Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Grigoras, Grozavu au venit de buni la Poli si au plecat ca prosti, de ce nu ar fi invers cu Neaga? E cel mai potrivit in momentul asta fiind pe aceeasi lungime de unda, la acelasi nivel cu jucatorii. Nu cred ca Artean si Melinte ar fi inteles mai bine ce vrea Guardiola decat tactica lui Neaga.

In caz de retrogradare clubul nu se va desfinta instantaneu. Nu ne relaxam noi asa repede. Nu poti lasa tineretul sa plece asa fara nici un comision. Pe de alta parte cum aia dati afara joaca la cealata Poli pe 1000euro se vor gasi cumva banii astia si pentru continuarea in B. La retrogradare va mai fi un avantaj. Daca pacaliciul ala de la CJ incuie stadionul, ramane cu buza umflata, in B se va putea juca in Timisoara pe un teren de antrenament al primariei cu niste tribune de alea de santier cum sunt acum si pe Stiinta. Sau ambele Poli vor share-ui aceeasi arena si vom avea cuplaje entuziasmante cu Afumatiu si Clinceniu adversari.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Sper sa nu fim nevoiți sa trăim ăsta, mai bine lacătul și ne mutam,cu sufletul,la Ripensia.La ASU nu cred ca o sa meargă vreunul .Sau la Ghiroda,Dumbravita ,exista opțiuni alternative unui derby ASU-ACS.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Ca și concluzie,starea fotbalului timisorean este identica cu aceea a stadionului Dan Paltinisanu,adică jalnica .
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by asu »

clubul lui .......

aflam din media ca numai avem antrenor ,macar ceva pe site-ul oficial

probabil ne pregatesc o surpriza !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

marci75 wrote:
Tue Apr 17, 2018 8:22 am
Sper sa nu fim nevoiți sa trăim ăsta, mai bine lacătul și ne mutam,cu sufletul,la Ripensia.La ASU nu cred ca o sa meargă vreunul .Sau la Ghiroda,Dumbravita ,exista opțiuni alternative unui derby ASU-ACS.
Cum plm sa mut sufletul de la Poli la Ripensia, ca nu pricep ? :dizzy:
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

englezul wrote:
Tue Apr 17, 2018 1:18 pm
marci75 wrote:
Tue Apr 17, 2018 8:22 am
Sper sa nu fim nevoiți sa trăim ăsta, mai bine lacătul și ne mutam,cu sufletul,la Ripensia.La ASU nu cred ca o sa meargă vreunul .Sau la Ghiroda,Dumbravita ,exista opțiuni alternative unui derby ASU-ACS.
Cum plm sa mut sufletul de la Poli la Ripensia, ca nu pricep ? :dizzy:
Pai dacă desființează Poli,te lași de fotbal???
User avatar
ceasul13
Posts: 393
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:21 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by ceasul13 »

Ultimatum pentru fotbaliști: "Este un ultim semnal de alarmă! Jocul mă nemulțumește"

Radu Birlică, președinteler celor de la ACS Timișoara, a vorbit despre înlocuirea lui Leo Grozavu și le transmite un ultimatum fotbaliștilor.

"Ne-am despărțit amiabil de antrenorul Leo Grozavu. Nu avem ce să îi reproșăm vizavi de profesionalismul său și pentru tot ce a făcut în această perioadă. A muncit și 10 ore pe zi, iar acum ne-am despărțit ca niște gentlemeni.

De echipă se va ocupa Șunda, un antrenor cu experiență, și Rică Neaga. Vrem să combinăm tinereațea cu experiența. Sper să reușim", a declarat Birlică pentru GSP.ro.
ultimatum pentru jucători

"Vreau să le atrag atenția jucătorilor. Este un ultim semnal de alarmă. Jocul mă nemulțumește. Eu am avut încredere în ei și am în continuare. Avem calitate individuală, însă jocul colectiv ne-a dus în postura de a nu avea vreo victorie în ultimele 6 luni.

Să le fie rușine lor în primul rând. Se fac eforturi, tot discută de bani, de tot felul de alte chestii, dar fotbal nu arată deloc. Așteptăm să se trezească pe ultima sută și să reconsidere statutul lor la această echipă. Să tragă pentru club, să rămânem în Liga 1 și o să urmeze și răsplata financiară pentru ei
", a adăugat Birlică.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ultimat ... 37484.html

Radu Birlică explică despărțirea de Grozavu și opțiunea Neaga. Președintele lui ACS Poli are un mesaj dur către jucători, asemănător cu al tehnicianului demis

ACS Poli s-a despărțit azi și în acte de Leo Grozavu. Președintele Radu Birlică spune că nu are ce să-i reproșeze profesional fostului tehnician, doar că lipsa rezultatelor a fost decisivă. Conducătorul grupării timișorene din Liga I spune că Adrian Neaga, alături de Aurel Șunda, e opțiunea aleasă în condițiile în care un tehnician din afara clubului ar fi avut nevoie de o perioadă prea lungă să cunoască toate problemele echipei. ”Nu am ce să-i reproșez domnului Grozavu profesional. A muncit și opt-zece ore pe zi, chiar e un antrenor de mare calitate. Vreau să-i mulțumesc pentru munca depusă aici. Dar așa cum se întâmplă în fotbal plătește lipsa rezultatelor. Ne-am despărțit amiabil, e un om de mare caracter. Ne-a înțeles doleanța de a crea un șoc la echipă”, a declarat Radu Birlică pentru Pressalert.ro. ”Dacă am ce să reproșez, am echipei. În continuare am încredere în ea, dar vorbe multe și fapte puține…”, a continuat Birlică. Conducătorul explică și opțiunea Rică Neaga, care ca tehnician are experiențe doar în ligile inferioare.”E un jucător care a evoluat la nivel înalt, a antrenat la un nivel mai mic iar lângă dânsul e domnul Aurel Șunda, care are experiență, rezultate notabile ca antrenor. Am îmbinat tinerețea cu experiența iar cel din urmă e din Timișoara, am decis să le dăm credit până la final. Și Contra și Alexa au început așa. Părerea mea e că orice antrenor am fi contactat timpul era scurt și noi ne-am gândit că ei fiind în interiorul clubului, cunoscând toate problemele, un antrenor nou avea nevoie de cel puțin două-trei săptămâni…”, a spus Radu Birlică. În decizia îndepărtării lui Grozavu a contat și părerea edilului-șef al Timișoarei: ”Domnul primar e singurul finanțator al clubului, care ne-a ajutat cu bani, legal. Ne-am sfătuit, dar nu s-a băgat la echipă”. ”Trebuie să se trezească!” Radu Bilrică îi vede la rândul său pe jucători în primul rând responsabili de perioada nefastă care se tot prelungește. ”Eu cred în echipă, dar ei trebuie să se trezească. Nu joacă numele, președintele, dacă ei vor să se facă de râs în continuare nu au decât să se facă de râs… Eu îi susțin în continuare. Nu pot să dau 20 de jucători afară. Eu i-am apărat tot timpul, nici nu i-am penalizat, nici nu i-am criticat în public, dar e momentul să se trezească, să lase banii la o parte, antrenorul, antrenamentele… Și faptul că nu au rezultate de 15 etape spune multe”, a mai spus Birlică. Conform președintelui lui ACS Poli există încă restanțe de anul trecut, dar susține că situația se va rezolva curând: ”Noi facem eforturi să ajungă la zi, dar și ei trebuie să demonstreze… Au și obligații. Vom închide decembrie și vor fi trei luni de zile, dar vom închide și ianuarie în curând… Am plecat cu zero lei în cont și ne-am descurcat”. Clubul trebuie să-și achite datoriile de anul trecut până pe data de 30 aprilie pentru a nu avea probleme cu dosarul de licențiere. Lotul actual e la dispoziția noilor antrenori, Aurel Șunda, antrenor în acte, director tehnic, și Rică Neaga, ”principal”. Ei vor fi ajutați de Octavian Benga (antrenor secund), Călin Frunză (antrenor cu portarii) și Ovidiu Chiribici (preparator fizic). Dintre aceștia, cel din urmă a fost singurul om din staff adus de Leo Grozavu la Timișoara. Deși Akaki Khubutia nu mai face parte din planurile echipei, el fiind și înlocuit pe lista de Liga I de Alexandru Țigășanu, gruzinul va fi plătit de club până în vară, deoarece nu a dorit să plece din Banat fără toți banii. Ionuț Popa a fost dat afară de la ACS Poli după șapte meciuri fără victorie, Leo Grozavu a rezistat cu un joc mai mult în aceeași serie searbădă, ajunsă la 15 meciuri la rând fără succes în Liga I.

https://www.pressalert.ro/2018/04/acs-p ... a-grozavu/
POLI te voi iubi oriunde te vei afla, fie (deocamdata) si doar in inima mea.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

Fix, nu era timp. Un antrenor cu experienta in astfel de situatii nu are nevoie de doua-trei saptamani.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Grozavu spunea ca are nevoie de 6 luni.
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

Grozavu nu avea experienta acestei situatii si asta s-a vazut in amploarea schimbarilor pe care a vrut sa le faca.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
Locked