edited by bvgtm on Tue Aug 04, 2015 9:09 am, edited 1 time in total.
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by orangetm »

Normal ca nu a fost. S-a vazut clar de la inceput.

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by Ivanhoe »

Si eu le-am zis la toti dar nu au inteles. Unghiul de filmare e cel mai bun aici se vede adevarul. Celelalte in care jucatorii se suprapun, din fata sau din spate, pot induce in eroare!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by jamais »

Campionatul este lung si jocul nostru poate creste. Inca se fac greseli, dar avem semne de imbunatatire a jocului. Zicu si Hernandez sunt 2 jucatori in jurul carora poti construi jocul echipei. Pe Alexa nu-l prea inteleg: nu inteleg prezenta in teren ca titular a lui Llorente si a lui Curtean - amandoi sunt capat-de-linie; nu inteleg lipsa dintre titulari a lui Barbut (ca al doilea varf in locul lui Llorente) si a lui Popescu in locul lui Curtean. Decat Curtean il prefer pana si pe Boldea.
In alta ordine de idei, aducerea lui Curtean, Goga si Sarmov mi se pare o eroare. Eu as fi adus un atacant inalt gen Bostina, chiar daca nu as juca cu el titular ci mai mult pentru a avea o solutie impotriva unor aparari supranumerice.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by AndreiVajnaII »

diegis37 wrote:Cronica Violeta în esenta :ymhug:
"Cert este însă că retrogradezi și dacă joci binișor, fără să câștigi" :(
Aia e o propozitie extrasa din context. Esenta e asta:

"este important să ne menținem atitudinea și să îmbunătățim carențele menționate mai sus, fără a începe să facem calcule și să cădem într-o stare de tensiune."

:)
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by orangetm »

Adica tocmai ceea ce faceau unii azi-noapte pe aici si pe fb.
;)

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa a IV a Dinamo - Poli TM, luni 3 August, ora 21

Post by diegis37 »

jamais wrote:Campionatul este lung si jocul nostru poate creste. Inca se fac greseli, dar avem semne de imbunatatire a jocului. Zicu si Hernandez sunt 2 jucatori in jurul carora poti construi jocul echipei. Pe Alexa nu-l prea inteleg: nu inteleg prezenta in teren ca titular a lui Llorente si a lui Curtean - amandoi sunt capat-de-linie; nu inteleg lipsa dintre titulari a lui Barbut (ca al doilea varf in locul lui Llorente) si a lui Popescu in locul lui Curtean. Decat Curtean il prefer pana si pe Boldea.
In alta ordine de idei, aducerea lui Curtean, Goga si Sarmov mi se pare o eroare. Eu as fi adus un atacant inalt gen Bostina, chiar daca nu as juca cu el titular ci mai mult pentru a avea o solutie impotriva unor aparari supranumerice.
1 chiar nu am înteles de ce nu a jucat Barbut ,poate viteza lui ar fi destabilizat apararea dinamovista
2 Bostina :D ar fi fost perfect
Post Reply