Marketing

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Marketing

Post by impossible »

Cu partea de marketing nu am fost in top nici pe vremea lui Iancu. Parca acum se incearca cate ceva, dar mai e mult pana ... departe. Am hotarat sa deschid acest topic pentru a semnala lucrurile pozitive / negative si, eventual, pentru a veni cu idei noi.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Marketing

Post by impossible »

Sa incep tot eu.

Buna ideea, inceputa la meciul cu Pandurii, de a oferi o minge (cu semnaturile jucatorilor) unuia dintre spectatori. Cred ca ar mai trebui un pic lucrat la modul de punere in practica.

Cu Pandurii spectatorul ales prin tragere la sorti trebuia sa trimita mingea in poarta de la centrul terenului si, cum era de asteptat, a ratat (nu e asa de simplu nici pentru fotbalisti). Apoi a marcat de la 11m printr-un ... aranjament cu Kirev. Actiunea nu si-ar fi atins scopul daca acesta trimitea mingea pe langa poarta.

S-ar putea alege, spre exemplu, 4 spectatori (2 cu bilet si 2 cu abonament). Acestia ar urma sa execute lovituri de la 11m si castigatorul ar lua mingea. Seriile celor 4 bilete / abonamente ar putea fi anuntate pe parcursul primei reprize pe tabela de marcaj. In acest fel nu s-ar mai pierde timpul cu sosirea celor 4 pe terenul de joc. Si, ceea ce este cel mai important, ar exista cu siguranta un castigator.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Marketing

Post by PSC »

Cam mulți cred eu, cine știe poate dai peste doi care știu să le bage-n ațe și o lungești prea mult.
Image
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Marketing

Post by englezul »

La cati bani se foot la echipa nu ar fi gaura in cer daca ar fi date si niste tricouri, policarduri,pe langa mingi. La pauza ar trebui un concurs intre copii. Nu sa traga babaciunile la poarta. Copii trebuiesc atrasi pe arena. Pe langa chestii legate de club lor li se pot da si alte obiecte din sponsorizari adica dulciuri, sucuri, pixuri, fulare, o deplasare cu echipa, ceva de genul asta...
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Marketing

Post by duranviola »

vizite la scoli ( doar ciclul primar si gimnazial ) ca la liceu ar fi intampinati de catre elevii -ultrasi cu AC Recas nu e Poli ...

au mai fost facute pe vremea lui iancu, actiuni umanitare pe la spitale de copii, sanatorii, camine de batrani
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Marketing

Post by swedishbitter »

in nota de mai sus, ar putea facute chiar si adoptii de copii mai putin norocosi din Africa, cu riscul de a trezi furia SS ului.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Marketing

Post by PSC »

Bugetul dedicat marketingului cred că are două cifre astfel că, vorba lui Banciu: „puteți uita”.
Image
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Marketing

Post by impossible »

PSC wrote:Cam mulți cred eu, cine știe poate dai peste doi care știu să le bage-n ațe și o lungești prea mult.
Te-ai uitat la Brazilia - Mexic la U17, nu-i asa? :D

Cred ca e bine sa se lungeasca. Asa-i tii in priza si pe spectatori pana aproape de inceputul reprizei secunde. Bine, in poarta trebuie sa stea unul din portarii de rezerva. Ca daca stau eu sigur nu se mai termina. :D Pe de alta parte, nu cred ca doi fotbalisti (nu spectatori obisnuiti) ii dau lui Pap, de la punctul cu var, 10 goluri consecutive. Acum daca Messi si Ronaldo se nimeresc la noi in tribune ei pot trage si de la 16m, daca-s "prea" asi de la 11. :D
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Marketing

Post by impossible »

Astfel de actiuni cred ca trebuie repetate si la alte licee, poate si in mediul universitar. :ymapplause:

"Joi, 20 februarie, de la ora 12,30, o echipă formată din jucători și tehnicieni ai clubului nostru va disputa un meci demonstrativ la ”Colegiul Bănățean”, contra unei selecționate a școlii amintite. Szabolcs Szekely, Mario Kirev sau Alin Roman vor juca o ”miuță”, iar alți fotbaliști exponențiali ai formației noastre vor oferi autografe."

acspoli.ro
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
anfield
Posts: 33
Joined: Wed Nov 07, 2012 11:11 pm

Re: Marketing

Post by anfield »

Fiu-miu care e in clasa 2-a era superfericit cand i-am spus ca vine poli la ei la scoala. sunt curios ce-mi va povesti . :polipoli:
Locked