Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Ce loc va ocupa Poli la finalul sezonului competitional 2018-2019

Locurile 1-2: Promovare directa in liga 1
5
38%
Locul al 3-lea: Baraj pentru promovare in liga 1
3
23%
Locurile 4-15: Sezon ratat
4
31%
Locurile 16-20: Retrogradare in liga a 3-a
1
8%
 
Total votes: 13
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by PFA »

Păi trebuie să-ți rămână și rezerve, nu?
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

PFA wrote:
Sun Oct 14, 2018 6:21 pm
Păi zicea de cine vine în locul lui Nanu :mrgreen:
Se pare ca ... tot marele antrenor Nanu "zero victorii". :bashhead: Suntem penibili.

"COMUNICAT / În urma unei analize interne, conducerea clubului nostru a decis reconfirmarea, până-n iarnă, a lui Ștefan Nanu în postul de antrenor principal. În perioada de întrerupere competițională, va urma o reevaluare completă a activității lui Nanu, a lotului de jucători și a staff-ului tehnico-administrativ"

Sursa: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara/
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by banatean_violet »

Analiza interna profesionista si i-au cumparat palton. Oare ramane nanu si in liga a 3a?
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

impossible wrote:
Wed Oct 17, 2018 4:21 pm
PFA wrote:
Sun Oct 14, 2018 6:21 pm
Păi zicea de cine vine în locul lui Nanu :mrgreen:
Se pare ca ... tot marele antrenor Nanu "zero victorii". :bashhead: Suntem penibili.

"COMUNICAT / În urma unei analize interne, conducerea clubului nostru a decis reconfirmarea, până-n iarnă, a lui Ștefan Nanu în postul de antrenor principal. În perioada de întrerupere competițională, va urma o reevaluare completă a activității lui Nanu, a lotului de jucători și a staff-ului tehnico-administrativ"

Sursa: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara/
=)) =)) =))
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

Jucător filmat în timp ce paria contra propriei echipe într-un derby » Antrenorul: "Cred că încă mai avem astfel de jucători în lot"

Cristi Pădurariu (21 de ani), mijlocaș la ACS Poli Timișoara, a fost prins de oficialii echipei din liga secundă la pariuri.

Radu Birlica
”... A fost surprins în casa de pariuri, a și recunoscut faptul că a pariat. Antrenorul mi-a adus la cunoștință că are informații că se pariază. Am reușit să punem mâna pe un video cu fotbalistul în casa de pariuri. Era obligația noastră să spunem despre acest caz pentru că rezultatele echipei sunt cum sunt. Nu vreau să spun că astea sunt cauzele, dar ne-am gândit la foarte multe chestii în perioada asta. El e un băiat de perspectivă, are calități. Cred că anturajul îl strică. Sunt și fotbaliști bătrâni care se retrag și probabil îi atrag pe cei tineri în această capcană... Băiatul a fost cooperant când i-am pus filmările. A dat o declarație și a spus că pariază împotriva echipei la care joacă..."

Stefan Nanu
"Pentru mine a fost o dezamăgire pentru că atunci când am venit la Poli Timișoara am simțit că ceva nu e în regulă. Scorurile erau prea mari, luam goluri prea ușor. Conduceam cu 2-1 la Oradea și pur și simplu se dădeau la o parte să dea gol și se termina 4-2. La meciul cu UTA am simțit același lucru. După acest meci, am mers undeva să mănânc și m-am întâlnit cu un domn care mi-a spus că avem jucători care joacă la pariuri. Mi-a zis că atunci unul chiar pariase. Mi-a dat imaginile video și am văzut. Eu am mai dat numele și altor jucători, dar din păcate nu avem probe..."

Sursa: https://www.gsp.ro/fotbal/liga-b/gsp-li ... 51542.html

Baietii in ghete rosii se bucurau ca au invins "dusmanul". De fapt, atat cat s-a jucat, ei au pierdut.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by banatean_violet »

Poate sunt si pariurile astea niste gesturi de fair play, ca dupa gestul lui motreanu am vazut chiar aici un comentariu absurd ca asa a fost frumos daca l-au chemat aia.
Ce se intampla este deja de domeniul penalului. Pana nu se desfinteaza DNA ar trebui sa inceapa o ancheta printre escrocii astia. Cu riscul de a pierde de la 9-0 in sus urmatoarele meciuri i-as trimite pe toti tinerii astia talentati gratis la echipa de pe Popa Sapca.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

Pai cel mai bun pont la pariuri a fi sa batem si noi pe cineva! De ce mu pariaza baietii si pe asta ?
Principala noastra problema este subtirimea lotului si faptul ca noi jucam cu juniori-tineret in competitie de seniori. Si bomboana este pusa de... antrenor.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

"Începând de astăzi, 29 octombrie, Călin Cojocaru, ultima dată ”principal” la Național Sebiș, a fost cooptat ca antrenor secund la Poli Timișoara.
Timișoreanul care a mai lucrat și la Millenium Giarmata completează astfel un staff care îi mai cuprinde pe Ștefan Nanu (antrenor principal), Adrian Săvoiu (secund), Călin Frunză (antrenor cu portarii) și Victor Leahu (preparator fizic).
Să fie într-un ceas bun!"

Sursa: https://www.facebook.com/ACSPoliTimisoara/

Se spune ca ar fi fost adus, de fapt, ca principal. Nu-l cunosc, nu l-am urmarit, dar mai rau decat acum nu se poate...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by banatean_violet »

Buna miscare. In acest moment orice schimbare este pozitiva, vorba cronicarului ;) . Daca nu functioneaza se poate trece la pasul urmator, aducem aici jucatorii de la Sebis si ii trimitem acolo pe ai nostri, ajung mai repede in liga a 3a.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

Batem si noi sambata ? Eu asa cred... :)
Locked