Cosmin Petruescu - o sansa?

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by PFA »

Alexa are clar anumite atuuri in dreptul sau, insa a-l aduce sa conduca o echipa de Liga 1 aflata in deriva reprezinta un risc aproape iresponsabil.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by DP 2-6 »

PFA wrote:Alexa are clar anumite atuuri in dreptul sau, insa a-l aduce sa conduca o echipa de Liga 1 aflata in deriva reprezinta un risc aproape iresponsabil.
Zici tu? Cu ce e mai responsabilă o numire a lui Velcea, Şunda, sau...Petruesc? Pentru primi doi avem deja un răspuns. :((

Eu măcar am speranţa, că Alexa îl va lua de piept pe Szekely şi va da cu el de toţi pereţii, să nu mai dea a proasta din mâini, ca o mare vedetă, La fel să o facă cu încă 5-6 şmecheri, ajunşi mari vedete peste noapte! b-(
Last edited by DP 2-6 on Sat Mar 15, 2014 11:54 pm, edited 2 times in total.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by AndreiVajnaII »

Total de acord. Atitudinea lui o stie toata lumea. Calitatile de antrenor insa nu le stie nimeni. Ca o facut scoala nu e mare lucru. Nu ne putem asuma un asemenea risc acum!
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by DP 2-6 »

Iacă dracu', aici trebuie şcoală de antrenori, sau "strângeri de gât pentru miserupişti"? Eu prefer o bătaie zdravănă pentru nesimţiţi şi cine nu pune "osul", picior în cur şi la gară! :dizzy:
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by LILIaKu- »

daca tot vine, sper sa mai dea si cu craca in minge, ca mai bun ca 0 petre sigur e...
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by diegis37 »

:(( :(( :((
ce Club bine condus avem, :bravo: :bravo:
Au adus un antrenor cu o vasta experienta,a salvat zeci de echipe de la retrogradare .
:dizzy: dar voi dragi administratori?
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by LILIaKu- »

preferam pe grigoras, dar daca astia is cretini, ce sa fac? bine ca nu l-au pus inapoi pe velcea, ca erau in stare... ne-a trecut glontul pe la ureche... dupa cum am zis inainte, singura speranta daca vine alexa e ca o sa dea macar sezonu asta si cu picioru in besica...
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
virgilb
Posts: 27
Joined: Tue Aug 06, 2013 12:34 pm

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by virgilb »

In sfarsit Sunda dat afara pentru incompetenta; de ce a trebuit sa luam atatea batai si sa suferim atat de mult pana s-a gasit o solutie curioasa;decat Velcea mai bine un luptator ca Alexa care le mai trage si o batuta; clubul asta face experimente pe nervii nostri ,dar sa vedem ce iese; succes si bafta multa Dane
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by Pffv »

Prilej de carcotit :D !
Ce se sugera in titlul topicului nu a iesit :mrgreen: !
Imi permit sa fiu primul care sa isi exprime dubii la adresa calitatilor de antrenor ale "chirurgului" cu speranta ca voi fi contrazis de fapte .
Pentru colegul Diegis37 :ymhug: ....vezi ca nu prea am schimbat antrenorii chiar asa des . Cel putin de la promovarea in "B" eu nu am vazut nici unul pe banca noastra :D , da' sunt recunoscut pentru vederea "slaba" si stilul carcotas . Imi permit sa cred insa ca antrenorul este , in cazul nostru , un om batut de soarta , silit sa lucreze cu materialul de proasta calitate al clientului pe fondul unor asteptari ceva mai exigente ale putinului public cat de cat fidel echipei .
Sunt foarte curios cum din trei improvizatii , antrenor neexperimentat , lot submediocru si conducere mai mult decat aeriana , o sa iasa ceva bun . Daca iese , aferim , inseamna ca avem noroc cu carul sau intradevar nivelul campionatului este execrabil . Daca nu sunt convins ca cineva o sa isi asume raspunderea , probabil forumistii , ca altcineva nu are cine :D .
Sunt si mai curos ce o sa se intample cu toti astenicii si cu domnisoarele din lot in conditiile temperamentului arhicunoscut al lui Alexa .
In fine as mai curios de una alta , da' se spune ca aia curiosi ....mor repede asa ca ma abtin :) !
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Cosmin Petruescu - o sansa?

Post by PFA »

Un comentariu: eu nu cred ca lotul nostru este submediocru.

Nuno Claro e un portar bun, linia de fund compusa din Mera - Scutaru - Seroni - Morariju arata, cel putin pe hartie, arata bine, la mijloc nu mi-e rusine cu Petre si Gorobsov (chiar daca unora le e :D ) in timp ce flancurile ar putea fi ceva mai productive, iar in atac traiesc cu speranta ca Mansi va confirma in continuare.

Astia-s deja 8/11 care sunt prezentabili, iar alaturi de ei e oricand posibil ca Szekely, Nanu sau Trandu sa faca meciuri bune. Mai greu cu dublurile pe post.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
Locked