Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by timisoreanul »

Aceeasi poveste, istoria se repeta din nou si din nou. Noi crestem jucatori, investim in noi, iar Dinamo sau alte echipe ii iau pe gratis. Ultimul exemplu este Sorescu. Asta in timp ce noi nu avem bani sa ne platim proprii jucatori.
In alta ordine de idei, cica ai nostri au cerut sa nu ne mai arbitreze in meciurile cu comunele de pe langa Bucuresti arbitri de acolo. In concluzie, cu Chiajna ne arbitreaza unul din Bucuresti. Sunt convins ca la meciul cu Voluntari ne va arbitra unul din Timisoara, sau macar Lugoj sau Dumbravita. Macar de ar veni lumea la meciuri, daca vreti sa injurati pe cineva, sigur veti avea ocazia.
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by ceasul13 »

Sper ca e adevarat si ar fi bine daca banii ar veni acum. Oricum toti jucatorii crescuti de Timisoara sunt mari POLISTI :D

EXCLUSIV | S-a grăbit degeaba! Dinamo l-a luat pe Deian Sorescu, însă adevărata ţintă a FCSB-ului este alt jucător din lotul lui ASU Poli

ASU Politehnica a pierdut un jucător de mare valoare după ce Deian Sorescu (20 de ani) a semnat, joi, cu Dinamo. Mijlocaşul de bandă era la final de contract cu clubul susţinut de suporteri, care nu va încasa niciun ban pe timişorean.
O altă mutare-bombă se pregăteşte zilele acestea, cu Radu Motreanu (19 ani) la FCSB, iar, de data aceasta, banii îi va încasa rivala ACS Poli, echipă de care aparţine fundaşul. De altfel, şi alţi alb-violeţi ai Politehnicii din Liga 2 mai sunt doriţi de alte echipe.

Despre Deian Sorescu, care a semnat pe patru ani cu Dinamo şi va avea un salariu lunar de aproximativ 5.000 de euro, se credea că ar fi fost dorit şi de FCSB. De fapt, trupa roş-albastră a ”ochit” alt tânăr fotbalist U21 din lotul lui ASU Politehnica.

"Astăzi am văzut meciul întrerupt de la Arad. Dică şi stafful lui au fost să vadă Clinceni - FC Argeş. Lucrăm, ne interesăm. Îmi place un jucător de la ASU Poli. Sper să putem să îl luăm, să vedem cât cer pentru el", a spus directorul sportul al FCSB, Mihai Stoica, la DigiSport.


Sorescu, golgheterul echipei ASU Poli, a semnat cu Dinamo

Însă, cel la care se referea Stoica nu era Sorescu, ci Radu Motreanu. Fundaşul este însă împrumutat de la ACS Poli la echipa de liga secundă. Fotbalistul care va face 20 de ani vara aceasta mai are contract cu clubul de prima ligă până în vara lui 2020. Astfel, după mult timp, ACS Poli va încasa în sfârşit bani pe un jucător. Din informaţiile noastre, va fi vorba de o sumă între 100.000 şi 200.000 de euro.

27 de meciuri, dintre care în 24 a fost titular, a jucat Radu Motreanu în acest sezon pentru ASU Politehnica. Sezonul trecut a evoluat tot la echipa suporterilor, unde a avut 31 de apariţii.

În trecut, Radu Motreanu a fost ofertat şi de Academia Hagi, dar a ales să îşi continue junioratul la Timişoara. Site-ul transfemarkt.de îl evaluează la 175.000 de euro.


11 goluri şi 28 de meciuri, în toate evoluând ca titular, sunt cifrele din acest sezon ale lui Deian Sorescu la ASU Poli. Mijlocaşul ofensiv e unul dintre cei mai buni jucători ai echipei suporterilor, fiind şi golgheter.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... i-17149077

A vorbit bine Neaga cu Bricheta ...Toti bucurestenii vin in vizita ...

Etapa a VII-a din play-out / Liga 1 Betano
Sâmbătă, 28 aprilie, ora 18,00, stadion ”Dan Păltinișanu”
Arbitri: Petrescu Radu (Bucureşti) – Ghinguleac Adrian Radu (Bucureşti), Cerei Alexandru (Cluj-Napoca). Rezervă: Marcu Florin Mihai (Oradea).
Observatori: Olah Iosif (Sfântu Gheorghe), Cazan Paul (București).
Petrescu a arbitrat si cu Sepsi asa ca in locul lui Rat asi fi atent ...

http://www.acspoli.ro/index.php/2018/04 ... -ora-1800/
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Observatorul ala din curtea lu Sepsi e pentru arbitri?
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by partizan-usa »

Antrenorul bănățenilor anunță măsuri fără precedent în cazul în care echipa sa va fi din nou dezvantajată, așa cum s-a întâmplat la partida din etapa trecută cu Dinamo (detalii, aici).

"Nu înțeleg această delegare, ținând cont de toată tevatura care a fost la meciul cu Dinamo. Am cerut scris să nu mai primim arbitri din București la meciurile cu echipe din Ilfov sau din București, dar acest lucru nu s-a întâmplat.

Tragem degeaba semnale de alarmă și eu cred că anul acesta se vor cunoaște mai devreme echipele retrogradate. Nu mi-a răspuns nici Alexandru Deaconu la telefon. Țipăm, dar țipăm degeaba. Am încredere că Radu Petrescu va face un meci bun mâine, eu nu am nimic cu el.

Am avut azi un Consiliu Director și, dacă mâine vor fi greșeli mari de arbitraj, veți asista la ceva nemaivăzut în fotbalul românesc. Ne va ști o lume întreagă. Nu s-a mai văzut în fotbalul românesc ce se va vedea în cazul în care vom fi iar dezavantajați. Veți vedea ce se va întâmpla. Vrem să fim lăsați să jucăm!

Nu l-am văzut niciodată pe Kyros Vassaras să intre la televizor să dezbată adevăratele probleme ale arbitrajului românec", a spus Neaga, la TV Digi Sport.
◦ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna se joacă sâmbătă, de la ora 18:00. Partida va fi liveTEXT pe GSP.ro și în direct la TV Digi Sport, TV Telekom Sport și Look TV.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Cu ,,pricepere,, și ,,bunăvoința, ,am ajuns pe ultimul loc.Bravo Poli.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Decizii ale CNSL din cadrul FRF - 02.05.2018

CIUCUR ALEXANDRU VS. ACS POLI TIMIȘOARA – Încetare raporturi contractuale și pretenții financiare - Acordă termen la data de 09.05.2018.
VASVARI GABRIEL VS. ACS POLI TIMIȘOARA - Încetare raporturi contractuale și pretenții financiare - Acordă termen la data de 09.05.2018.
ȚIGĂNAȘU ALEXANDRU VS. ACS POLI TIMIȘOARA - Încetare raporturi contractuale și pretenții financiare - Acordă termen la data de 09.05.2018.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

După cum văd eu lucrurile,Poli a devenit o afacere persoala a lui Neaga,Birlica și a jucătorilor. Dacă se salveaza mai primesc salariile ,dacă nu....Au simulat fotbalul degeaba.Sunt f curios câți o sa mai meargă la stadion etapa următoare cu celebra Colentina.
SA VA FIE RUȘINE ca v-ați bătut joc de acest club.
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Kerosen »

Stadion .................. pla
Jucatori de valoare ....pla
Bani ......................pla
Spectatori...............pla

p.s decit sa joci an de an sa scapi de retrogradare mai bine inchizi taraba
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Kerosen wrote:
Sun May 06, 2018 5:11 pm
Stadion .................. pla
Jucatori de valoare ....pla
Bani ......................pla
Spectatori...............pla

p.s decit sa joci an de an sa scapi de retrogradare mai bine inchizi taraba
Identic cu Ripensia, poate stam chiar un pic mai bine la toate punctele :) ))
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Kerosen »

Nu ai cum sa compari cele doua cluburi....



p.s "”Se respinge recursul formulat de reclamanţii recurenţi Municipiul Timișoara Prin Primar, Primarul Municipiului Timișoara, Consiliul Local Al Municipiului Timișoara, Robu Nicolae, împotriva sentinţei civile nr.2/05.01.2017 pronunţată de Tribunalul Timiş în dosar nr.1661/30/2016 în contradictoriu cu pârâţii intimaţi Curtea de Conturi – Camera de Conturi a Judeţului Timiş, Curtea de Conturi a României. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Definitivă”
Locked