Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Suna din ce în ce mai bine.
Hai cu atacanții. ...
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by cristy2005ro »

Ziua transferurilor la Poli Timișoara

Când toată lumea se întreba când va începe și conducerea clubului să aducă întăriri lotului , astăzi, 20 iunie 2017 , Poli Timișoara bifează primele 3 achiziții: un fundaș stânga și doi mijlocași,unul central și o extremă dreapta.

Valentin Iulian Crețu este un fundaș stânga născut pe data de 2 ianuarie 1989 la Buzău,iar cariera de tineret a petrecut-o la Râmnicu Sărat și Gloria Buzău.
În fotbalul profesionist a debutat in anul 2008 pentru Gloria Buzău dar a jucat doar 3 meciuri pentru ei fiind apoi împrumutat echipei care l-a format ca junior,Râmnicu Sărat. A mai jucat în cariera sa la Concordia Chiajna , Rapid București , Energie Cottbus și Gaz Metan Mediaș. A semnat cu Poli pe un sezon cu posibilitate de prelungire.

Alexandru Munteanu este mijlocaș dreapta născut pe data de 31 Octombrie 1987 la Mediaș.
Toată cariera a jucat la Gaz Metan Mediaș , atât în cariera de junior (2005-2009) cât și în fotbalul profesionist , unde a debutat în anul 2009. Între 2009 și 2017 a strâns pentru medieșeni 180 meciuri în total,atât în prima ligă cât și în ligile inferioare unde a marcat în total 18 goluri. Este un jucător tehnic și cu siguranță este un câștig pentru Poli în următorul sezon. Acesta a semnat pentru un sezon.

Gabriel Vașvari este un mijlocaș central născut pe data de 13 noiembrie 1986 la Zalău și și-a făcut junioratul la echipa locală, Armătura Zalău timp de 11 ani apoi un an la Rapid Zimbor.
În fotbalul mare a debutat la vârsta de 18 ani la Armătura Zalău ,și a mai jucat în carieră la Universitatea Cluj și Botoșani, echipă pentru care a evoluat în ultimii 7 ani și pentru care a marcat 43 goluri. Vașvari a semnat cu Poli un contract valabil pe două sezoane!

http://www.poli-timisoara.ro/index.php/ ... -timisoara
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by swedishbitter »

Cu astia avem sanse la locurile 1-6 "sau chiar mai sus", vorba lui van der.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by timisoreanul »

Mi se par transferuri foarte logice. Munteanu il va inlocui pe Barbut, la mijloc aveam nevoie mare de mijlocasi centrali (nu-i avem decat pe Croitoru, Soljic, Artean si Poparadu, mereu accidentat), iar pe postul de fundas dreapta trebuia o dublura pentru Straut, care pentru mine a fost o surpriza extrem de placuta in campionatul trecut.
Personal apreciez foarte mult actuala conducere a lui Poli. I-am laudat mereu pe buna dreptate pe antrenori si jucatori, dar si conducatorii au un mare merit pentru ce am realizat in sezonul trecut, in conditii financiare dificile, fara bani de la autoritatile locale si cu datorii imense din campionatul anterior, care ne puteau atrage noi depunctari fatale.
Astept si eu si atacanti, desi nu as renunta la niciunul dintre actualii (Pedro, Popovici, Draghici), toti au jucat bine si au dat goluri importante. Si eu cred ca Bud ar fi un transfer reusit, dar am citit ca pe Mediop de la Ripensia il vrea Mediasul. Nu am inteles nici in iarna de ce am renuntat la el dupa ce l-am avut in pregatire, a marcat foarte mult in Liga a III-a, cred ca macar o treime sau un sfert din goluri le dadea si in Liga 1. In sfarsit, eu nici macar nu l-am vazut jucând, probabil au existat niste motive pentru acea decizie, dar eu nu le cunosc.
Sunt optimist pentru noul sezon si cred ca ne vom descurca bine.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Mediop de la Ripensia este extracomunitar si Poli avea (mai are?) interdictie sa angajeze extracomunitari. Interdictia este tot o urmare a activitatii vechilor conduceri. In categoria zvonuri Straut nu ar mai continua la Poli, Bud a refuzat oferta de la Poli si se discuta cu Golubovic. Transferurile astea deja realizate sunt atat meritul antrenorului (care spunea de ceva timp ca deja a vorbit cu 5-6 jucatori), cat si al conducerii care a reusit sa-i convinga sa semneze desi finantare mai buna decat anul trecut inca nu avem.

Duminica mai auzisem niste zvonuri ca Miculas ar fi la inchisoare, acum sunt confirmate. Mai avea vreun rol la Poli, evaziunea fiscala in calitate de conducator la Poli a fost facuta? Sper sa nu fie afectat fiscal si clubul.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Posibil si Eric?!? Cu pasele lui si flerul lui Pedro in fata portii ... niici nu reusesc sa ma gandesc ce am putea face in campionatul viitor. :mansour: Important este ca Ionut Popa sa gaseasca metodele prin care sa-i faca sa joace asa cum stiu ei mai bine.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

"Conferință de presă / Prezentare nou veniți: Valentin Crețu (Gaz Metan Mediaş), Alexandru Ţigănaşu (Poli Iaşi), Cristian Melinte (Concordia Chiajna), Ştefan Covalschi (CS Afumați). Vaşvari şi Muntean vor fi prezentați după ce se vor alătura lotului. De asemenea, Mihai Alexandru a revenit pe postul de preparator fizic."

Pana acum treaba buna , chiar neasteptat de buna . Un pic inca de lucru in atac . :)
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Ieri a fost de vis,astăzi ......
Dar mai e pana deseară.
User avatar
priu
Posts: 96
Joined: Thu Nov 29, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by priu »

.... ? Tiganasu ii un jucator bun. Melinte si-a facut bine treaba si data trecuta. Covalschi nu il stiu dar e un jucator tanar, are 22 de ani.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

de pe facebook:

Le mulțumim lui Bogdan Străuț și Cristi Bărbuț pentru perioada petrecută sub tricoul ”alb-violet” și pentru contribuția la miraculoasa salvare de la retrogradare. Le urăm succes și multă baftă în continuare!
Amadeus
Locked