Bursa transferurilor 2013-2014

Totul despre ACS Poli Timisoara
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by soryn76 »

"EXCLUSIV! Gueye Mansour, la ACS Poli! Atacantul senegalezul s-a prezentat astazi la antrenamentul trupei lui Aurel Sunda!
10 martie, 2014 - 4:26 PM Daniela Surulescu 141 views
Desi a evitat pana acum sa dea un raspuns clar legat de o posibila revenire la ACS Poli, luni, Mansour s-a prezentat la stadionul Dan Paltinisanu si s-a antrenat alaturi de cei de la ACS Poli.
“Se antreneaza cu echipa, suntem in discutii”, a explicat Rosenblum.
“M-am intalnit cu domnul Robu si cu domnul Musat la Primarie, domnul primar mi-a zis ca usile sunt deschise pentru mine intodeauna, cand vreau sa vin, ei ma asteapta. Mi-a vorbit foarte serios, mi-a spus ca in momentul acesta clubul nu poate sa ofere la jucatori multi bani. Eu i-am zis ca as mai avea niste oferte cu care ma duc sa negociez si daca nu ma inteleg cu ei, cu mare placere vin la Timisoara. Daca vin la Timisoara, nu vin pentru bani, pentru ce e clar ca ceea ce vreau eu nu pot sa-mi ofere. Daca eu hotarasc sa vin la Timisoara, vin pana in vara pentru ca tin foarte mult la orasul asta”, a declarat Mansour in urma cu doua saptamani pentru www.fortaviola.ro.

macar e atacant fata de ce avem acum in echipa...nu stiu cind o sa poata juca, pentru ca nu cred ca s-a mai antrenat de mult...
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by AndreiVajnaII »

Eu m-as bucura si numa de l-as vedea in teren, nici nu tre sa fie in forma.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by ultraviola »

Tin minte ca dupa un gol din foarfeca impotriva stelei l-a trimis Olaroiu pe tusa. Ar fi de vis sa respecte traditia si sa inscrie in meciul cu steaua :)
Oricum, abia astept sa-l revedem pe teren. :steag2:
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
Paul Marius
Posts: 651
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:04 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by Paul Marius »

Mansour Gueye a semnat cu ACS Poli! Vezi pe ce perioadă
Scris de Cornel Biholari in 10/03/2014.


Atacantul senegalez în vârstă de 28 de ani s-a pregătit azi pentru prima dată sub comanda lui Aurel Șunda. Mansour a semnat cu timișorenii pe trei luni de zile, dar din vară există opțiunea ca înțelegerea să fie prelungită cu încă un sezon. Mutarea a fost confirmată de directorul sportiv al clubului, Călin Rosenblum.

”Mansi” s-a pregătit în această iarnă la Timișoara cu FC Auto din Liga a IV-a până și-a rezolvat situația cu fosta sa echipă, Ordabasy. ”A semnat pe trei luni de zile cu opțiune de prelungire din vară pe încă un an. Am vorbit cu el, am mai avut o discuție, așa am ajuns la o înțelegere. El și-a reziliat recent contractul cu echipa din Kazahstan. Așteptăm să fie omul care să marcheze”, a declarat Călin Rosenblum pentru SPORT9.ro. Senegalezul care a evoluat la vechea Poli va purta tricoul cu numărul 89 la ACS Poli.

”Omul-foarfecă” e al zecelea transfer realizat de trupa de pe ”Dan Păltinișanu” în această iarnă și totodată al patrulea jucător care poate evolua atacant. Problemele ofensive ale bănățenilor au fost evidente în 2014. Echipa a marcat doar de două ori în trei partide.

Au scăpat de Nicola

Timișorenii au reușit săptămâna trecută să se despartă de unul dintre jucătorii nedoriți. E vorva de Eduard Nicola al cărui contract a fost până la urmă reziliat de comun acord conform aceluiași oficial. ”Fără nimic în plus, doar salariul la zi l-a primit pentru a pleca”, a conchis Rosenblum. În continuare în cadrul clubului se pregătesc separat alți patru jucători ”non-grata”: Marovic, Dragu, Coca și Furtado. Despre cazul ultimului, care s-a lăsat cu scandal înaintea primelor jocuri oficiale din primul an, directorul sportiv al bănățenilor a precizat: ”Consiliul Director a ajuns la o decizie în privința sa, care va fi făcută curând publică”.

http://www.sport9.ro/mansour-gueye-a-se ... -perioada/
Mansi a debutat la POLI tot intr-un meci cu Fc Brasov,castigat cu 2-1,dubla Mansour.Sa speram ca istoria se repeta.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by orangetm »

Nelu is back!

:mansour: :mansour: :mansour:
:ymhug:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by diegis37 »

Cu cat ma bucura revenirea lui cu atat mai mult ma întristeaza amatorismul de care da dovada conducerea clubului.
Ce au facut toata iarna asta lunga?Cum sa aduci acum un jucator care nu este integrat in echipa,nu are conditia fizica necesara,nu a facut cantonamentul si nici nu a mai jucat oficial de o perioada buna de timp ?Sau facut 9 transferuri si tot nu a fost gasit un atacant care sa prinda echipa?Acum 10 zile l-au adus pe Kneeshaw,pentru ce ? daca acum aduc un alt atacant? Totul mi se pare asa un fel de "heirupism".Cine a fost pentru aducerea lui Furtado?Rapunde cineva pentru aceste decizii gresite?Sau face fiecare ce vrea.Punct.
PS
Nelutule da vreo 10 goluri sa îmi treaca supararea!! :D :polipoli:
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by englezul »

Nelutu s-a lasat convins greu si asta numai pt ca nu si-a gasit echipa afara. A umblat Musat dupa el cu limba scoasa... :)) Sa vedem...
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by PFA »

Cred ca Kneeshaw e mai mult o optiune pentru viitor, decat pentru iminenta lupta de salvare de la retrogradare.

Nu l-am mai vazut pe Mansour jucand de ani de zile, dar atata timp cat este apt fizic, cred ca poate contribui macar la fel de mult cat Szekely.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by marci75 »

Mie i-mi pare bine ca s-a intors.
De la el te poti astepta la orice,sa de-a cu stingul in dreptul iar faza urmatoare sa dea gol.
I-mi amintesc jocul lui de debut,cind l-a introdus Multescu,in citeva minute a dat 2 goluri.
Sper sa nu se mai accidenteze,ca asta e marea lui problema.
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by DP 2-6 »

Nu vă bucuraţi prea tare, să vedeţi acum dureri de cap! Totuşi, dacă dă un gol cu Oaia, toate ratările-i vor fi iertate! :D
Locked