Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Pai asta-i situatia actuala la Poli, un interminabil semn de intrebare.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by timisoreanul »

Ne vom descurca, cum ne-am descurcat si pana acum, desi multi ne-au cantat mereu prohodul. Important este sa ne salvam de la retrogradare, si la vara incasam iar o suma consistenta din care nu ne mai iau finantele jumatate. Mai luam ceva bani din sponsorizari, se incalzeste afara si vor veni mai multi spectatori. Ne putem astepta si la un meci cu Dinamo in play-out, nu ii vad pe catelusi in primii 6. Poate reusim si noi sa mai si transferam vreun jucator pe bani, ceea ce in mod incredibil nu am reusit pana acum, desi in Liga 1 joaca multi jucatori reprezentativi produsi de Poli, cum ar fi Barbut, Mailat, Ovidiu Popescu, Balaure, etc. Daca s-ar rezolva si dilemele legislative ale primariei si am putea sa investim si noi, asa cum o fac 90% din primariile din tara asta, atunci lucrurile ar putea lua o turnura favorabila. Trebuie sa fim ambitiosi, primul pas sa fie (din nou, a cata oara) salvarea de la retrogradare, dar in 2-3 ani sa atacam primele pozitii si sa revenim in Europa.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

Daca nu invatam sa vindem jucatori, nu avem nicio scapare.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

englezul wrote:
Tue Jan 30, 2018 11:26 am
Incarcati-va o poza ceva, ptr. ca semnul intrebarii la majoritatea arata sinistru... :)
cum poti face o poza de 6 kb?
mai mica de 54kb n-am reusit.
mersi
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Amadeus wrote:
Tue Jan 30, 2018 8:52 pm
englezul wrote:
Tue Jan 30, 2018 11:26 am
Incarcati-va o poza ceva, ptr. ca semnul intrebarii la majoritatea arata sinistru... :)
cum poti face o poza de 6 kb?
mai mica de 54kb n-am reusit.
mersi
Pune poza online si ti-o fac eu de cat trebuie. Ideea e sa reduci dimensiunile (lungimea si latimea).
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by asu »

asu wrote:
Mon Jan 29, 2018 10:50 pm
partizan-usa wrote:
Mon Jan 29, 2018 10:38 pm
OPRIA la digi sport... vreau sal aduc pe TORJE la TIMISOARA, maine decidem

Stai linistit , nu se umileste in halul ala .........mai bine la potaie gratis

deci , caracter 0 ! un putoi care a uitat unde a crescut ........clubul nostru oferea chiar mai mult financiar .......nu vreau sa spun mai multe

Ps . ne vedem in play-out
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

avem destui luzari in echipa si fara el.
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Noul an vine cu cinci noi jucatori si datorii platite la ACS Poli Timisoara



Noul an vine cu cinci noi jucatori si datorii platite la ACS Poli Timisoara © Tion: Noul an vine cu cinci noi jucatori si datorii platite la ACS Poli Timisoara
ACS Poli Timișoara pleacă la drum în 2018 cu cinci noi jucători și planuri pentru un parcurs cât mai bun în campionat. Și cu datoriile (aproape) la zi, ne garantează Radu Birlică noul președinte al clubului.

Lotul celor de la ACS Poli nu s-a schimbat semnificativ, dar la echipă au fost aduși câțiva jucători care ar trebui să aducă un joc mai bun pentru formația bănățeană. Doi dintre ei nu sunt străini de culorile alb-violete, este vorba despre Zaluschi și de Popovici, care au mai trecut pe la echipele care au reprezentat orașul în prima ligă, sub un nume sau altul. Celor doi li se alătură albanezul Akaki Khubutia, ugandezul Mahadi Kayondo și Adrian Enescu.

Noii sosiți sunt optimiști și speră să câștige cât mai mult la noua formație unde evoluează.

„Mă bucur foarte mult că am ajuns la Poli Timișoara, vreau să le mulțumesc președintelui și antrenorului că m-au dorit. Sper să avem un parcurs cât mai bun și să ne îndeplinim obiectivul. Pe plan personal îmi doresc să ajut echipa cât mai mult”, a declarat Adrian Enescu.

„Sunt foarte bucuros că am revenit la echipă, le mulțumesc antrenorului și conducerii pentru încrederea oferită. Îmi doresc o parte a doua a campionatului cel puțin la fel de bună ca anul trecut”, a spus, la rândul său, Alex Popovici.

Zaluschi este fericit că ajunge în prima ligă, după ce a evoluat alături de Ripensia în liga secundă. De asemenea, Akaki, venit de la Mediaș, spune că va da totul să-și ajute noua echipă.

„Sunt foarte bucuros că am ajuns la Poli, având în vedere că vin din Liga a II-a. Sper să-mi fac treaba cât mai bine, mulțumesc președintelui și antrenorului că mi-au dat șansa să joc în Liga I”, a declarat Zaluschi.

„Sunt fericit că am ajuns la echipă, Timișoara e o echipă bună din punctul meu de vedere și sper să pot ajuta echipa”, a declarat Akaki.

Despre primul meci din campionat, antrenorul Ionuț Popa spune că adversarul va fi unul dificil.

„Nu am să fac referire la adversar, eu vorbesc despre ce pot eu ca echipă. Am înțeles că au adus jucători străini. E o echipă cu antrenor bun, cu câțiva jucători cunoscuți. Nu știu cum e să joci la un scor de zero la zero, eu știu că ori pierzi ori câștigi. Noi vom merge întotdeauna să câștigăm. Obligația jucătorilor este să se gândească la victorie”, a menționat Popa.

Din punct de vedere administrativ și financiar clubul stă bine, ne spunea președintele Radu Birlică.

„Am achitat integral la domnul Opria datoria, salariile sunt plătite până în decembrie și am achitat datoriile la stat ce mai era de dat. Clubul este stabil, jucătorii sunt mulțumiți, mai avem de dat doar luna decembrie, nu există motiv de incertitudine financiară. Aproape 70% din datoria clubului e achitată. Jucătorii trebuie să înțeleagă că cu cât termină mai sus e mai bine pentru ei, se obține o sumă mai mare de bani. Am îndeplinit cerințele lui Ionuț Popa, stabilitate la nivel de lot. Mulțumim jucătorilor că ne-au înțeles. O altă tranșă de bani mai vine după cele patru etape din campionatul regulat. În acest moment suntem cât de cât liniștiți. Noi ne-am înțeles și cu Straton, dar litigiul nu se poate anula, așa e legal acum e totul ok”, a declarat Birlică.


http://www.tion.ro/noul-an-vine-cu-cinc ... ra/1977374
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Kerosen »

Care-i diferenta intre Contra si Torje ? =))


:anticaine: :anticaine: :anticaine:
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Kerosen wrote:
Wed Jan 31, 2018 2:59 pm
Care-i diferenta intre Contra si Torje ? =))


:anticaine: :anticaine: :anticaine:
Who cares ? :anticaine:
Locked