Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

de pe unde-s astia?
pe pagina oficiala nu zice nimic.
mersi

LE, am gasit: unul de la botosani, celalalt de la colentina :-B
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Postul de fundas central ramane in....aer ? Acolo cred ca trebuia adus cineva in primul rand. Poate mai aduc vreunul liber de contract. Nu stiu daca se mai poate...
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Daca mai sunt locuri libere in lista de 25 se pot aduce jucatori liberi de contract, pana cand se ocupa toate locurile din lista.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

In primul rand nu trebuia dat Bocsan. Apoi renuntarea la Seroni ... s-a spus ca la antrenamente nu a avut determinare. Sa fim seriosi. Daca nici Seroni nu are determinare?! Poate are el alte defecte, mai gafeaza cateodata, dar sa spui de determinare... Nici Scutaru nu cred ca era de aruncat.

Sa gasesti acum un fundas central de valoare mi se pare o misiune imposibila. Si am mai spus. Intai gasesti inlocuitor, apoi renunti la un jucator. In special pe posturile deficitare.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

impossible wrote:
Tue Feb 20, 2018 1:36 pm
In primul rand nu trebuia dat Bocsan. Apoi renuntarea la Seroni ... s-a spus ca la antrenamente nu a avut determinare. Sa fim seriosi. Daca nici Seroni nu are determinare?! Poate are el alte defecte, mai gafeaza cateodata, dar sa spui de determinare... Nici Scutaru nu cred ca era de aruncat.

Sa gasesti acum un fundas central de valoare mi se pare o misiune imposibila. Si am mai spus. Intai gasesti inlocuitor, apoi renunti la un jucator. In special pe posturile deficitare.
Cand joaca Bocsan tot is galben. Oricine sa joace in locul lui sunt mai linistit... =))
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Anul trecut Bocsan a avut perioade bune. Ideal ar fi sa ai oameni care nu gresesc in aparare. Cata siguranta iti da, spre exemplu, Melinte? El joaca pentru ca nu avem pe altul mai bun. L-as prefera pe Bocsan unor improvizatii in aparare de genul lui Artean.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Alin Șeroni rămâne la Poli Timișoara

De către Anda DELIU - 20 februarie 2018



Până la urmă, Poli Timișoara îl va păstra pe Alin Șeroni, fundașul despre care antrenorul Leo Grozavu a spus că nu îi mai intră în vederi. Pe lista de jucători trimisă la LPF se regăsește stopperul, dar și George Neagu, alt jucător pe care Grozavu l-a criticat pentru evoluție.

Marți, conducerea echipei a anunțat că, după încheierea perioadei de transferuri, Șeroni rămâne la echipă și se pregătește cu toți colegii. ”Pentru a se evita orice speculație, reiterăm faptul că singurii jucători împrumutați la alte echipe sunt Cătălin Doman şi Cristian Bocşan. Toți cei aflați sub contract cu Poli, inclusiv Alin Şeroni, se pregătesc cu echipa de seniori. Staff-ul tehnic, alături de antrenorul principal, urmează să decidă pe cine se va conta în meciurile oficiale. Trebuie să avem încredere în lot și în staff! Este nevoie să susținem cu toții echipa spre victorii, să fim pe stadion, alături de Poli Timișoara!”, a declarat președintele Radu Birlică pe pagina de Facebook a echipei.

Pe lista LPF, Poli are 28 de jucători. Cinci sunt U21, așadar, sunt 23 de locuri ocupate cu seniori, cea ce înseamnă că mai pot fi aduși alți doi jucători seniori liberi de contract, deoarece limita e de 25. Niciun jucător de pe listă nu mai poate fi însă scos de azi. Iată lista de pe site-ul LPF:

Seniori: Oliva, Ciucur, Țigănașu, Vașvari, Munteanu, Melinte, Artean, Cânu, Croitoru, Curileac, Drăghici, Neagu, Popovici, Seroni, Smaranda, Straton, Străuț, Khubuthia, Murariu, Roman, Ciaccheri, Zaluschi, Enescu

U21: Bîrnoi, Haruț, Velcotă, Cochințu, Carabela

http://timisplus.ro/?p=38701
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Cine-i Murariu si pe ce post joaca?
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

banatean_violet wrote:
Tue Feb 20, 2018 8:20 pm
Cine-i Murariu si pe ce post joaca?

Fundas stanga,e de vreo 2 ani aici,dar nu a jucat deloc....
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

marci75 wrote:
Tue Feb 20, 2018 8:48 pm
banatean_violet wrote:
Tue Feb 20, 2018 8:20 pm
Cine-i Murariu si pe ce post joaca?

Fundas stanga,e de vreo 2 ani aici,dar nu a jucat deloc....
OK, m-am linistit, pe stanga suntem asigurati, Neagu care probabil e mai bun ca a si jucat, Murariu, plus baiatul acela U21 care nu a avut loc la Juve si daca mai luam cumva vreun gol pe partea aia poate il iarta Grozavu pe Seroni ca nu a batut autul cu convingere la antrenament.

Din ultima declaratie a lui Straton "... Suntem un grup unit, mai ales acum că a venit Mister..." Sa inteleg ca in perioada celuilalt Mister nu era asa?
Locked