Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

asu wrote:
Tue Apr 24, 2018 7:21 pm
din pacate mai sunt 4 jucatori in aceasi situatie , e adevarat nu se poate nici asa fara salariu de 5 luni ....

problema e sa ne anunte si pe noi ,sa nu ne agitam degeaba
Noi niciodata nu ne agitam degeaba, ne agitam pentru POLI :)
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by asu »

englezul wrote:
Tue Apr 24, 2018 7:54 pm
asu wrote:
Tue Apr 24, 2018 7:21 pm
din pacate mai sunt 4 jucatori in aceasi situatie , e adevarat nu se poate nici asa fara salariu de 5 luni ....

problema e sa ne anunte si pe noi ,sa nu ne agitam degeaba
Noi niciodata nu ne agitam degeaba, ne agitam pentru POLI :)
de acord 100%,dar daca stim ne agitam altfel ca si asa stam prost cu herz-ul
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Vina este a jucătorilor. Dacă trăgeau și erau cât de cât în grafic cu salvarea,poate se împrumuta clubul și le dădea vreo 2 salarii.
Așa ,fără victorie de 6 luni, cine mai are curaj sa împrumute clubul și sa nu mai vadă banii înapoi veci pururi??????
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by timisoreanul »

Si eu cred ca jucatorii sunt principalii vinovati pentru situatia in care suntem. Isi bat joc de meseria lor. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa isi incaseze banii promisi, dar ei nu au inteles ca doar salvând clubul isi vor primi drepturile, daca închidem pravalia vor ramane cu buzunarele goale. Ce diferenta intre cei de acum si cei din sezonul trecut, care au avut caracter, au luptat cu toate fortele lor au salvat clubul si la final, desi cu intarziere, si-au primit banii. Oricum probleme sunt la toate cluburile cu 2-3 exceptii. Decat jucatori de genul asta, mai bine promovam jucatori tineri de-ai nostri, macar aveau o alta atitudine.
Din pacate parem condamnati. Uitati Chiajna ce antrenor si-a luat, Isaila, in timp ce noi, cu toata simpatia pentru Neaga, am fost refuzati de toti. Principala problema este insa non-combatul jucatorilor, care i-a descumpanit si pe Popa sau Grozavu.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

poate ca e mai bine asa, retrogradam si tragem obloanele. anul trecut a fost la fel, iei banii daca nu retrogradezi, de parca jucatorii ar fi actionari, nu CJ si CL.
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Amadeus wrote:
Wed Apr 25, 2018 3:55 am
poate ca e mai bine asa, retrogradam si tragem obloanele. anul trecut a fost la fel, iei banii daca nu retrogradezi, de parca jucatorii ar fi actionari, nu CJ si CL.
Daca luam ca ex jucătorul Artean.Anul trecut în iarna,i-mi amintesc ,ca avea oferte de la alte echipe.
Anul ăsta e catastrofal.Dacă retrogradam ajunge la ASU sau Ripi în liga 2.cine a fost de vina clubul ca n-a avut bani sau el ca si-a dat cu stangu-n dreptul.Melinte,Munteanu,Vașvari. ...Cu atâtea jocuri în prima liga ,nu poți sa bați pe nimeni 6 luni.Oricâte pb financiare ar fi nu se poate așa ceva.
BATAIE DE JOC.SA LE FIE RUȘINE. POATE AR MERGE ȘI UN BANNER PUS PE GARD LA MECIURILE URMĂTOARE ACASA:

NU VA MAI BATEȚI JOC DE NOI ȘI DE VOI.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Deputatii au modificat legea Curtii de Conturi: Nu va mai verifica oportunitatea cheltuirii banului public. Recuperarea prejudiciului nu mai e obligatorie
http://www.ziare.com/politica/lege/depu ... ie-1511232

Poate e de folos si pentru Poli, cu conditia ca jucatorii sa joace fotbal.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Despre problema cu ANAF, mentionata de Neaga si ... negata apoi de Birlica:

"Poli a avut și o problemă cu ANAF, după ce s-a întârziat plata ratei lunare din datoria reeșalonată. Concret, clubul plătește dintr-o datorie mai veche 50.000 de euro în fiecare lună, plus impozitele curente. Pentru întârziere, ANAF a blocat ultima tranșă din banii din drepturile TV, cea care se dă la final de sezon regulat. Acum însă, problema e rezolvată, inclusiv în ceea ce privește acordul ANAF pentru licențiere."

Sursa: timisplus.ro
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

jucatorii ar trebui platiti pentru decembrie, ianuarie si februarie iar restul la terminarea campionatului sau la sfintul asteapta daca retrogradam...
in plus le-as promite ca cine vrea, va pleca liber de contract daca scapam de retrogradare.
desi nu cred (nici ca vor primii banii nici ca nu retrogradam). probabil ca se vor da banii pe decembrie, sa primim licenta....
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

S-au dat decembrie, zica-se, si o parte din ianuarie.

In rest e asa cum zici, cine vrea sa plece la vara, o sa plece.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
Locked