Et. 1 Becicherec - Poli 24/08/2019 18:00

Comentarii pe meciurile disputate de Poli
Post Reply
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Et. 1 Becicherec - Poli 24/08/2019 18:00

Post by impossible »

Image
Foto: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara

Stadion: Comunal (Becicherecu Mic)

Arbitri:
  • A: Gornic Alexandru Dan (Arad)
    A1: Bumb Cristian (Băcia)
    A2: Berariu Lucian Mihai (Moroda)
Vocea antrenorului:
Pavel Velcota: "Ţinând cont de problemele care sunt în lot în momentul actual, consider că prima etapă este foarte importantă pentru noi din toate punctele de vedere – pentru jucători, pentru club, dar şi pentru mine, acesta fiind primul meci din postura de antrenor la o echipă de seniori. Îmi doresc din tot sufletul să obţinem un rezultatul bun, ca să ne pregătim mental şi pentru meciul de Cupă de marţi, împotriva Ghirodei. În momentul de faţă avem un lot tânăr, un lot fără experienţă la Liga a III-a, dar sper ca prin nişte rezultate bune să acumulăm încredere. Obiectivul pe termen scurt este ca în primele patru-cinci etape să formăm un lot competitiv, pentru a aborda fiecare meci la măcar un punct, dacă nu toate cele trei. Ulterior, după această perioadă de rodaj, vreau să creştem în joc şi să fim o echipă incomodă pentru toţi adversarii. Suntem optimişti că vom reuşi să obţinem un rezultat bun cu Fortuna. Ne dorim mult să înceapă competiţia, de două luni ne pregătim pentru acest moment, chiar dacă permutaţiile din lot ne-au mai dat probleme. N-am reuşit să aducem momentan jucători cu experienţă care să completeze lotul, dar cel mai mult contează să fim uniți, ca echipă, şi eu am încredere în aceşti băieţi." (acspoli.ro)
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply