Coltul tacticianului amator

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Sdou
Posts: 909
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:50 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by Sdou »

Vad ca peste tot n-i se reproseaza ca n-am stiut sa gestionam superioritatea numerical si sa tinem de minge. Pai chestia asta e valabila cand joci fotbal cu oameni normali drept adversari nu cu of echipa de macelari. As vrea sa vad si eu fotbalistul ala ce tlne de minge cand vede adversarul venind cu cutitul in gura :evil:
No tears to cry No feelings left This species has amused itself to death
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Coltul tacticianului amator

Post by Pffv »

Sdou wrote:Vad ca peste tot n-i se reproseaza ca n-am stiut sa gestionam superioritatea numerical si sa tinem de minge. Pai chestia asta e valabila cand joci fotbal cu oameni normali drept adversari nu cu of echipa de macelari. As vrea sa vad si eu fotbalistul ala ce tlne de minge cand vede adversarul venind cu cutitul in gura :evil:
:-bd
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Coltul tacticianului amator

Post by englezul »

Pffv wrote:
Sdou wrote:Vad ca peste tot n-i se reproseaza ca n-am stiut sa gestionam superioritatea numerical si sa tinem de minge. Pai chestia asta e valabila cand joci fotbal cu oameni normali drept adversari nu cu of echipa de macelari. As vrea sa vad si eu fotbalistul ala ce tlne de minge cand vede adversarul venind cu cutitul in gura :evil:
:-bd
chiar asa !
soryn76
Posts: 222
Joined: Thu Oct 04, 2012 1:48 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by soryn76 »

adevarul este ca mai este nevoie de vreo 2-3 jucatori si nu ca sa dublam niste posturi:
- in primul rind ne trebuie neaparat un mijlocas stinga (nicola, nu este postul lui si sincer pe nanu il vad mai valabil decit pe nicola)
- un virf, daca Doamne fereste Szekely se accidenteaza ce virf mai ai?
- un fundas de asemenea...parca Scutaru a iesit accidentat la Cluj, daca sta o perioada mai lunga cu cine joci? cu Petrovici? (nici nu vreau sa ma gindesc cite rosii a luat in liga a 2a).
PS: apropo tot il asteptam pe Tony ala (zici ca-i Dumnezeu)...dar alti atacanti chiar nu mai sint? Bud n-a fost bun, Axente iar nu, dar chiar nu se gaseste nici unul ?
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Coltul tacticianului amator

Post by duranviola »

Sdou wrote:Vad ca peste tot n-i se reproseaza ca n-am stiut sa gestionam superioritatea numerical si sa tinem de minge. Pai chestia asta e valabila cand joci fotbal cu oameni normali drept adversari nu cu of echipa de macelari. As vrea sa vad si eu fotbalistul ala ce tlne de minge cand vede adversarul venind cu cutitul in gura :evil:
asta a fost si impresia mea, de aici trag concluzia ca absolut toate cartonasele galbene si rosii au fost meritate, atat de o parte cat si de alta
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by ultraviola »

Bine ca am scapat fara accidentari majore, lotul nostru e si asa destul de subtire. Inteleg ca Scutaru nu are nimic serios, Doamne ajuta!
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Coltul tacticianului amator

Post by jamais »

Popovici mai e la noi?
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by ultraviola »

Eu stiu ca a semnat, probabil inca nu e pregatit, ca a venit dupa cantonament.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Coltul tacticianului amator

Post by jamais »

Totusi, ceva nu se leaga... Oricum, comunicarea cu suporterii e sub orice critica. L. Balint e in vacanta? Pe situl clubului apare tot formatia de anul trecut. Daca asta e profesionalism...
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: Coltul tacticianului amator

Post by sorinpaso »

Daca o sa avem tot rezultate ca pana acum nici nu am nevoie sa comunice nimeni cu noi.

Glumesc, comunicarea este extrem de importanta, dar pana la prima infrangere sa le
acordam clementa....
Locked