Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

Terminati cu fatalismele. Daca pleaca unii jucatori/majoritatea, vom aborda cu cine ramane returul - si cu cine vrea sa se afirme pe promisiuni, ca-s si din astia destui. Cu conditia ca cei care sunt aici sa-si doreasca sa joace fotbal, putem repeta minunea de anul trecut - am vazut la Pandurii sub Stoican ca se poate. Sa se chiar vrea.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

PFA wrote:Terminati cu fatalismele. Daca pleaca unii jucatori/majoritatea, vom aborda cu cine ramane returul - si cu cine vrea sa se afirme pe promisiuni, ca-s si din astia destui. Cu conditia ca cei care sunt aici sa-si doreasca sa joace fotbal, putem repeta minunea de anul trecut - am vazut la Pandurii sub Stoican ca se poate. Sa se chiar vrea.
+1 :D
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Kerosen »

Fotbal pe promisiuni si stomacul gol gasesti doar prin Coreea de Nord sau la cluburi neserioase cum sunt multe din Romania
Pina nu demult ,Robu tinea cu dintii de echipa,dorea sa gasesca niste fraieri cu bani dar el sa fie"conducatorul suprem"
Cum nu s-au gasit niste prosti,iar "cutia milei" nu functioneaza la Liga 1 viitorul e tot mai negru


p.sVoi ati merge la servici daca nu ati fi platit de aprox 4 luni de zile ?
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

Comparatia asta nu se cade, fiindca majoritatea dintre noi nu primesc intr-o luna echivalentul salariului mediu national pe un an.

Normal insa ca nu este o situatie pozitiva si nu sunt conditii ideale de a-ti duce existenta. Asa cum scriam insa pe topicul meciului cu GMM, mai grav e ca s-au facut promisiuni neonorate in mod repetat, ca s-a perpetuat starea de tensiune si de nesiguranta non-stop in presa si ca nimeni nu da semne ca ar exista un plan B.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Kerosen wrote:Fotbal pe promisiuni si stomacul gol gasesti doar prin Coreea de Nord sau la cluburi neserioase cum sunt multe din Romania
Pina nu demult ,Robu tinea cu dintii de echipa,dorea sa gasesca niste fraieri cu bani dar el sa fie"conducatorul suprem"
Cum nu s-au gasit niste prosti,iar "cutia milei" nu functioneaza la Liga 1 viitorul e tot mai negru


p.sVoi ati merge la servici daca nu ati fi platit de aprox 4 luni de zile ?
In afara de fcsb toate echipele profesioniste din L1 au restante la salarii. Majoritatea platesc la limita celor 3 luni. Despre asta era vorba, adica in Romania acestor zile Poli nu este exceptia ci regula ! Dar daca Popa plange intruna pe la tv sau cui il intreaba ca nu sunt bani, cve sa mai astepti de la manelistii din vestiar?
Astra a luat un titlu cu salarii neplatite de 7-8 luni si nu am vazut muschi umflati la jucatori pe la tv. Mai zicea din cand in cand Sumudica dar restul rupeau terenul in meciurile oficiale. De spectatori multi la Giurgiu, nu mai zic..
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

englezul wrote:
Kerosen wrote:Fotbal pe promisiuni si stomacul gol gasesti doar prin Coreea de Nord sau la cluburi neserioase cum sunt multe din Romania
Pina nu demult ,Robu tinea cu dintii de echipa,dorea sa gasesca niste fraieri cu bani dar el sa fie"conducatorul suprem"
Cum nu s-au gasit niste prosti,iar "cutia milei" nu functioneaza la Liga 1 viitorul e tot mai negru


p.sVoi ati merge la servici daca nu ati fi platit de aprox 4 luni de zile ?
In afara de fcsb toate echipele profesioniste din L1 au restante la salarii. Majoritatea platesc la limita celor 3 luni. Despre asta era vorba, adica in Romania acestor zile Poli nu este exceptia ci regula ! Dar daca Popa plange intruna pe la tv sau cui il intreaba ca nu sunt bani, ce sa mai astepti de la manelistii din vestiar?
Astra a luat un titlu cu salarii neplatite de 7-8 luni si nu am vazut muschi umflati la jucatori pe la tv. Mai zicea din cand in cand Sumudica dar restul rupeau terenul in meciurile oficiale. De spectatori multi la Giurgiu, nu mai zic..
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

englezul wrote:.
.......................
De spectatori multi la Giurgiu, nu mai zic..
Cam ca la ASU ; putem concluziona ca importanta numarului de spectatori in ecuatia titlului (sau a performantei) in fotbalul romanesc este cvasinula . :mrgreen:
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Se apropie Craciunul si imi aduc aminte cu nostalgie cum avea grija Iancu de noi sa ne futa in fiecare an sarbatorile cu vreo veste rea care ne punea pe jar. Hai sa vedem anul asta, se mai respecta traditia si in lipsa lui Iancu |? :D
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Se pare ca astazi vom avea ceva noutati... B-)
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Se pare ca Birlica va fi noul presedinte.
Nu stiu cum sa reactionez,parca in Dragoi aveam de 10 ori mai multa incredere.
Locked