Cosmin Petruescu - o sansa?

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by orangetm »

Eu nu am alte idei acum!

Si Inglish a spus ca i-ar fi ochei.

Pareri?
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by PFA »

Parerea mea ramane ca daca nu aducem un antrenor cu experienta, schimbarea nu-si prea are rostul acuma.

Imi place de Petruescu, insa ar fi ca si cum l-ai arunca in groapa cu lei.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by orangetm »

Ii iei "presiunea" neretrogradarii de pe umeri, il pui sa construiasca o echipa de viitor, si poate, cu un "cuplaj" Poli cu FC Poli, ne reintoarcem "intregi" peste 2 ani!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by Paul Marius »

Dupa cum l-am simtit la cafenea,pare un om extraordinar,iar performantele facute pana la aceasta varsta indica si ca ar fi un antrenor bun.Nu cred totusi ca e momentul lui,eu cred ca Poli are nevoie de un antrenor cu atitudine,de un tip dur dar in acelasi timp apropiat de jucatori,pe care am speranta ca-l vom avea pe banca la meciul cu Vaslui.HAI POLI ! :steag2:
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by orangetm »

Daniela Surulescu raporteaza:
"Imediat dupa infrangerea cu FC Brasov, Nicoale Robu a postat un mesaj pe contul sau de Facebook prin care a anuntat schimbari majore atat in staff-ul tehnic, cat si in conducerea lui ACS Poli.
Totodata, primarul a anuntat si reduceri drastice ale salariilor angajatilor clubului, exceptandu-i pe jucatori.
“DEZASTRU!” a scris Robu pe site-ul de socializare, dupa esecul 0-1 inregistrat de trupa lui Sunda in fata penultimei clasate din Liga I.

“Cu parere de rau si cu orice risc, dupa infrangerea de astazi a lui Poli cu FC Brasov, se impun masuri radicale! Si pe banca tehnica si la nivelul conducerii! Si inclusiv reduceri drastice ale salariilor pt toate posturile altele decat ale jucatorilor -indiferent de cine sunt, respectiv de cine vor fi ocupate respectivele posturi!” a transmis Robu, incheindu-si totusi optimist postarea:’Speranta noastra in ramanerea in Liga I, atasamentul si sustinerea pt echipa n-au voie sa moara! Iar la mine nu vor muri niciodata! Hai Poli!”, a mai scris primarul."
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by impossible »

Din pacate nu prea cred ca vreun antrenor cu experienta ar accepta sa vina la noi (spre exemplu, Grigoras e liber; din ce am citit nu s-a lasat convins de CSU Craiova). Riscurile sunt prea mari pentru acesta avand in vedere situatia nu tocmai roza a echipei. Cine vrea sa-si adauge la CV o retrogradare? Probabil nici motivatie financiara nu va exista. Ce-i spunem unui astfel de antrenor? Vino la noi sa ne salvezi de la retrogradare, dar sa stii ca nu avem bani sa te platim.

Nici nu prea avem solutii. Probabil Petruescu e o varianta la indemana. Mi se pare insa destul de riscant. Nu era cazul sa se ajunga in situatia asta. Acum nu prea avem ce face.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by ultraviola »

Cosmin Contra ar fi fost cu adevarat o sansa, dar a ales sa salveze Getafe. De asemenea Sabau ar fi o idee buna in situatia actuala.
Daca se intentioneaza schimbarea antrenorului cu cineva din interior, Petruesc e o solutie fezabila. Obiectivul e ramanerea in prima liga si ar trebui sa si-l asume. Eu zic ca e realizabil cu lotul actual pe baza de mobilizare si mai ales pragmatism. E pentru el o sabie cu doua taisuri insa nu exista oportunitate de a progresa fara risc.
De altfel, cred ca si Sunda poate realiza obiectivul salvarii de la retrogradare daca va aborda meciurile mai pragmatic si ii va pasa mai putin de parerile unora sau altora.
Last edited by ultraviola on Sat Mar 15, 2014 1:10 am, edited 1 time in total.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by impossible »

orangetm wrote:Ii iei "presiunea" neretrogradarii de pe umeri, il pui sa construiasca o echipa de viitor, si poate, cu un "cuplaj" Poli cu FC Poli, ne reintoarcem "intregi" peste 2 ani!
Tare mi-e teama ca in cazul retrogradarii echipa se va desfiinta.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by Paul Marius »

Un comment de pe fb,la postarea primarului :
Ciprian Surdu mare conducator ROSEMBLUM asta.......acum cativa ani era profesor de educatie fizica si sport la mine la sat ( padureni) si acum e mare conducator de club :))))))))
Chiar ca e de ras ...
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by AndreiVajnaII »

E pentru prima oara cand imi doresc ca Poli sa schimbe antrenorul....
Locked