Bursa transferurilor 2013-2014

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by orangetm »

impossible wrote:Rosenblum la emisiunea "In prelungiri":
  • - Gorobsov a venit deja si probabil luni se vor semna actele
    - cu Goga sunt negocieri destul de avansate, aducerea sa depinde de sosirea lui Tony
    - vor veni inca 2-3 jucatori din strainatate, pe pozitii de fundas si mijlocas central
... in tribuna, la Ripensia - Poli 2:3...
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by PFA »

La Mall, cu Kirev si Petrovic...

:mrgreen:
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by Amadeus »

Asa bun e Tony, de aducerea lui Goganu depinde de venirea lui?
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by PFA »

Ca fizic pare un jucator mai potrivit pentru rolul de varf impins. De jucat nu l-am vazut jucand, deci poate doar factorul financiar ce mai conteaza.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by AndreiVajnaII »

Clauză de reziliere de 300 de mii de euro pentru Pap

Portarul junior a fost un transfer cu năbădăi pentru noul club. Eduard Pap a fost împrumutat cu greu de la Jimbolia în sezonul trecut după ce a părăsit echipa temporar pentru Vaslui. Se părea că totul s-a rezolvat recent, când tânărul goalkeeper a fost anunţat oficial pe trei ani la ACS Poli. Se pare că situaţia nu a stat chiar aşa, conducerea nu a negociat cu omul care trebuie, jucătorul fiind al ŞF “Marcel Băban” şi jucătorul nu a putut fi folosit în prima etapă.

Până la urmă s-a ajuns la o înţelegere şi cu Marcel Băban, care nu a cerut decât un mic procent din viitorul transfer al lui Pap. Acesta are o clauză de reziliere mare pentru vârsta sa (19 ani) – 300.000 de euro va trebui să achite clubul care doreşte să-l ia de la ACS Poli în următorii trei ani. E de aşteptat ca portarul să fie valid şi contractual începând de marţi.

“Am încredere în calităţile sale şi că va ajunge departe. Dacă Pap va primi şanse în prima echipă va demonstra că are valoare”, Marcel Băban

http://www.banatsport.ro/gorobsov-semne ... -acs-poli/
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by Amadeus »

mi se pare cam mica acea clauza. indiferent de numele jucatorului. suna a politica fara mari pretentii din partea clubului: luam gratis si poate-o-m scoate ceva pe ei
Amadeus
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by AndreiVajnaII »

La varsta si experienta lui e ok. La nivel mare n-a jucat si din ce am vazut are scapari la unele mingi, deci deocamdata n-are cum sa aiba o valoare mai mare.

In momentul de fata eu chiar sper sa plateasca cineva clauza aia. Dar poate in urmatorii ani ii va creste si valoarea. Sa vedem.
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by duranviola »

AndreiVajnaII wrote:La varsta si experienta lui e ok. La nivel mare n-a jucat si din ce am vazut are scapari la unele mingi, deci deocamdata n-are cum sa aiba o valoare mai mare.

In momentul de fata eu chiar sper sa plateasca cineva clauza aia. Dar poate in urmatorii ani ii va creste si valoarea. Sa vedem.

dupa transfermarkt, cota lui Pap este de 150.000 euro, eu zic ca suma propusa de reziliere este mai mult decat buna, bineinteles, s-a scris aici pe forum, ca datele din transfermarkt pot fi introduse de useri........
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
C&C
Posts: 36
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:34 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by C&C »

Amadeus wrote:Asa bun e Tony, de aducerea lui Goganu depinde de venirea lui?
Surpriza pentru mine a fost varful nostru Sekely,in meciul cu dinamo.Nu cred ca Tony sau Goga ar fi fost la fel de bataiosi si atenti la joc.Am vazut reluarea meciului si in repriza 2-a dinamo a pus doi jucatori in preajma lui ,unul marcaj direct si unul dublaj imediat.
Evident avem nevoie de jucatori rezerve pentru orice situatie ,dar eu sper ca Velcea sa mearga pe piciorul lui Sekely,urmatoarele meciuri ,cat merge bine.La "bataia" din careu aduce cu V.Moldovan din zilele lui bune.
O sa-l vedem la Cfr,poate in deplasare este mai retinut,Velcea tre sa stie.
cipi
Posts: 12
Joined: Sun Jun 23, 2013 5:55 pm
Location: Baden-Baden (DE)

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by cipi »

Se stie cumva pe ce perioada si-a prelungit Barbut contractul? Am citit numai ca a fost prelungit, dar din pacate nu pe ce durata.
Locked