Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: etapa 3 Playout Poli - Sepsi, luni 2 Aprilie

Post by englezul »

banatean_violet wrote:
Thu Apr 05, 2018 1:39 pm
Clubul trebuie să mai plătească pentru o parte din echipă salariile pe luna decembrie, plus o parte din prima pentru menținerea în Liga I. ”Dovada plății o putem depune până la 30 aprilie la dosarul de licențiere. Mai avem de achitat o parte din salariile pe decembrie, vom achita în curând și luna ianuarie. Prima nu are legătură cu licențiere, dar toți cei care au plecat și-au primit-o. O vom plăti, mai avem de luat și 40.000 de euro de la LPF pentru Cupa Ligii”, ne-a declarat președintele clubului Radu Birlică.

Dacă echipa nu va face puncte, fotbaliștilor li se va tăia din salariul aferent lunii februarie.”Ne gândim dacă să tăiem salariul pe februarie. A fost propunerea mea pentru Consiliul Director. Dar dacă vor fi rezultate, nu se va mai întâmpla. Cel mai important e să își revină echipa. Sunt alți antrenori care au avut 10-12 etape fără victorie”, a mai adăugat Birlică

sursa: http://timisplus.ro/?p=39827

Nu stiu ce pretentii putem avea de la jucatori in aprilie cand inca nu au fost platiti pe decembrie. Ba se mai pune problema sa le taie din banii pe care oricum nu i-au primit, da poate vor fi in iunie gata taiati.

Inteleg ca sunt jucatori care nu au primit prima pentru salvarea de la retrogradare, aia ultramiraculoasa de anul trecut ... pai acuma-i doare in cot pe toti de retrogradare. Daca se mai intampla o alta salvare se mai pune o prima pe care o primesti numa daca pleci de la Poli ! Pe de alta parte si jucatorilor ar trebui sa le spuna cineva ca in caz de retrogradare nu vor primii nici banii aia intregi care nu au fost taiati.
Astea sunt chestiuni stiute legate de datoriile catre jucatori. Nu sunt bani de unde sa se plateasca. este neputinta nu rea vointa ! Se fac eforturi sa nu se depaseasca 90 de zile, asta-i situatia disparata de zi cu zi din ultimii ani ! De aici si durerea ca fotbalistii nu fac eforturi sa stranga puncte pentru a ramane in L1, sa-si ia toti banii munciti. Daca picam o sa se aleaga cu praful de pe toba in frunte cu fiscul.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by asu »

sper sa nu fie adevarat !

este miscarea prin care clar nu vom evita retrogradarea !
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Are importanta cine sta pe banca ? Eu vad ca indiferent cine vine nu se prea se schimba mare lucru !
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

asu wrote:
Mon Apr 16, 2018 9:10 pm
sper sa nu fie adevarat !

este miscarea prin care clar nu vom evita retrogradarea !


Sunt de acord,cu NEAGA suntem 100% retrogradați.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by asu »

englezul wrote:
Mon Apr 16, 2018 9:16 pm
Are importanta cine sta pe banca ? Eu vad ca indiferent cine vine nu se prea se schimba mare lucru !
oricine ! numai neaga nu ! prefer un "olandez"
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

asu wrote:
Mon Apr 16, 2018 9:10 pm
sper sa nu fie adevarat !

este miscarea prin care clar nu vom evita retrogradarea !
Exact, mă tem și eu. O fi avut Grozavu bubele lui, dar șansă a avut fix zero.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Faca ce or dorii, eu zic ca nu se desfinteaza echipa nici daca retrogradam. Adica il cred in stare pe Robu sa o mai ia odata de la inceput :) In rest, vedem finalul !
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

englezul wrote:
Mon Apr 16, 2018 9:44 pm
Faca ce or dorii, eu zic ca nu se desfinteaza echipa nici daca retrogradam. Adica il cred in stare pe Robu sa o mai ia odata de la inceput :) In rest, vedem finalul !
Cred eu ca ai vrut sa zici clubul Boss , care ECHIPA sa se desfinteze ? Este vreo ECHIPA pe teren cu exceptia adversrilor 8-x ?

PS Iti dai seama ca retrogradarea inseamna plua bani de la televiziuni => plua bani catre asa zisii fotbalisti => memorii la liga => depunctari masive => sanse mici de a ramane macar in Liga 2 ? Sau fac eu vreo eroare de judecata si calcul ? Iar Robu daca o ia de la capat ca si sezonul asta .... mai bine nu :dizzy: .
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Cu 3 egaluri si 5 infrangeri acum, cand retrogradarea este atat de aproape, nu te tine nimeni antrenor, indiferent cat de "grozav" esti tu! Rezultatele conteaza. Trebuie sa-i faci pe jucatori sa puna "suflet", nu sa te plangi de evolutia lor la televizor. Daca schimbarea pare justificata, nu as putea spune acelasi lucru despre cel care vine. Om trai si-om vedea!
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Se descurca ei si la B. Parca vad ca se reantorc renegatii de la enoriasi plus tineret, promovam la low cost boss... =)) Cu finantele sunt 2 variante, ori reesaloneazala rate mai mici ori iau.... praful de pe toba. Dar nu vom pica ! :mansour:
Locked