Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Totul despre ACS Poli Timisoara

Ce loc va ocupa Poli la finalul sezonului competitional 2018-2019

Locurile 1-2: Promovare directa in liga 1
5
38%
Locul al 3-lea: Baraj pentru promovare in liga 1
3
23%
Locurile 4-15: Sezon ratat
4
31%
Locurile 16-20: Retrogradare in liga a 3-a
1
8%
 
Total votes: 13
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »


Dnipro-1 - Poli 1-0 (rezumat)


Dnipro-1 - Poli 1-0 (integral)

La intrarea echipelor pe teren il puteti vedea si pe colegul nostru PFA. :-bd
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by banatean_violet »

Conform cronicilor se parea ca se incheaga o echipa care sa ne dea sperante de evitare a retrogradarii. Acuma dupa rezumatul ala, daca sunt selectate toate fazele importante, am revenit la normalitatea ultimului loc.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by Amadeus »

e bine ca au avut bani de cantonament.
nu stiu de unde, dar e bine...
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

... de la marele fost antrenor ... cel care ne-a adus la un pas de prapastie ...
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

S-a pierdut si ultimul meci din cantonament (0-3 cu Lviv). Faptul ca adversarii au avut brazilieni in echipa nu este o scuza. Zilele trecute Petrolul batea o alta echipa din Ucraina, mai bine clasata decat Lviv. Vreau sa spun ca noi nu trebuie sa cautam scuze, mai ales ca era un meci amical. Nu de scuze avem nevoie, ci de jucatori. Aud ca marti vine o alta tura de 5 (cinci? :-\ :-o ). Sper ca nu tot rezerve sau baieti care nu prind lotul pe la echipele aflate cu noi in zona retrogradarii, ca pana acum. E bine ca se incearca ceva, ca nu ne resemnam cu situatia de acum. Insa e pacat ca nu s-a facut acest lucru mai devreme, cand salvarea nu era doar "un vis frumos". Cand gresesti e bine sa-ti asumi si sa corectezi. Insa, uneori, e greu sa vezi adevarul cand tot felul de "cunoscatori" din jurul tau iti spun ca faci bine, mai mult sau mai putin interesat. Alt lucru pozitiv este ca Vivi incearca sa acorde un pic de respect suporterilor, ceea ce, la club, nu s-a mai intamplat de multi ani. Una peste alta, eu parca sunt mai mult pesimist decat optimist. Sper sa ma "intoarca" baietii la primul meci, cel cu Ripensia, care este, probabil, cel mai important din acest miniretur. Desi Ripensia, pe care unii au tot catalogat-o ca echipa slaba, a avut unele rezultate in Turcia, e relativ stabila financiar si are ... antrenor. Hai Poli! :heartbeat:
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by PFA »

Si o sa piarda cu noi in prima etapa ;;)
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

Greu de crezut ca vor pierde cu noi. La modul cum ne prezentam in momentul de fata.

In tur, chiar din interiorul clubului am auzit opinia ca locul nostru nu este unul la retrogradare, dar baietii sunt tineri, au nevoie de relatii de joc etc. Bine, am asteptat sa se intample asta pentru ca, acum, antrenorul sa schimbe absolut tot. Se va veni inca o data cu textul "baietii joaca de putin timp impreuna, nu se cunosc, rezultatele vor veni mai tarziu etc etc etc ..."? La explicatii suntem primii. Nu prea mai este timp sa ne furam inca o data caciula in acest mod. Cum sa faci trialuri cu cateva zile inainte de startul minireturului!? Antrenorul ne spune ca saptamana viitoare mai vin jucatori, continuam incercarile, schimbam echipe ... Sa-i transmita cineva ca sambata jucam primul meci ... oficial.

Pe de alta parte, nu stiu daca acest regim disciplinar cazon produce efecte pozitive. Ai spus ceva? Gata! Te-am dat afara! Parca ar fi bine sa fie mai mult tact, mai ales in situatia in care suntem noi. L-am pedepsit pe Harut pentru ca n-a vrut sa i se scada salariul (contractual, acceptat de club) de la 3 lei la 2 lei. Pai pe baiatul asta e clar ca l-am pierdut definitiv. Nici nu l-am luat in pregatiri. In schimb, observ ca Motreanu si Draghici au fost mai destepti, si-au exprimat nemultumirile (evident ca indreptatite) abia dupa cantonament. Ce se intampla daca, maine, toti ceilalti jucatori spun pas? Ca se plateste mai bine la Dumbravita sau la Becicherec. Le dam drumul? Daca ne permitem sa pierdem jucatori "pe banda rulanta" inseamna ca avem inlocuitori pe masura. Chiar asa? Am gasit cumva portari la nivelul lui Smaranda, spre exemplu? Nu prea se vede.

In fine, sper sa ma insel si sambata sa fim "alta" echipa, la figurat (ca la propriu ... cat incape), si sa dam cu un :gol: mai mult decat prietenii nostri de la Ripensia.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

impossible wrote:
Sun Feb 17, 2019 1:50 pm
Greu de crezut ca vor pierde cu noi. La modul cum ne prezentam in momentul de fata.

In tur, chiar din interiorul clubului am auzit opinia ca locul nostru nu este unul la retrogradare, dar baietii sunt tineri, au nevoie de relatii de joc etc. Bine, am asteptat sa se intample asta pentru ca, acum, antrenorul sa schimbe absolut tot. Se va veni inca o data cu textul "baietii joaca de putin timp impreuna, nu se cunosc, rezultatele vor veni mai tarziu etc etc etc ..."? La explicatii suntem primii. Nu prea mai este timp sa ne furam inca o data caciula in acest mod. Cum sa faci trialuri cu cateva zile inainte de startul minireturului!? Antrenorul ne spune ca saptamana viitoare mai vin jucatori, continuam incercarile, schimbam echipe ... Sa-i transmita cineva ca sambata jucam primul meci ... oficial.

Pe de alta parte, nu stiu daca acest regim disciplinar cazon produce efecte pozitive. Ai spus ceva? Gata! Te-am dat afara! Parca ar fi bine sa fie mai mult tact, mai ales in situatia in care suntem noi. L-am pedepsit pe Harut pentru ca n-a vrut sa i se scada salariul (contractual, acceptat de club) de la 3 lei la 2 lei. Pai pe baiatul asta e clar ca l-am pierdut definitiv. Nici nu l-am luat in pregatiri. In schimb, observ ca Motreanu si Draghici au fost mai destepti, si-au exprimat nemultumirile (evident ca indreptatite) abia dupa cantonament. Ce se intampla daca, maine, toti ceilalti jucatori spun pas? Ca se plateste mai bine la Dumbravita sau la Becicherec. Le dam drumul? Daca ne permitem sa pierdem jucatori "pe banda rulanta" inseamna ca avem inlocuitori pe masura. Chiar asa? Am gasit cumva portari la nivelul lui Smaranda, spre exemplu? Nu prea se vede.

In fine, sper sa ma insel si sambata sa fim "alta" echipa, la figurat (ca la propriu ... cat incape), si sa dam cu un :gol: mai mult decat prietenii nostri de la Ripensia.
Nu stiu sa avem acolo prieteni...
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by impossible »

englezul wrote:
Sun Feb 17, 2019 6:40 pm
impossible wrote:
Sun Feb 17, 2019 1:50 pm
...
In fine, sper sa ma insel si sambata sa fim "alta" echipa, la figurat (ca la propriu ... cat incape), si sa dam cu un :gol: mai mult decat prietenii nostri de la Ripensia.
Nu stiu sa avem acolo prieteni...
Avem prieteni printre suporteri. :p
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Știri despre Poli Timișoara - sezonul 2018-2019

Post by englezul »

impossible wrote:
Sun Feb 17, 2019 9:04 pm
englezul wrote:
Sun Feb 17, 2019 6:40 pm
impossible wrote:
Sun Feb 17, 2019 1:50 pm
...
In fine, sper sa ma insel si sambata sa fim "alta" echipa, la figurat (ca la propriu ... cat incape), si sa dam cu un :gol: mai mult decat prietenii nostri de la Ripensia.
Nu stiu sa avem acolo prieteni...
Avem prieteni printre suporteri. :p
Nimeni nu ne doreste binele dintre cei de acolo. Nici dintre suporteri cu atat mai mult dintre conducatori. Ca ei toti la baza sunt polisti si asa vor ramane in sufletul lor, asta este alta discutie. Faptul ca noi inca respiram le reduce lor numarul de potentiali sponsori si asta ii seaca ptr ca toti sunt in esenta scotieni la buzunare. Dar pe principiul ca nu mor caii cand vo cainii vedem ce se intampla. Situatia ideala care chiar mi-ar placea sa se intample ar fi sa retrogradam toate trei, asa ca de fala Banatului, adica sa ne pisam toti in sus... =))
Locked