Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Totul despre ACS Poli Timisoara

Pe ce loc va termina Poli in sezonul 2013-2014?

Poll ended at Wed Jun 25, 2014 10:02 pm

1
14
16%
2
2
2%
3
3
3%
4
4
5%
5
6
7%
6
4
5%
7
9
10%
8
7
8%
9
4
5%
10
9
10%
11
4
5%
12
6
7%
13
0
No votes
14
1
1%
15
3
3%
16
12
14%
 
Total votes: 88
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by Kerosen »

PRIMUL PAS !!!!!

Până la urmă, SC Politehnica Timişoara rămâne afiliată la FRF. Se pare că discursul avocatului, unul în care a inclus fraze precum "riscaţi să fiţi daţi în judecată", a funcţionat. Gheorghe Chivorchian, secretar general la FRF, a luat cuvântul şi i-a felicitat pe votanţi pentru decizia legată de Poli: "Felicitări, domnule! Riscam să plătim sume mari dacă nu eraţi inspiraţi să faceţi asta"


Vor urma niste surprize :)
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by Ivanhoe »

No acum sa vedem, pentru ca daca Iancu isi inscrie echipa in campionat si are inca drept de folosinta asupra palmaresului, atunci el are echipa istorica. Sper ca sa nu se intample ceva regretabil si primarul si cu Iancu sa nu ajunga la disensiuni inutile.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by DP 2-6 »

Timofte știe ce buget vrea la ACS Poli. Ce titulari sunt pe picior de plecare și cum a picat un schimb de jucători cu Viitorul

Președintele lui ACS Poli a vorbit la un post regional de televiziune despre situația mai multor jucători din lotul echipei. Ioan Timofte a povestit printre altele cum Szabolcs Szekely a rămas în Banat după ce a fost ofertat de FC Brașov, dar și de schimbul de jucători cu Viitorul care a picat în ultima clipă. La timișoreni urma să ajungă Mircea Axente în locul lui Scutaru. ”Tim” așteaptă în continuare ca Nicolae Robu și Titu Bojin să se pună de acord în privința viitorului echipei și a anunțat bugetul de care are nevoie pentru noul sezon.

Timofte așteaptă ca autoritățile locale și județene să ajungă la o înțelegere clară privind viitorul clubului. Acesta a subliniat din nou că el a venit să ajute, nu neapărat să fie numit președinte la ACS Poli. ”După calculele pe care le-am făcut în aceste cinci săptămâni, e nevoie undeva la 1.300.000 de euro. Domnul Robu trebuie să se întâlnească cu domnul Bojin, să hotărască. Deja începem să intrăm într-o ușoară întârziere. Din punctul meu de vedere și al lui Alexa lotul e 95% gata. Cred că va arăta bine dacă reușim să-i aducem pe cei cu care am vorbit”, a declarat Ioan Timofte la emisiunea ”Divizia Locală” de pe postul Digi 24 Timișoara.

Poate să plece oricine!

Președintele alb-negrilor a dezvăluit că mai mulți jucători exponențiali ai echipei au vrut să plece, dar pentru majoritatea nu există oferte, altfel niciun jucător nu e considerat netransferabil. Szekely a rămas până la urmă după ce a fost ofertat de FC Brașov, în timp ce Scutaru trebuia să plece la FC Viitorul la schimb cu Mircea Axente, dar deși s-a înțeles cu timișorenii fostul atacant al lui Poli a ales în ultima clipă să plece în Cipru, la Ermis Aradippou.

”S-ar putea să fie 1-2 excepții dintre cei care au încheiat contractul (și să rămână). Mulți au venit și ne-au spus că nu vor să joace în B. A sosit ofertă pentru Szekely de la Brașov, dar nu a mai avut încredere. Am lăsat jucătorul să aleagă, a ales să rămână. Am fost sunați de cei de la Viitorul care-l doreau pe Scutaru la schimb cu Axente. Noi ne-am înțeles cu Axente, dar între timp a primit o ofertă din Cipru. Am pierdut un atacant care era foarte bun pentru Timișoara. Belu, la vorbe, oferte concrete nu și el vrea să plece. Mera e dorit în continuare, dacă Șeroni sau Scutaru pleacă. Vrem să promovăm tineri, precum Bocșan… El a înțeles, am discutat cu ei, cei doi își doresc să plece. Trandu rămâne, și pe el îl doreau la un moment dat cei de la Viitorul. 10-12 sunt la final de contract. Mai discutăm și cu cei care au pe un an-doi să le reziliem contractele. Pe unii îi vom împrumuta în zonă, în special pe cei tineri. Nu există jucător la care nu suntem dispuși să renunțăm, important e să fim căutați… Nuno Claro mai are un an, vom vedea”, a explicat ”Tim”.

Acesta a negat că Ianis Zicu și Dorin Goga erau în cărți pentru o revenire la Timișoara. ”Doar vorbe, nu avem posibilități financiare pentru Zicu ori Goga. Sunt jucători de A, în schimb, care-și oferă serviciile. Chiar jucători din străinătate de la echipe care se bat pentru Europa în Serbia, Bosnia. Și le putem oferi mai mult”, a mai specificat președintele lui ACS Poli pentru aceeași sursă.

Tot la capitolul despărțiri în această vară va figura și Ionuț Stelescu, în locul acestuia urmând să vină un preparator fizic din Spania.
http://www.sport9.ro/timofte-stie-ce-bu ... -viitorul/
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by orangetm »

Cred ca revenim la normal(itate).
Poli (aka FC Timisoara) merge mai departe.
Restul depinde de noi, de cat de lace avem fruncile.

:steag2:
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by cristy2005ro »

dar e la trecut......intrau.nu vor intra! in liga1 nu o baga cel mai bun scenariu e liga2.iar el nu are bani.a avut ocazia sa pteia rapidul si nu a facut-o zicand ca nu isi permite decat maxim actionar da nu majoritar.el daca ar reusi sa primeasca despagubiri ar baga banii in buzunar si ar fugi mancand pamantul ,in nici un caz nu ar plati vreo datorie,dar mai sa si investeasca.deci imi mentin afirmatia...... iancu reinviind vechea echipa = fantezie
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by Ivanhoe »

Daca Iancu se intelege cu Robu, e foarte simplu sa revina fosta societate in liga II-a.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by orangetm »

Discutia e alta: nu au fost dezafiliati nici azi de catre ferefe si, in consecinta, FC Timisoara are toate drepturile asupra numelui de Poli si a culorilor alb/negru/violet.
Ca ne place noua sau nu, asta e REALITATEA!
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by Amadeus »

pe :@) il intereseaza doar banii
Avea posibilitatea sa revina in L1 in 2012, se re-esalonara datorii catre diverse cluburi, dar :@) a preferat sa retraga dosarul de licentiere.
Daca chiar ar fi dorit sa o ia de la capat, ar fi preluat el ASU, nu suporterii.
El isi doreste sa administreze banii primariei, dar s-ar multumi si sa le vinda palmaresul echipei.
Amadeus
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by orangetm »

Asa, si care e problema? Ai locali si-au dovedit incompetenta in astia doi ani.
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2013-2014

Post by Amadeus »

Pai nu e angajat al primariei :twisted:
Amadeus
Locked