Cosmin Petruescu - o sansa?

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by Pffv »

orangetm wrote:Cine a spus?
Mai multi de pe aici si de pe FB!
Inclusiv varul meu, baiatul cu steagul de acum 40 de ani!
:(
Prea repede ne predam primei suparari.
Tigan nu ne-o placut, ai nostri is mai ca brazii...

So?
Stai bine unchiasule daca este prima suparare :D ! Da' chiar e prima ? Nu sesizezi vreun tipar comportamental , vreo smecherie in forma continuata ? Daca nu , ce sa zic , esti inca "cinar" (sufleteste) si optimist . Problema nu este ce zice baiatul cu steagul (desi ar trebui sa fie :( ) , problema este ca zice degeaba si nimeni nu se simte/sesizeaza . Pana la urma alta metoda de protest/reactie nu prea ai ca cetatean ... european . Acesta este si scopul de fapt , sa renunti benevol la tot ceea ce candva conta si sa te reorientezi spre ... introspectie :D !? Tare imi este frica sa nu aiba perfecta dreptate varul tau , pare ln om cu capul pe umeri . Din pacate nu poate imprumuta un pic de seriozitate si bunacuviinta (i)responsabililor de la club (si de deasupra lui) . Sa nu creeze o tendinta (legitima in fond) .
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by orangetm »

Mesajul meu de pe FB e clar:

Suntem polisti vechi, am trecut prin multe.
Trecem si acum!
Capul sus, polisti!

:steag2:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by diegis37 »

Chiar nu cred ca Sunda este vinovatul principal.Cati antrenori dorim sa schimbam pe sezon?
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by AndreiVajnaII »

Schimbarea lui Mera a fost una de amator, zic eu....
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by Pffv »

diegis37 wrote:Chiar nu cred ca Sunda este vinovatul principal.Cati antrenori dorim sa schimbam pe sezon?
Nu este dar ... este cel mai dispensabil ! Doar nu ai vrea sa se schimbe ceva prin conducere si management :D ! Pai d'aia am facut echipa , ca sa nu mulgem nimic ?
Andrei - schimbarea a fost mai mult decat de amator , a fost perfect inutila si s-a ...vazut :( .
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
diegis37 wrote:Chiar nu cred ca Sunda este vinovatul principal.Cati antrenori dorim sa schimbam pe sezon?
Nu este dar ... este cel mai dispensabil ! Doar nu ai vrea sa se schimbe ceva prin conducere si management :D ! Pai d'aia am facut echipa , ca sa nu mulgem nimic ?
Andrei - schimbarea a fost mai mult decat de amator , a fost perfect inutila si s-a ...vazut :( .
1.Chiar asta îmi doresc,dar nu numai asa declarativ .

2.Cu un om în plus ,jucand acasa si dorind Victoria este legitim sa schimbi un fundas cu un jucator mai ofensiv
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by ultraviola »

Ca măsură raficala, ar fi ideal sa renunțe la 2-3 băgători de seamă din staf și să aducă în loc un profesionist ca de exemplu Stanciu, după care sa-l lase sa-și facă meseria.

Trimis de pe al meu C6603 folosind Tapatalk
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by banatean_violet »

stanciu, shoarecu ala care atunci cand este pe la tv loveste in Poli? Nuuuu....

Daca ar conta parerea mea, as spune ca da ar fi bine ca acum, repede sa fie Petruescu antrenor principal.
In conducere ar trebui adusi oameni pentru care ala sa fie unicul job, nu sa fii si conducator la Poli si nu stiu ce director pe nu stiu unde.
In consiliul de administratie nu ar trebui sa mai fie imparteala intre partide unu de la aia, unul de la ceilati si jumatate de la aialalti.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by impossible »

Paul Marius wrote:
AndreiVajnaII wrote:
Paul Marius wrote:Dupa cum l-am simtit la cafenea,pare un om extraordinar,iar performantele facute pana la aceasta varsta indica si ca ar fi un antrenor bun.Nu cred totusi ca e momentul lui,eu cred ca Poli are nevoie de un antrenor cu atitudine,de un tip dur dar in acelasi timp apropiat de jucatori,pe care am speranta ca-l vom avea pe banca la meciul cu Vaslui.HAI POLI ! :steag2:
Șundruescu? :p

Ca eu nu-mi dau seama care e cel care le indeplineste pe toate 3.
Sunt mai multi...sper ca unul dintre ei sa vina.
Problema e ca nu-ti vine nimeni gratis sau aproape gratis.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by AndreiVajnaII »

diegis37 wrote:2.Cu un om în plus ,jucand acasa si dorind Victoria este legitim sa schimbi un fundas cu un jucator mai ofensiv
Nu mi se pare asa legitim:
- e o gandire paguboasa gen Olariu: trebuie sa tinem de rezultat, bagam 6 fundasi; trebuie sa dam gol, bagam 6 atacanti. s-a si vazut, Himcinschi nu numai ca a fost inutil in atac, i-a si incurcat pe ceilalti atacanti, calcandu-se in picioare cu ei
- pe partea lui Mera nu erai acoperit, pentru ca tocmai l-ai bagat pe Barbut, care nu prea are roluri defensive
- la mijloc erai rupt, pentru ca tocmai l-ai bagat pe Poparadu in locul lui Petre, deci constructia cazuse, nu prea aveai sperante de a crea cine stie ce ocazii
- Mera avea si el rol ofensiv la fazele fixe
- nu ai jucatori de calitate ca sa-ti permiti sa risti intr-un asemenea meci

Scopul era sa incerci sa profiti de avantajul numeric ca sa-ti creezi mai multe sanse. Intrdoucerea unui atacant in locul unui fundaj e unul din mai multe mijloace prin care poti face asta. E doar unul din mijloace, iar in cazul de fata a fost si cel mai prost si riscant.
Locked