2% din impozit catre POLI!

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Vei redirectiona cei 2% pentru Poli?

DA
10
48%
NU
6
29%
Am deja alta varianta
5
24%
 
Total votes: 21
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

2% din impozit catre POLI!

Post by cristy2005ro »

S-a discutat zilele trecute despre o eventuala contribuire a suporterilor cu cei 2% din impozit catre Poli,fiind un ONG,si iata ca cei de la club au luat la cunostinta.
Cei care doresc sa ajute la bugetul clubului isi pot redirectiona cei 2% din impozit in contul ACS POLI:

COD IBAN: RO58 BTRL 0360 1205 J745 30XX, Banca Transilvania TM
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: 2% din impozit catre POLI!

Post by duranviola »

informatii utile : http://doilasuta.ro/content/

in alta ordine de idei, nu ar fi mai bine sa strangem toate formularele si xerocopiile fiselor fiscale centralizat, sa zicem la cafenea, martea ? astfel se poate verifica corecta completare a formularelor, in vederea eliminarii greselilor. e doar o propunere....
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: 2% din impozit catre POLI!

Post by cristy2005ro »

buna ideea lui duran......e mai bine asa.....pe martea viitoare si sa anunte cine vine sa stim pe cine ne bazam

Sending from my Samsung Galaxy Ace Talpatalk 2
Cristi brancovan
Posts: 29
Joined: Sun Feb 10, 2013 2:03 pm

Re: 2% din impozit catre POLI!

Post by Cristi brancovan »

Cu 2,2 milioane de euro buget in divizia B credeti ca-l intereseaza pe Staicu, Boit si Rosenblum cei 1.000-2.000 de euro ce s-ar strange printr-o mobilizare exemplara prin sistemul de 2% ? Mult mai utila va este voua ca si comunitate a suporterilor aceasta suma. V-ar ajuta ca sa obtineti autonomia fata de conducerea clubului si astfel galeria sa aibe portavocea, toba, steagurile, bannerele realizate din fonduri proprii, nu ca in vara cand au venit pomana toate aceste materiale.
Partizan
Posts: 147
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:18 am

Re: 2% din impozit catre POLI!

Post by Partizan »

Cristi brancovan wrote:Cu 2,2 milioane de euro buget in divizia B credeti ca-l intereseaza pe Staicu, Boit si Rosenblum cei 1.000-2.000 de euro ce s-ar strange printr-o mobilizare exemplara prin sistemul de 2% ? Mult mai utila va este voua ca si comunitate a suporterilor aceasta suma. V-ar ajuta ca sa obtineti autonomia fata de conducerea clubului si astfel galeria sa aibe portavocea, toba, steagurile, bannerele realizate din fonduri proprii, nu ca in vara cand au venit pomana toate aceste materiale.
Aici iti dau dreptate Brancovane!Ar trebui bani pt. coregrafii,deplasari etc!
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: 2% din impozit catre POLI!

Post by duranviola »

Cristi brancovan wrote:Cu 2,2 milioane de euro buget in divizia B credeti ca-l intereseaza pe Staicu, Boit si Rosenblum cei 1.000-2.000 de euro ce s-ar strange printr-o mobilizare exemplara prin sistemul de 2% ? Mult mai utila va este voua ca si comunitate a suporterilor aceasta suma. V-ar ajuta ca sa obtineti autonomia fata de conducerea clubului si astfel galeria sa aibe portavocea, toba, steagurile, bannerele realizate din fonduri proprii, nu ca in vara cand au venit pomana toate aceste materiale.

asa s-a procedat si in cazul D......si uite unde s-a ajuns :ymsick:
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: 2% din impozit catre POLI!

Post by ultraviola »

Cam asa ma gandesc si eu... Oricum, pentru a inregistra juridic o organizatie e destul de tarziu. La club orice ban in plus ajuta, si stim ca am contribuit si noi cu ceva :) .
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: 2% din impozit catre POLI!

Post by marci75 »

Am fost si eu la finante,eu zic,ca fiecare banut conteaza,la anul cheltuielile vor fi de zece ori mai mari...daca se promoveaza.
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: 2% din impozit catre POLI!

Post by dylan »

Se mai redirectioneaza 2%, se mai ocupa cineva de formularul 230?
dylan
Posts: 167
Joined: Sun Oct 07, 2012 7:26 am

Re: 2% din impozit catre POLI!

Post by dylan »

Am fost si am redirectionat cei 2 % catre ACS, poate ar fii cazul sa mearga cat mai multa lume sa redirectioneze, ca pana la urma orice ban in plus e bun si ce e mai important ca ramane in orasul nostru si nu ajunge la Miticesti sa faca ei ce vor'
Locked