Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

stii cum e: nu iese fum fara foc. vom vedea luni. adevarul e ca si Popica a stat la pescuit. blamam clubul ca nu-l oferteaza la sfirsitul campionatului, dar el a primit oferta si-a intirziat-o, abia 4 zile pina dupa baraj vrea s-o discute. intre timp, s-a aratat deschis la negocieri cu uta... daca era vorba de Grozavu, as fi zis ca totu-i gata rezolvat; dar pe miriuta l-au mai dat antrenor si la Sepsi acum o saptamana. Popica ar merita macar un sezon pentru ceea ce a realizat aici.
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

"Fum" iese din mintile alora care au scris asemenea articole. Pe Grozavu sa-l ia antrenor Chiajna, ca el i-a salvat. Nu cred ca trebuie sa-i ridicam statuie antrenorului de la Botosani pentru faptul ca s-a jucat corect meciul cu Pandurii. Nu era normal sa fie asa?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Se pare ca digisport a fost "sursa". Acum o dau la intors dupa ce Miriuta a declarat ca nu a vorbit nimeni de la Timisoara cu el, Birlic, Neaga au spus ca Ionut Popa este in continuare antrenorul lui Poli. Avem echipa mare, din moment ce se incearca astfel de destabilizari prin stiri false. Au gasit si un motiv ridicol, ca ar fi schimbat pentru ca a provocat nu stiu ce scandaluri. Fiind aproape singurul om din club care a spus lucrurilor pe nume, despre magariile facute de ferefelepefe, arbitrii, Ionut Popa ar merita o prima suplimentara pentru aceste "scandaluri". Probabil urmatoare stire de tipul asta, pe surse va veni de la radiotm.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

S-a stins: Primarul Timișoarei, Nicolae Robu, a reacționat pe Facebook: "Domnule Ionuț Popa, ați făcut treabă excelentă la Poli, cum am mai spus de nenumărate ori! Nu luați în seamă fabulațiile unor minți bolnave! Eu am încredere în dv. și așa, fără mustață! :)) Deci, așa cum v-am spus, dv. veți fi, în continuare, antrenor la ACS Poli! Fără mustață sau cu mustață, dacă o fi să vă crească la loc!"
Amadeus
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

Asta e efectul neretrogradarii , am ramas in liga miticeasca , deci suntem carne de tun pentru stiri "senzationale" (bomba , breaking news ...) . Astia din presa centrala au marota lor cu FCSB si , rareori , Dinamo (ar casapi Viitorul dar Hagi mai are inca ceva influenta) , in rest nu-i intereseaza nimic . Nefiind interesati , nu au informatii concrete sau corecte , asa ca baga la gramada ce le trece prin scafarlie trebuind sa realizeze targetul (nu tinta , targetul ...) de stiri . Ca 95% is aiurea nu conteaza , au stiri . :evil:

le Altii , mai cinstiti , nici nu prea apar mentionati chiar daca s-au despartit amiabil (aiurea , cine a citit forumul vechi stie) de antrenorul ce i-a adus in B . Spre deosebire de "proprietari" , acesta nu s-a putut adapta rigorilor din liga 2 , asa ca ... :D
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

Marin Condescu anunţă că Pandurii va ataca la TAS decizia de depunctare cu trei puncte, după meciul cu ASA Târgu Mureş, disputat pe un teren impracticabil, dar şi punctele deduse din cauza datoriilor avute către foşti jucători şi speră ca echipa să poată juca în Liga 1 şi în sezonul viitor.

Code: Select all

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/breaking-news-tas-decide-si-lupta-din-subsolul-ligii-1-echipa-retrogradata-care-spera-sa-se-salveze-la-comisii-am-primit-acceptul-mergem-la-tas-decizia-atacata-la-lausanne-16486090
Amadeus
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by LILIaKu- »

De ce nu a atacat deciziile cand s-au dat?
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Mie imi pare bine ca echipa inca nu are milioanele alea de la primarie, altfel zice-se ca ar fi fost posibil sa ne trezim aici cu vpiturca sau rlucescu. Nu ar strica insa daca banii aia intra macar din etapa a 5a. Spre deosebire de campionatul trecut, acum Ionut Popa e condamnat sa castige primele 5 etape ca sa nu mai fie discutii de astea cu cine-i antrenor la Poli.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by AndreiVajnaII »

Amadeus wrote:Marin Condescu anunţă că Pandurii va ataca la TAS decizia de depunctare cu trei puncte, după meciul cu ASA Târgu Mureş, disputat pe un teren impracticabil, dar şi punctele deduse din cauza datoriilor avute către foşti jucători şi speră ca echipa să poată juca în Liga 1 şi în sezonul viitor.

Code: Select all

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/breaking-news-tas-decide-si-lupta-din-subsolul-ligii-1-echipa-retrogradata-care-spera-sa-se-salveze-la-comisii-am-primit-acceptul-mergem-la-tas-decizia-atacata-la-lausanne-16486090
N-au nici o șansă. Trebuiau să fie mai agresivi. Să atace punctele pierdute prin înjumătățire, sistemul cu 14 echipe, trecerea la acordarea de 3 puncte la victorie în loc de două, ba chiar să atace și pe mama mă-sii și cine o mai inventat fotbalul ăsta!

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Interesant. Sa presupunem ca se vor duce la TAS (eu nu cred acest lucru) si vor castiga (nici pe asta nu o cred). Ce se va intampla atunci? Se va rejuca meciul cu ASA? Dar daca echipa din Tg. Mures nu va mai exista la momentul respectiv? Apoi, in caz de victorie a minerilor, se va disputa meciul de baraj Pandurii - UTABD? Urmeaza reprogramarea etapelor deja disputate din liga 1/liga a 2-a. Doar eu vad absurdul acestei situatii?

L.E. Pandurii a primit decizia comisiei de recurs la data de 22 mai. Aceasta decizie trebuia atacata la TAS in termen de maxim 21 de zile, conform art. 120 alin. 4 din Regulamentul Disciplinar: "Persoana sancționată și Secretatul General al FRF/LPF pot formula recurs la Tribunalul Arbitral al Sportului de la Lausanne împotriva hotărârii Comisiei de Recurs a FRF/LPF, în termen de 21 de zile de la comunicarea hotărârii. În cazul în care decizia comisiei de recurs a FRF/LPF nu este atacată la TAS în termenul prevăzut mai sus, aceasta devine definitivă și irevocabilă."

Daca am calculat eu bine, cele 21 de zile au cam trecut.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
Locked