Poli Timisoara - CFR Cluj

Comentarii pe meciurile disputate de Poli

Poli Timisoara - CFR Cluj

Poll ended at Sun Aug 28, 2016 6:34 pm

1
2
100%
X
0
No votes
2
0
No votes
 
Total votes: 2
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: Poli Timisoara - CFR Cluj

Post by sorinpaso »

Felicitari Poli pt punctul castigat astazi prin lupta si atitudine. Trebuie sa
recunoastem ca franarii ne-au chinuit in prima parte a reprizei a 2-a,
iar Elek trebuia sa dea gol din pozitia aia, sa plaseze mingea, nu s-o
bubuie. Poate il ajuta cineva, ca in pozitia pe care o are el o minge plasata
sau un lob poate sa-i aduca mult mai multe satisfactii, lui dar mai ales echipei.
Lupta Poli mai departe!
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Poli Timisoara - CFR Cluj

Post by banatean_violet »

In meciul precedent am luat 2 goluri, in asta 1, in urmatorul 0 si apoi vom castiga la 2 goluri diferenta. :antisteaua: ... ca sa foloseasca miticii din nou cuvantul "surpriza". Dupa golul lui Canu in tribuna a doua a circulat un zvon ca aia de la digi au dat-o iar cu surpriza etapei, asa ca suporteri polisti (o parte din cei care nu exista) s-au luat de un comentator tv, ala a intreupt comentariul ca sa injure publicul, pana la urma tipul era de la dolce, asa ca lingaii de la digi au scapat, dar e bine ca exista atitudine atat in tribune cat si in teren. :bravo:
Un rezultat foarte bun tinand seama ca ne-a arbitrat balaj si tusierul ala care statea de povesti cand cu miriuta cand cu cate un jucator de la cluj, plus ca am jucat cu vreo doi oameni in minus, Vraciu si nr.14. Am uitat cum il cheama, tot este anuntat in echipa dar este invizibil in timpul jocului, Elek macar se evidenteaza ca ratangiu. Daca tot vrea sa plece ar trebui sa dea 1-2 goluri pt CV ca sa nu-si puna pe dividi goluri de acum ... am uitat cand a dat ultimul gol.
Parca incepe sa se inchege o echipa de fotbal. :steag2:
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Poli Timisoara - CFR Cluj

Post by timisoreanul »

Imi pare rau ca nu i-am invins pe cei de la CFR Cluj, eu oricum am un dinte impotriva lor. Noi i-am facut campioni, remizand in Ghencea prin golul lui Gigel Bucur, iar ei mereu ne-au pus bete in roate, atat atunci cand ne-am luptat la titlu, cat si pentru evitarea retrogradarii. Cand am iesit vicecampioni, pe noi ne-au invins la Cluj, iar in fata Hotelului s-au dat la o parte, se bucurau conducatorii CFR-ului cand au dat gol moldovenii.
Drumul de la ridicol la sublim e foarte scurt uneori. Dupa prestatia penibila cu Botosaniul au urmat victoria cu Craiova, iar acum o remiza cu Clujul, dupa cel mai bun joc al nostru din acest sezon, in opinia mea. Meritam sa castigam, pacat ca ne-am retras prea mult in defensiva in repriza a doua. Eu am o simpatie si o apreciere pentru Elek, dar il astept cu sufletul la gura pe Henrique, pentru ca l-am vazut un campionat intreg (cel in care am promovat) ce poate. Atunci a tras echipa dupa el. Si mie mi se pare ca incepem sa ne inchegam, iar faptul ca am jucat atatea meciuri intr-un timp scurt s-ar putea sa ne fi ajutat, pentru ca antrenamentul cel mai bun este meciul propriu-zis. Pentru mine a fost o incantare sa-i vad jucand concomitent pe Barbut, Sorescu si Mailat, jucatorii nostri tineri cei mai promitatori.
Vad ca ACSASUSS a pierdut din nou. Nu ma bucur pentru asta, in general nu ma bucur de raul nimanui. Dar ma intreb si eu, nu e o copilarie sa vrei sa promovezi in Liga 1 si sa joci in cupele europene cu jucatori cu care ai evoluat in liga a V-a si a IV-a? Nu era mai bine sa fim uniti, decat dezbinati? Cine are de castigat din situatia asta? In niciun caz Poli.
Pana acum am jucat cu echipe mai bine cotate, sunt curios cum vom arata cu Chiajna in Cupa Ligii si cu Voluntariul in campionat. Sper ca jucatori gen Croitoru sau Artean sa-i serveasca o lectie lui Flocea, care i-a renegat in campionatul trecut.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Poli Timisoara - CFR Cluj

Post by diegis37 »

Croitoru a jucat tot meciul .Bravo!!
Este jucatorul care alearga cel mai mult (exista vreo Statistica? ) si este cel mai des faultat.
Elek si Popovici joaca mult mai bine cand intra asa prin mint 60-70.
Arbitrul a fost foarte permisiv cel putin 3-4 galbene neacordate clujenilor.
Post Reply