Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Pronostic

Poll ended at Fri Mar 16, 2018 5:02 pm

1
1
11%
X
3
33%
2
5
56%
 
Total votes: 9
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by PFA »

Terminati cu prostiile. Unu, nu Robu conduce clubul. Doi, Popa trebuia sa plece. Trei, se intampla ca si atunci cand faci mutarile care par sa fie potrivite, sa n-ai succes.

Momentan depinde de noi. E teribil de greu cand nimic nu se leaga, cand adversarii inscriu in ultimele minute sau la singura ocazie, cand meci de meci oferi un gol cadou din erori personale. Asta este singura diferenta intre egalurile letargice scoase de Popa din octombrie incoace (minus victoria cu Astra, noroc cu carul la eliminarea scoasa de Croitoru si cu golul lui Mailat). Am mai scris ca problemele noastre au radacini adanci, atat fiindca am pierdut cativa jucatori importanti (Cretu, Mailat, Canu, Tiganasu - primul din cauza lui Popa), cat si fiindca ne lipsesc increderea si curajul. Astea nu se schimba usor, de aia era atat de important ca Popa sa fie schimbat dinainte de pauza de iarna.

Normal ca daca Grozavu pierde si cu Sepsi, nu cred ca mai are cale de intoarcere, desi nu am deloc convingerea ca putem gasi pe altcineva care sa ne ajute. Adica speri in orb ca-l schimbi, ca ala nou care vine e cat de cat competent si are norocul de a castiga un meci repede, ca echipa sa se remonteze si sa-l asocieze drept salvator. Ca alte schimbari de ordin intern nu are cum sa faca/produca.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by banatean_violet »

PFA wrote:
Sat Mar 17, 2018 10:08 am
... Ca alte schimbari de ordin intern nu are cum sa faca/produca.
De exemplu sa anunte primarul ca renunta in totalitate la butoane si cei care ar dori sa finanteze clubul vor lua ei 100% deciziile pe care le considera ei pe banii lor, nu asa cum se intampla acum cand Pinochio se da patron be banii altora.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by PFA »

Primarul este dispus in acest moment sa dea clubul unui investitor. Asa cum scriam insa si pe urma discutiei cu conducerea clubului, nu are cum sa vina un investitor atata timp cat nu este clarificat cati bani trebuie recuperati de CJT/CLT pe urma deciziei Curtii de Conturi.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by timisoreanul »

Nimeni nu are nimic cu Leo Grozavu. A demonstrat pe unde a mai antrenat ca e un antrenor bun. Problema lui sunt rezultatele catastrofale. Nu mai poate da mereu vina pe ce a fost inainte. Deja este de cateva saptamani, cunoaste cat de cat jucatorii, ar trebui sa aiba cristalizat un prim 11 si un sistem de joc. Pare intr-o permanenta bajbaiala. Popa juca mereu cu aceeasi echipa, schimba doar când era nevoit. In plus, cred ca Popa era o alta tipologie de antrenor, era mai apropiat de jucatori, Grozavu e mai dur. De când a venit a inceput cu epurarile prin lot, ceea ce nu a fost de bun augur pentru relatia lui cu jucatorii. Inca o data, noi suntem suporterii lui Poli, nu ai lui Ionut Popa, dar este evident ca lucrurile nu merg. DIn ce motive, nu ne putem da seama, cei care au toate datele din interior ar trebui sa analizeze si sa ia masuri eficiente, pana nu va fi prea tarziu. S-ar putea sa regretam foarte mult înfrângerea de aseara. Ii sustinem pe toti care lucreaza pentru culorile alb-violet, dar ar fi pacat sa retrogradam, nefiind totusi cea mai slaba echipa din campionat, asa cum s-a demonstrat in mare parte cu aceiasi jucatori in sezonul trecut si in prima parte din actualul sezon. Nu mai spun ca in situatia clubului,care nu are alta sursa de finantare decat drepturile TV, retrogradarea ar insemna sfarsitul si ar fi pacat pentru eforturile noastre ale tuturor.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by Pffv »

timisoreanul wrote:
Sat Mar 17, 2018 1:37 pm
Nimeni nu are nimic cu Leo Grozavu. A demonstrat pe unde a mai antrenat ca e un antrenor bun. Problema lui sunt rezultatele catastrofale. Nu mai poate da mereu vina pe ce a fost inainte. Deja este de cateva saptamani, cunoaste cat de cat jucatorii, ar trebui sa aiba cristalizat un prim 11 si un sistem de joc. Pare intr-o permanenta bajbaiala. Popa juca mereu cu aceeasi echipa, schimba doar când era nevoit. In plus, cred ca Popa era o alta tipologie de antrenor, era mai apropiat de jucatori, Grozavu e mai dur. De când a venit a inceput cu epurarile prin lot, ceea ce nu a fost de bun augur pentru relatia lui cu jucatorii. Inca o data, noi suntem suporterii lui Poli, nu ai lui Ionut Popa, dar este evident ca lucrurile nu merg. DIn ce motive, nu ne putem da seama, cei care au toate datele din interior ar trebui sa analizeze si sa ia masuri eficiente, pana nu va fi prea tarziu. S-ar putea sa regretam foarte mult înfrângerea de aseara. Ii sustinem pe toti care lucreaza pentru culorile alb-violet, dar ar fi pacat sa retrogradam, nefiind totusi cea mai slaba echipa din campionat, asa cum s-a demonstrat in mare parte cu aceiasi jucatori in sezonul trecut si in prima parte din actualul sezon. Nu mai spun ca in situatia clubului,care nu are alta sursa de finantare decat drepturile TV, retrogradarea ar insemna sfarsitul si ar fi pacat pentru eforturile noastre ale tuturor.
Care retrogradare , jucam binisor , uite la notele din cronica , 9 au peste 5 .... de la cronicari . :dizzy: :-o :-\ :bashhead:
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by impossible »

PFA wrote:
Sat Mar 17, 2018 10:08 am
... Normal ca daca Grozavu pierde si cu Sepsi, nu cred ca mai are cale de intoarcere, desi nu am deloc convingerea ca putem gasi pe altcineva care sa ne ajute. Adica speri in orb ca-l schimbi, ca ala nou care vine e cat de cat competent si are norocul de a castiga un meci repede, ca echipa sa se remonteze si sa-l asocieze drept salvator. Ca alte schimbari de ordin intern nu are cum sa faca/produca.
Pai nu s-a pus problema tot asa, cand a fost schimbat Popa cu Grozavu? :-o
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by PFA »

Erm, nu? Grozavu a venit cu alta filosofie de antrenament, de joc, etc., plus ca avea rezultate acolo unde a mai fost. Adica nu l-ai adus pe Chirila sau mai stiu eu ce pseudo-antrenor. Si avea ceva timp sa le implementeze, ceea ce orice antrenor nou venit dupa meciul cu Sepsi nu va mai avea in mod serios.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by Amadeus »

Relax, mai sunt 12 etape mari si late, in care se poate indeplini obiectivul. Anul trecut Chiajna a pierdut primele 4 meciuri si is bine mersi in L1.
Iar dac-o fi sa retrogradam, asta e; nu e nici prima nici ultima retrogradare a unei echipe din TM. In plus, n-ar deranja pe nimeni, in afara de ANAF; Dobra nu mai baga bani in stadion, Robu si-a LUAT demult mina de pe echipa, Ripensia si ACSASU au si ele de cistigat.
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by Pffv »

Amadeus wrote:
Sat Mar 17, 2018 11:09 pm
Relax, mai sunt 12 etape mari si late, in care se poate indeplini obiectivul. Anul trecut Chiajna a pierdut primele 4 meciuri si is bine mersi in L1.
Iar dac-o fi sa retrogradam, asta e; nu e nici prima nici ultima retrogradare a unei echipe din TM. In plus, n-ar deranja pe nimeni, in afara de ANAF; Dobra nu mai baga bani in stadion, Robu si-a LUAT demult mina de pe echipa, Ripensia si ACSASU au si ele de cistigat.
Pai aici e buba , ultimele 12 etape si mari si late au adus un dezastru :D . Iar in acest caz particular nu vorbim numai de retrogradare ....
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Playout, etapa 2 Juve - Poli vineri de la 18

Post by impossible »

PFA wrote:
Sat Mar 17, 2018 6:29 pm
Erm, nu? Grozavu a venit cu alta filosofie de antrenament, de joc, etc., plus ca avea rezultate acolo unde a mai fost. Adica nu l-ai adus pe Chirila sau mai stiu eu ce pseudo-antrenor. Si avea ceva timp sa le implementeze, ceea ce orice antrenor nou venit dupa meciul cu Sepsi nu va mai avea in mod serios.
Comentariul cu "filozofia" a fost in gluma, nu-i asa? Dupa atata filozofie la antrenamente am luat 1 punct din 5 meciuri. Poti sa fii toba de carte, daca nu-ti poti face jucatorii sa aplice in teren ceea ce i-ai invatat. Sunt sceptic ca daca batem pe Sepsi echipa se va debloca. De ce n-a facut-o dupa 1-1 la Craiova? Poate ca Leo are intr-adevar nevoie de 6 luni ca sa-si impuna ideile de joc. Daca-i asa, atunci nu era cazul sa accepte sa vina aici.

Antrenorul nostru a avut rezultate bunicele, dar nu grozave ( :D ), la Botosani. Imi poti aminti unde a mai iesit in evidenta?

Am crezut si eu in el cand a fost adus. Parea ca e omul potrivit care sa-i trezeasca pe baietii nostri. Poate ca pe ei nimic nu-i mai trezeste, primind un somnifer prea puternic dupa meciul castigat la dinamo.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Post Reply