Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 11

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Care va fi rezultatul intalnirii?

Poll ended at Sun Sep 14, 2014 12:10 am

Victorie a gazdelor
1
8%
Egal
1
8%
Victorie Poli
10
83%
 
Total votes: 12
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by diegis37 »

ghinion ce mai :( sa pierzi un meci necontrolat în min 85
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by orangetm »

Pffv wrote:am fost obositi dupa meciul de cupa....
jocul e in crestere....
arbitrul ....
campionatul este lung....
furtunile solare ....
inceperea anului scolar ....
suntem buni da' nu ne vede nimeni ....

Motivatii la alegere ! Rezultatul tot ala . :mrgreen:
Hai sa cuplam "carcotelile"!
:D
Macar am avut minte si putere sa fac altceva doua ore...pana cu 4 minute inainte de final, cand am dat pe Radio Total pe UPC si m-am enervat instant.
Din ce am prins acolo, spicuiesc: Pancota a menajat in meciul de cupa cu noi 4 oameni, pe care i-a folosit azi; comentatorul din studio spunea ca Poli e umflata de presa, dupa cele 2 victorii; ca nu am avut nici un sut pe spatiul portii; ca valcenilor li s-a dat in compensatie penaltiul pentru alte 2 nedate in prima si a doua repriza.
Cam atat, ca am inchis teveul atunci.

Pana ne spun martorii oculari cum i-am sufocat de ramniceni, raman cu impresia ca m-am inselat la inceputul turului, cand am zis ca e o serie grea sau echilibrata.
Nu e grea, nu e nici echilibrata.
E foarte grea.
Pentru ca asa ne-o facem singuri, prin ... (puneti voi ce vreti aici).
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
holstein
Posts: 433
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:09 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by holstein »

diegis37 wrote:ghinion ce mai :( sa pierzi un meci necontrolat în min 85
...de catre cine?
Wer glaubt etwas zu sein, hört auf etwas zu werden.
POLI UEBER ALLES !!!
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by PFA »

Echipa eminamente defensiva, nu jucam nimic - scenariu bine cunoscut.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by Ivanhoe »

In meciul cu Pancota ne-o f...t Scutaru, iar acum ne-o f...t Belu!

In concluzie ai nostri, mai ales vedetele de "nationala", se cred deja promovati!

Sau nu le pasa de oras si viseaza la transferuri la echipe de liga I si li se f...l...faie.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by Pffv »

Unchiasule de spus poti spune multe dar .... de crezut nu am crezut ca vom avea probleme la promovare (daca ai rabdare o sa vezi ca tot vorbeam de ce vom face dupa .... iar unii :ymhug: ma certau pentru asta ) .
Acum am motive serioase sa ma simt prost , pe principiul fiecare se simte cum ....este . Macar prin prisma distantei marunte ce ma desparte de juma' de secol si tot trebuia sa fiu mai precaut . Am carcotit e drept , dar asa "generic" . Ei bine se pare ca am luat "teapa" din nou . Poate ca pana la final se drege busuiocul si se promoveaza , dar stilul de lucru si "serenitatea" referitoare la jocul si exprimarea echipei nu sunt de natura sa inspire optimism .

le Nimic , m-am razgandit ca ma mananca iangulfs :) !
Last edited by Pffv on Sat Sep 13, 2014 12:38 pm, edited 1 time in total.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by orangetm »

Oare fu careva laiv in zavoiul ala?

:-\

Ca vreau motive de mandrie!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by jamais »

Comentatorul (subiectiv, e drept) spunea ca pana la 11m le-au fost refuzate valcenilor 3 penaltiuri. Cat de antrenor trebuie sa fii ca sa-ti dai seama ca daca stai cu curu' in poarta arbitrul (e om si el) va acorda pana la urma 11m chiar daca nu e?

Eu am vazut doar doua meciuri (cu Mioveniul si cu Tarlungeniul), dar n-am vazut nimic care sa semene a tactica, a "scheme indelung exersate la antrenament". Cu Mioveniul am castigat pe o faza fixa si o sclipire pe contraatac a lui Barbut, iar in al doilea meci pe o faza fixa. Amandoua meciurile am jucat precaut ca sa nu-i spun fricos. Daca asta e fotbalul din ziua de azi, mai bine ma lipsesc.

Ar fi bine ca Alexa si Timofte sa nu uite ca fotbalul de 2 lei pe care echipa il joaca este platit din banii contribuabililor si ca ceea ce fac ei si jucatorii pe care-i "patroneaza" se numeste bataie de joc.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by englezul »

Din ce am citi/auzit se pare ca ne-am dus acolo sa scoatem un egal obosit. In cazul asta, sincer ma bucur ca am pierdut pentru ca asta inseamna ca avem o conducere tehnica kakacioasa care nu merita mai mult. Alexa nu poate fi in acest moment mai mult decat un secund. In viitor poate devenii cel mult un antrenor mediocru, nu vede jocul, nu gaseste schimbarile, nu-i in stare sa scimbe ceva din mers si mai ales nu invata nici macar din propriile lui greseli. Lotul este net peste cel din Valcea, dar daca tu nu-i lasi sa joace....
Pentru binele nostru ca si echipa sper ca Alexa sa devina cat mai curand secund. Insa nu secundul lui Artimon sau Velcea pentru ca atunci nu am facut nimic. Avem nevoie de antrenor cu experienta cat de cat care sa poate scoate ceva din lotul asta (lot clar peste cel de anul trecut).
In rest sa fim sanatosi si ne vedem pe arena etapa urmatoare :(
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Etapa III: CSM Rm. Valcea - Poli Timişoara, 13.09, ora 1

Post by AndreiVajnaII »

Macar daca jucam defensiv, la egal, nu putem juca cumva sa avem totusi niste ocazii?
Post Reply