Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 11

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Care va fi rezultatul intalnirii?

Poll ended at Fri Sep 05, 2014 12:24 am

Victorie Poli
13
100%
Egal
0
No votes
Victorie oaspeti
0
No votes
 
Total votes: 13
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by duranviola »

ceva filmari ? pentru noi astia cei din clasa muncitoare ? :bashhead2:
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by orangetm »

Filmari n-avem, ca eram ocupati cu aprinsul tigarilor!
:mrgreen:

Eu zic sa dam vina pentru scorul "strans la buci" pe ora cretina de joc.
Mie Boldea mi se parea nemancat (bine, el are asa o figura de nemancat, fara vana, cam tot timpul); poate nu au apucat sa ia micul dejun!

Cu sistemul de joc, m-ati "lamurit": 1-4-4-1-1 sau 1-4-3-3!
:D

Apropo de numarul de spectatori: daca la Peluza Sud, unde parea ca bate vantul, DP2-6 a numarat 90 de persoane, atunci sigur am fost peste 500: sub cosmeliile metalice ale lui Costi era plin; Cristi si multi altii si-au permis T0; la T2 eram peste 100-150 expusi intemperiilor, plus ciorchine la ziaristi.
Au fost si Soimii Patriei Pancota pe acolo, in drum spre Resita!

Iacata si confirmarea:
<<Poli a avut totuși parte de ceva spectatori la primul meci acasă, deși s-a jucat vineri de la ora 11. Clubul a anunțat că s-au vândut 500 de bilete la Tribuna II, Tribuna I și Tribuna 0.

Celor 500 de bilete vândute li se adăugă și cele câteva zeci de persoane care și-au făcut abonamente, dar și oamenii care au stat la Peluza Sud, unde în Liga a II-a intrarea este gratuită.>>

http://oradetimis.oradestiri.ro/acs-pol ... AnnzsJ_tdt
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by banatean_violet »

De obicei merg la tribuna a2a. Azi vremea fiind mai de noiembrie si cu copilul la meci, am zis ca ne luam bilete la tribuna 0. Zis si facut, din tomberonul de langa stadion cumpar biletele, meciul a inceput deja, urcam scarile alea albe si merg peunde credeam eu ca se ajunge la tribuna 0, nu prin centru zice unu, prin lateral ... mai era un intarziat prin zona care venea din alt lateral si incerca si el sa ajunga la tribuna 0. Intram prin lateral, dupa cativa pasi vine unu disperat ca ce cautam pe acolo, ca-i zona vip (probabil trebuie sa arati carnetu de tractorist ca sa ai fatza de vip), ne da afara si zice sa coboram pana jos si de acolo sa urcam la tribuna 0, care-i de fapt aia de jos. :?:?.

Avem echipa noua dar la organizare, la atitdinea fata de suporteri nu s-a schimbat nimic.

Prin minutu 10-11 ne gasim si noi doua scaune si vad o lumanare, apoi ceva tactica tzurca cu tzarlungenii.

Avem echipa noua dar la organizarea din teren, la tactica nu s-a schimbat nimic.


Aaa, sa nu uit Szekely mi s-a parut azi un superjucator dupa ce l-am vazut pe Stavrici ala.

Oricum avem echipa mare castiga acasa si-n deplasare.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by Ivanhoe »

Punctele conteaza, cat despre Boldea, sper sa isi revina, iar daca nu atunci macar altii sa joace bine pe postul lui.
Conteaza si jocul pentru ca daca este inexistent nu poti castiga puncte la nesfarsit din noroc.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by DP 2-6 »

Ivanhoe wrote:Punctele conteaza, cat despre Boldea, sper sa isi revina, iar daca nu atunci macar altii sa joace bine pe postul lui.
Conteaza si jocul pentru ca daca este inexistent nu poti castiga puncte la nesfarsit din noroc.
La o ocazie a oaspeţilor, contra celor cinci-şase ale noastre, nu putem spune că noi am fost cei norocoşi, dar jocul întradevăr trebuie mult îmbunătăţit.
Nu sunt de acord cu scuza orei de disputare, din moment ce ora oficială la liga secundă este 11 şi dacă meciul era sâmbătă, tot la 11 se juca.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by PFA »

Primele doua meciuri au facut sa reapara semnul acela de intrebare asupra atacantilor nostri. Daca Stavric nu isi prea arata simtul portii, Szekely mi-a parut iritat tot meciul ieri.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by DP 2-6 »

PFA wrote:Primele doua meciuri au facut sa reapara semnul acela de intrebare asupra atacantilor nostri. Daca Stavric nu isi prea arata simtul portii, Szekely mi-a parut iritat tot meciul ieri.
Băiatul ăsta, are oarece probleme la bibilică! #-o
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by Pffv »

DP 2-6 wrote:
PFA wrote:Primele doua meciuri au facut sa reapara semnul acela de intrebare asupra atacantilor nostri. Daca Stavric nu isi prea arata simtul portii, Szekely mi-a parut iritat tot meciul ieri.
Băiatul ăsta, are oarece probleme la bibilică! #-o

Da e ... chel =)) =)) . Probleme are cine-l .... foloseste .... poate :D
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by impossible »

duranviola wrote:ceva filmari ? pentru noi astia cei din clasa muncitoare ? :bashhead2:
Rezumat si declaratii antrenori:

http://www.digi24.ro/Stiri/Regional/Dig ... invins+Uni
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Etapa II: Poli Timişoara-Tarlungeni, 5 septembrie, ora 1

Post by Ivanhoe »

Propun un transfer care sa ii inspire pe jucatorii nostri mai blazati, mai fara idei sau cu probleme :p :

Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Post Reply