Bursa transferurilor 2013-2014

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
THE HUN
Posts: 23
Joined: Tue Oct 02, 2012 1:59 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by THE HUN »

Repet : daca picam in B, ce-i asa mare tragedie ?[/quote]

nu o sa fie tragedie ca picam,tragedie o sa fie daca nu avem unde pica
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by englezul »

de ce, se desfinteaza L2 ? :D
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by AndreiVajnaII »

englezul wrote:
soryn76 wrote:se pare ca nu mai misca nimic la aducerea de jucatori, ultimul adus acum o saptamina (keita, apropo la mijlocas dreapta sintem superblindati)...din pacate lotul este foarte subtire pentru prima liga, mai ales de la mijloc in sus...cred ca vom fi in primele doua echipe abonate la retrogradare... :(
Chiar nu va inteleg de ce sunteti atat de pesimisti si prapastiosi. ce credeati ca se va intampla , credeati ca o sa-l aduca pe Mesi sau Gerarrd? Astia sunt jucatorii, asta este echipa, daca picam in B, picam, ce ne tot plangem ca niste fetite ca sa nu zic pizzdde? Daca picam, o sa intram iar si iar o sa picam si iar o sa intram, doar nu credeati ca fara un Iancu sau alt interlop de acest nivel putem spera la mai mult decat la evitarea cu onor a retrogradarii !
Chiar ma supera chestia asta cu aoleau ce ne facem ca nu avem valori de parca Pandurii, hotelul sau Gaz Metan au avut super valori. Antrenorul daca este antrenor trebuie sa suplineasca lipsa consacratilor din teren printr-o asezare si o tactica desteapta, astfel incat peste un sezon sa avem si noi un Maxim, un Nistor sau un Pintilii, care la debut erau no name si acum valoreaza multi bani !
Deci optimism, voie buna ca de aia mergem la fotbal si nu la box sau lupte !
Repet : daca picam in B, ce-i asa mare tragedie ?
Pffff.... pai suntem suporteri de rezultat, sau nu mai suntem? :P
User avatar
THE HUN
Posts: 23
Joined: Tue Oct 02, 2012 1:59 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by THE HUN »

englezul wrote:de ce, se desfinteaza L2 ? :D
nu cred ca se desfinteaza,dar la ritmul in care dispar echipele n-ar fi o minune sa n-aiba cu cine incepe
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by soryn76 »

daca retrogradezi sau daca nu promovai, ajungeam ca uta, chiar si robu a recunoscut la un moment dat la tvr3, la mihoc, ca "daca nu vom promova, vom avea alt buget pentru anul viitor, doar de mentinere in liga a 2a", asa ca nu stiu, daca vom retrograda e posibil ca autoritatiile sa nu mai aibe acelasi interes fata de aceasta echipa.
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by partizan-usa »

AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by AndreiVajnaII »

BanatȘport:

Nou promovata bănățeană s-a întors acasă și intră în linie dreaptă pentru duelul cu Dinamo din prima etapă a Ligii I. După stagiul austriac formația pregătită de Valentin Velcea va mai înregimenta cel puțin doi străini. ACS Poli nu l-a reținut pe brazilianul Luiz Henrique dar se va putea baza curând pe nigerianul Tony. Timișorenii mai negociază pentru un mijlocaș și chiar pentru un jucător ce a evoluat la “câini” în sezonul trecut, Mircea Axente.

Singura certitudine anunțată de oficialii clubului dintre jucătorii care se aflau încă în probe e Răzvan Moldovan. Fostul mijlocaș al lui U Cluj și Viitorul Constanța reușind să convingă în stagiul centralizat.

“Ne-am întors bine pregătiți, montați pentru acest retur, care spre bucuria noastră este un pas de început pentru mulți jucători. Sperăm ca împreună cu cei care au venit și factorii de răspundere să reușim să concretizăm un loc pe care ni-l dorim la final”, a declarat la sosire Călin Rosenblum, managerul sportiv al timișorenilor.

Oficialul lui ACS Poli a explicat și de ce nu s-a reușit înregimentarea de jucători noi în stagiul de pregătire și care sunt următoarele ținte ale clubului.

“Ne-am lovit de formalități, nu am reușit să-i aducem în cantonament dar îi așteptăm să apară la echipă, mai doi jucători străini. În momentul în care vin vom semna cu ei, un mijlocaș și un vârf”

Călin Rosenblum, manager sportiv ACS Poli Timișoara

Printre noii jucători vizați se află și ex-polistul Mircea Axente, atacant care e aproape de o revenire în Banat după despărțirea de Dinamo. “Am avut o discuție de principiu cu impresarul lui, urmează să vedem zilele acestea. Jucătorilor le e foarte greu să accepte trecerea la un alt nivel salarial… Noi știm că i-am făcut lui Tony invitația, am ținut legătura cu el și trebuie să apară”, a adăugat Rosenblum.

“Ne așteptăm la un rezultat bun”
Tabăra timișoreană e optimistă înainte de întâlnirea de vinerea viitoare cu Dinamo. Călin Rosenblum consideră că toate echipele Ligii I s-au întărit pentru că au realizat din timp că bugetul trebuie restrâns și se bazează pe tineri talentați.

“Normal că ne așteptăm la un rezultat bun, cu atât mai mult cu cât va fi cu Dinamo, sper ca publicul să fie alături de noi. Eu spun că Dinamo și restul echipelor sunt mai puternice pentru că și-au dat seama că banul nu mai e același și pun bazele pe tineri. Deja foarte multă lume adoptă acest principiu. Ne așteptăm să fie stadionul plin”

Călin Rosenblum

ACS Poli nu va mai disputa niciun joc amical până la startul campionatului și se va pregăti în continuare la arena Dan Păltinșanu.

2 victorii, un egal și două înfrângeri a înregistrat ACS Poli în testele din această vară

Cornel Biholari (felicitari pentru folosirea virgulei la ș si ț :D)
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by swedishbitter »

AndreiVajnaII wrote:BanatȘport:


“Ne-am întors bine pregătiți, montați pentru acest retur, care spre bucuria noastră este un pas de început pentru mulți jucători. Sperăm ca împreună cu cei care au venit și factorii de răspundere să reușim să concretizăm un loc pe care ni-l dorim la final”, a declarat la sosire Călin Rosenblum, managerul sportiv al timișorenilor.

)
Sa-i spuna careva ca pana la retur mai avem o jumatate de campionat, care se cheama 'tur' :-w La asa conducere.. ce sa ma astept de la baietii in ghete?
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
cipi
Posts: 12
Joined: Sun Jun 23, 2013 5:55 pm
Location: Baden-Baden (DE)

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by cipi »

Sportarad scrie ca Adrian Rusu a semnat cu Soimii Pancota si nu mai vine la Poli. Stie cineva ceva concret despre chestia asta?
Mie mi se pare o prostie, nu prea cred ca e adevarat, dar nu se stie niciodata.

http://sportarad.ro/index.php/pincota-d ... e-la-poli/
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Bursa transferurilor 2013-2014

Post by swedishbitter »

cipi wrote:Sportarad scrie ca Adrian Rusu a semnat cu Soimii Pancota si nu mai vine la Poli. Stie cineva ceva concret despre chestia asta?
Mie mi se pare o prostie, nu prea cred ca e adevarat, dar nu se stie niciodata.

http://sportarad.ro/index.php/pincota-d ... e-la-poli/
Zicea ceva Vali azi pe Tvt, despre o oferta tentanta pe care o are Rusu, si ca e foarte greu de tinut in conditiile astea, poate ca de asta e vorba.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
Locked