Cosmin Petruescu - o sansa?

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by Pffv »

PFA wrote:Un comentariu: eu nu cred ca lotul nostru este submediocru.

Nuno Claro e un portar bun, linia de fund compusa din Mera - Scutaru - Seroni - Morariju arata, cel putin pe hartie, arata bine, la mijloc nu mi-e rusine cu Petre si Gorobsov (chiar daca unora le e :D ) in timp ce flancurile ar putea fi ceva mai productive, iar in atac traiesc cu speranta ca Mansi va confirma in continuare.

Astia-s deja 8/11 care sunt prezentabili, iar alaturi de ei e oricand posibil ca Szekely, Nanu sau Trandu sa faca meciuri bune. Mai greu cu dublurile pe post.
Nuno este capricios iti scoate 2 11 m si apoi scapa mingea la un sut de la 30 de m sau iese aiurea la vrerun corner . Dar nu el este buba .
Scutaru in ultima vreme scade de la meci la meci .
Morariju nu este "sudat" inca .
Petre e mai mult la infirmerie si nu duce un meci intreg fiind invariabil schimbat cu Poparadu . Se pierde si calitate si o schimbare intotdeauna .
Gorobsov imi pare in declin si este lent cu "spume" , ceea ce de multe ori anuleaza tehnica mai buna sau plasamentul cat de cat corespunzator .
De aici in "sus" mai bine ma abtin avand in vedere DOUA goluri marcate deja in retur din care unul de Seroni .
Mansi , antrenat in parcuri , a arata mai bine dacat majoritatea jucatorilor care au efectuat "pregatir" si "cantonamente" . Si Mera este peste media echipei , probabil de aceea a fost schimbat intr-o logica ce ma depaseste in continuare !
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by AndreiVajnaII »

Si acuma fa si analiza celorlalte echipe din campionat si sa vedem cum stam cu adevarat.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by Pffv »

AndreiVajnaII wrote:Si acuma fa si analiza celorlalte echipe din campionat si sa vedem cum stam cu adevarat.
Celelalte echipe din campionat au unmare ...handicap . Nu ma intereseaza :) . Dar asa , fara pretentii de analiza pertinenta cred ca sub noi este ... Corona . Viitorul se pare ca nu conteza sub cine este , trebuie sa scape proiectul "regelui" . Si aici intram in probleme : FC Brasov tocmai ce ne-a batut acasa , Botosaniul are 6 puncte in meciurile directe (la fel ca FC Brasov) , cu Sageata am scos un egal cu 60 minute superioritate numerica , Otelul s-a intarit , U Cluj arata mai bine ca in tur (noroc cu ....Dinamo :mrgreen: ) . Chiajna ... poate poate .
Meciuri extrem de importante : cu Vasluiul pentru moral , la Corona , cu U Cj acasa , la Viitorul si , de ce nu la Galati si acasa cu Chiajna . Daca in aceste meciuri facem 11-12 puncte poate scapam si imi revizuiesc (vad ca se poarta ...reevaluarea) opinia in "mediocru" . Dar facem ?

le Tot ma "inteapa" o intrebare oarecum retorica : "de ce intotdeauna trebuie sa asteptam pana ajunge cutitul la os ?" . Asta in conditiile unei evolutii modeste nu de ieri de azi ? Ca de stabilitate in mediocritate nu ne-am saturat ... inca ?
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by impossible »

Cred eu ca pana acum ne-a lipsit determinarea, nimic altceva. Am fost apatici, am jucat cu frica si am aratat ceva numai atunci cand am avut cutitul la os. Tocmai la acest capitol, determinarea, ne depasesc in acest moment atat Corona cat si U Cluj. In ceea ce priveste valoarea lotului cred ca suntem peste vreo 5-6-7 echipe.

Tinand seama de aceste lucruri cred ca temperamentul lui Alexa ne-ar putea fi de ajutor. Din acest punct de vedere el se aseamana cu Contra. Parca si acesta din urma si-a inceput cariera de antrenorat la noi. Numirea lui Alexa este un risc, dar in acest moment nu prea aveam alte solutii mai ieftine. El e timisorean, s-a ivit sansa sa debuteze in liga 1, chiar la el acasa, deci probabil banii nu au fost asa de importanti in negociere. Grigoras putea fi altceva, are experienta, dar trebuia sa ne deschidem punga. Si nici asa nu stiu daca ar fi acceptat sa ne preia acum, spre finalul campionatului, cu pregatirea facuta de altii. Era un risc pentru el si probabil nu dorea sa-si treaca in CV o retrogradare.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by diegis37 »

Pffv wrote:Prilej de carcotit :D !
Ce se sugera in titlul topicului nu a iesit :mrgreen: !
Imi permit sa fiu primul care sa isi exprime dubii la adresa calitatilor de antrenor ale "chirurgului" cu speranta ca voi fi contrazis de fapte .
Pentru colegul Diegis37 :ymhug: ....vezi ca nu prea am schimbat antrenorii chiar asa des . Cel putin de la promovarea in "B" eu nu am vazut nici unul pe banca noastra :D , da' sunt recunoscut pentru vederea "slaba" si stilul carcotas . Imi permit sa cred insa ca antrenorul este , in cazul nostru , un om batut de soarta , silit sa lucreze cu materialul de proasta calitate al clientului pe fondul unor asteptari ceva mai exigente ale putinului public cat de cat fidel echipei .
Sunt foarte curios cum din trei improvizatii , antrenor neexperimentat , lot submediocru si conducere mai mult decat aeriana , o sa iasa ceva bun . Daca iese , aferim , inseamna ca avem noroc cu carul sau intradevar nivelul campionatului este execrabil . Daca nu sunt convins ca cineva o sa isi asume raspunderea , probabil forumistii , ca altcineva nu are cine :D .
Sunt si mai curos ce o sa se intample cu toti astenicii si cu domnisoarele din lot in conditiile temperamentului arhicunoscut al lui Alexa .
In fine as mai curios de una alta , da' se spune ca aia curiosi ....mor repede asa ca ma abtin :) !

Ai perfecta dreptate.Clubul este defapt necondus,este o grupare care se complace în a face ..nimic.
Chiar as fi curios cati jucatori au fost adusi si au confirmat în ultima perioada?
Cand vom juca in mult promisul alb-violet?
Daca numai Sunda este gasit vinovat principal pentru situatia actuala?
Aducerea lui Alexa mi se pare o mutare foarte riscanta cine si-o asuma?
Toate aceste întrebari nu ai cui sa le pui ca nu este nimeni responsabil de nimic.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by englezul »

Cred ca trebuia o schimbare obligatoriu. Cel putin atitudinea jucatorilor se va schimba in bine odata cu venirea unui nou antrenor, egal care este. Ne mai trebuie 3 victorii si un egal, puncte care le putem obtine numai prin atituidine si conditie fizica. Vedem la anul ce si cum facem, daca scapam.
Codrea daca vine, este un :ymsick: Dar nu poate face el asa ceva, cum sa tradeze el cauza si culorile si sa puna botul ptr bani la un club de vopsiti! Daca face asta inseamna ca este doar un frustrat, care a vorbit prostii ca si vulpea despre strugurii acrii !
In rest, nu-mi fac mari iluzii referitoare la schimbarile din club, numai daca Robu s-a hotarat sa le arate kurul pesedeilor. Nu buneti botul si nu luati in serios tot ce scrie organul psd, adica pressalert/sport9 !
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by orangetm »

englezul wrote:Cred ca trebuia o schimbare obligatoriu. Cel putin atitudinea jucatorilor se va schimba in bine odata cu venirea unui nou antrenor, egal care este. Ne mai trebuie 3 victorii si un egal, puncte care le putem obtine numai prin atituidine si conditie fizica. Vedem la anul ce si cum facem, daca scapam.
Codrea daca vine, este un :ymsick: Dar nu poate face el asa ceva, cum sa tradeze el cauza si culorile si sa puna botul ptr bani la un club de vopsiti! Daca face asta inseamna ca este doar un frustrat, care a vorbit prostii ca si vulpea despre strugurii acrii !
In rest, nu-mi fac mari iluzii referitoare la schimbarile din club, numai daca Robu s-a hotarat sa le arate kurul pesedeilor. Nu buneti botul si nu luati in serios tot ce scrie organul psd, adica pressalert/sport9 !
Te-ai ars daca afla oita blonda>editorialul ce ai scris!
=))
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by AndreiVajnaII »

Schimbati titlul in "Cosmin Petruescu - nici o sansa!"
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by orangetm »

AndreiVajnaII wrote:Schimbati titlul in "Cosmin Petruescu - nici o sansa!"
Mda, se pare ca pleaca de tot.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by ultraviola »

Gasesc cam urat cum s-a procedat cu el.
Este tanar si capabil, va reusi cu siguranta la alta echipa.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
Locked