Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by Ivanhoe »

Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by DP 2-6 »

In aceasta seara, la Europa Nova, Emilian Hulubei, vicepresdeinte AFAN, a declarat ca s-a judecat recursul lui Marian Iancu in privinta jucatorilor care au fost declarati liberi de contract si in aceasta saptamana se va da verdictul final. Deci toti jucatorii care au depus memorii, ar trebui sa fie declarati liberi de contract.
Desi jucatorii au fost declarati liberi de mai mult timp, hotararea nu s-a putut pune in aplicare, pana la judecarea recursului.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by impossible »

In acest caz jucatorii vor putea pleca fara ca Iancu sa poata pretinde ceva pe ei. De asemenea, fiind liberi de contract, pot fi transferati si in timpul campionatului, adica acum. Nu stiu daca asta ne ajuta pe noi in vreun fel.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
duranviola
Posts: 1634
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:18 am
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by duranviola »

Petre se antrenează din nou cu ACS. Velcea, la curs de perfecţionare

Chiar dacă următorul meci se va disputa abia de astăzi într-o săptămână, programul clubului ACS Poli este încărcat. Antrenamente, meci amical, dar şi o şedinţă a Consiliului Consultativ, care va avea loc însă mai târziu. Ovidiu Petre a revenit la pregătire, iar Vali Velcea este la Bucureşti, la cursuri de perfecţionare. Acesta sunt ultimele ştiri din tabăra grupării alb-negre.

Telenovela cu Ovidiu Petre în chip de "inimă sălbatică neînţeleasă" continuă. Mijlocaşul nu şi-a găsit (încă) angajament în străinătate, sau în Liga 1, cum îşi dorea şi a revenit la antrenamentele grupării de la Dan Păltinişanu, refuzând însă o înţelegere cu clubul. În altă ordine de iei, Velcea este în Bucureşti, unde participă la sesiunea de perfecţionare pentru licenţa PRO.

Miercuri, 3 octombrie, de la ora 16,00, pe arena "Electrica", se va desfăşura un meci amical special: Ripensia Timişoara- ACS Poli!

Joi, 11 octombrie, cu începere de la ora 12,00, la sediul din Casa Politehnicii (bd. Ferdinand nr. 2), va avea loc o nouă întrunire a Consiliului Consultativ al ACS Poli Timişoara. Se va dezbate evoluţia echipei în prima parte a sezonului, iar apoi se vor discuta aspecte privind dezvoltarea clubului.

http://www.banatsport.ro/stiri/petre-se ... 5%A3ionare

chestia cu Petre este de domeniul penibilului, stam sa ne rugam de el sa semneze, ma rog, stafful tehnic stie mai bine, iar intalnirea de joi este cel putin interesanta......
Finantatorii vin si pleaca, politicienii vin si pleaca, antrenorii vin si pleaca, jucatorii vin si pleaca.....doar noi suporterii, ramanem

Image Image
jamais
Posts: 351
Joined: Tue Oct 02, 2012 7:20 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by jamais »

Inclin sa cred ca O. Petre nu este util echipei pe masura banilor pe care i-ar solicita:
1. este fragil si va sta mai mult pe banca decat pe teren;
2. nu va pune osul pentru echipa, mie neparandu-mi niciodata a fi un jucator luptator sau sufletist.
3. am inteles ca nu e pregatit fizic, deci pana sa-l pui la punct cu pregatirea fizica se termina turul.

ACS are nevoie de cativa jucatori cu experienta, dar daca sunt de tip O.Petre, mai bine nu... Bani aruncati, efecte minime!
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by PFA »

Eu zic sa fim realisti: un jucator de calitatea si experienta lui Ovidiu Petre ar fi mai mult decat util in aceasta liga a II-a, unde fotbalul nu e deloc acasa.

La fel de evident este insa ca nu merita sa platesti oricat doar ca sa-l ai pe teren.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by englezul »

Cred ca ar fi mai bine pt toata lumea ca marele Ov. Petre sa ne lase in durerea noastra ! X(
Visca
Posts: 107
Joined: Tue Oct 02, 2012 8:13 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by Visca »

Petre are vreo 6 operatii la genunchi, cu ce sa te ajute?
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by impossible »

Dupa cate stiu Ovidiu Petre a jucat ultima data la Modena in Serie B. A avut contract pe 1 an si nu l-a mai prelungit. Daca-i sta gandul numai la plecare inseamna ca nu e util pentru noi. Avem nevoie de jucatori concentrati 100% pe obiectiv.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2012-2013

Post by cristy2005ro »

era vb ca ajunge pana la urma la ceahlaul...

Send by Samsung Galaxy Ace Talpatalk
Locked