Poli - Gaz Metan luni de la 20:45

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Mon May 21, 2018 4:02 pm

1
5
83%
X
1
17%
2
0
No votes
 
Total votes: 6
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Poli - Gaz Metan luni de la 20:45

Post by ultraviola »

Ambele echipe au fost la fel de neputincioase.
Dar eu tin cu Poli si m-am enervat ca Hoteganul a inventat un penalty in minutul 88 ca sa schimbe soarta meciului.
Din fericire Gazul nici din penalty n-au fost in stare sa inscrie.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Gaz Metan luni de la 20:45

Post by banatean_violet »

Gladiatori de rahat si arbitru de kkt. Clar prima data Seroni a atins mingea, dar ala abia a asteptat sa dea 11m in min.90.
Poate magaria asta de arbitraj sa-i trezeasca si sa nu mai fie si prosti si furati.
Last edited by banatean_violet on Mon May 21, 2018 10:06 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Poli - Gaz Metan luni de la 20:45

Post by Pffv »

1 Asta nu e fotbal .
2 Senzationala tactica dubla a lui Neaga : sus si tare a la Uhrin ...fara jucatori capabili de asa ceva , respectiv pe jos si moale si la ... adversar .
3 Greu de stabilit cine a fost mai slab Munteanu sau Roman .
4 Daca Barnoi si Velcota sunt sperante atunci desfintarea ar fi o solutie cat de cat umana , ce rost ai sa chinui oamenii care se uita la meciuri .
5 Hategan ... un taran de Arad , absolut pe dinafara , cam asa ca tot arbitrajul romanesc .
6 O solutie cat de cat realista : max. 10 echipe si 4 randuri de meciuri (36 de etape) .
7 Cineva da impresia de dementa trofica si vasculara , incearca acelasi lucru meci de meci asteptandu-se la alte rezultate . Daca nu e dementa , atunci de delir psihotic .
8 Totusi imi pun intrebarea , cam cat de cretin sa fi sa joci asa .... :dizzy: .
9 Totusi si ceva bun , se rezolva aglomerarea din inchisori sau atacurile teroriste prin simpla introducere in codurile penale si civile a pedepsei de a viziona acest meci de 10 ori . Ori se lasa de infractiuni , ori se spanzura singuri dupa a treia reluare .
10 Coltul artizanului acestei catastrofe ...Pinocchio , Pinocchio , Pinocchio , mincinos ambulant , manipulator si sperjur .

Cat despre note , am fost informat de cronicari ca nota 1 este rezervata celor care dau dovada de (infr)actiuni grave ce aduc daune imaginii clubului (ceea ce se petrece de vreo 6 luni incoace) . As adauga si daune iremediabile sportului in sine , lipsa de caracter , batjocura , samd dupa cum se vede .
Deci 1 aproape pe linie . Straton a aparat ce a putut (ati observat de cate ori incerca sa puna echipa in atac si nu avea cui da mingea ; ati observat poate si privirile de fiara haituita ale pesudofotbalistilor cand se apropia mingea de ei ? Poate de aia o dadeau la adversar , sa il ingrozeaca si pe el ? ) .
In lipsa de epitete "laudative" ce pot a fi folosite pe forum ma opresc aici . Ar fi bine ca , totusi , sa traga cineva apa la club , e plin de rahat pana peste cap , chiar peste Pinocchio sau ...poate e chiar Pinocchio in starea naturala !
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli - Gaz Metan luni de la 20:45

Post by timisoreanul »

Ati vazut gladiatorii pe undeva? Eu sincer nu. Hategan este penibil, dar are pretentia ca e cel mai bun arbitru mioritic. Da, e cel mai penibil dintre penibili. Mereu la 0-0 da un pe penalty pe care doar el il vede. Irlanda de Nord stie bine, de aia sta acasa la mondial. Dar, intr-adevar, e ultimul vinovat. Daca intr-un meci decisiv acasa nu ne cream doua ocazii clare de gol, ce pretentii sa mai avem.
Multa nervozitate in tribune, la adresa jucatorilor, conducatorilor, arbitrilor. N-am inteles ce voia Birlica, sa scoata echipa de pe teren? Atunci mai primeam si trei puncte penalizare si nu mai aveam nici sanse teoretice, asa mai avem de doi bani sperante.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Poli - Gaz Metan luni de la 20:45

Post by englezul »

:dizzy:
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Poli - Gaz Metan luni de la 20:45

Post by marci75 »

Daca Neaga are gladiatorii in vestiar,de ce nu i-a bagat azi,ii tine pentru meciurile viitoare.
O partida mai penibila ca si asta rar mi-e dat sa vad.Cum sa joci asa in meci decisiv.
Meritam sa retrogradam,jucam ca in municipiu.
Alex Munteanu,Roman,Artean,Draghici,Coliva...nu nsunt jucat de liga 1.Cata teapa ne-am luat.
Sa fi pe locul 5 si acum sa retrogradezi.
Rusine Conducere si jucatori.
Ati patat numele de Timisoara.
Nici nu conteaza ce mai faceti in ultimele etape,mi-e scarba de atitudinea voastra de gloabe.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli - Gaz Metan luni de la 20:45

Post by banatean_violet »

N-am inteles noi strategia. Asta a fost de fapt punctul salvator.
Locked