Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

Nici macar nu este o problema insurmontabila datoria la ANAF, teoretic. Adica ei ce pot face? Sa iti blocheze conturile si sa incerce sa vanda jucatorii pe care au gaj - deci mai nimic. Problema este sa poti oferi un minim de garantii oricui ar vrea sa vina, incepand prin a plati restantele.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by diegis37 »

impossible wrote:
Wed Jun 13, 2018 3:33 pm
diegis37 wrote:
Tue Jun 12, 2018 12:28 am
"Studentii Politehnici TImisoara isi vor echipa inapoi
9. Juni um 17:22 ·
In anul 1920, Traian Lalescu a infintat echipa de fotbal Politehnica Timisoara.
O echipa mult iubita de toti banateni,aceasta avand si cateva rezultate notabile in istoria sa pe care toti fani le cunosc.
Dar mai presus decat castigarea unei cupe este pasiunea pentru fotbal,o pasiune, trimisa din generatie in generatie.
O pasiune pe care noi studenti am practicat-o la echipa noastra ASU o echipa de la bunul nostru rector pe atunci, astazi primar, Nicolae Robu.
Acesta cu unele eforturi a reusit sa ne ajute in crearea unei echipe de fotbal ca noi studenti sa putem juca sa ne aratam aceasta pasiune.
Asta pana in anul 2012 cand un grup de oameni au venit si ne-au furat echipa .
Asa zisa galerie a lui Poli prin care doi dintre lideri lor Sebastian Novovici si Ema Cernescu si impreuna cu naivitatea actualului rector dl.Viorel Aurel Serban,au furat o echipa frumoasa o echipa a comunitatii studentilorPolitehnica din Timisoara,doar pentru scopul lor marsav de a se duela cu echipa Acs Poli TImisoara,echipa care in momentul de fata detine palmaresul vechi Politehnici . Acum dragi studenti ar fi momentul sa ne luam echipa inapoi si sa nu mai acceptam abuzul Druckeria
si a celor doi lideri ai acesteia."

=)) =)) =))
Mesajul asta nu apare in presa. Este inventat de un forumist nonpatron. De ce? Ca sa pastreze linia inceputa acum 6 ani. Ar fi interesant de stiut daca greselile gramaticale sunt intentionate sau sunt o consecinta a "bibliotecilor" citite de autor.
Am vazut si eu .Este o pagina "fake" pe facebook.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

:bashhead:
Marius Curileac a semnat un nou ontract cu #Poli până în anul 2020, acest angajament fiind adaptat la noile condiții financiare ale clubului nostru. Îi mulțumim şi îi urăm succes mai departe în #albviolet.
Hai, Poli!


de pe FB
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Pai ce nu ar fi in regula la acest anunt?
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Pai a semnat pe principiul "daca-i musai cu placere". Adica fiind pe lista ANAF nu poate pleca liber de contract si bani pe el nu da nimeni. Asa ca avem portar si un nr 10 din ce-mi dau seama ! :) ))
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Nu cred ca e chiar asa. Nu poate pleca liber inainte de momentul la care ii expira contractul. Ca nu e el vinovat ca sunt datorii la club.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

impossible wrote:
Thu Jun 14, 2018 8:32 pm
Nu cred ca e chiar asa. Nu poate pleca liber inainte de momentul la care ii expira contractul. Ca nu e el vinovat ca sunt datorii la club.
Pai clar mai avea contract inca un an cel putin.
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Si ce se intampla daca, prin absurd, nu-i platim salariul lui Curileac? Nu cumva are voie sa se adreseze comisiilor si apoi sa plece liber? Nu cred ca poate fi tratat ca o marfa. S-ar putea, insa, ca noi sa fim obligati de ANAF sa-l platim la zi. In acest caz baiatul merita respectul nostru ca a inteles situatia si a acceptat sa semneze pe mai putin.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

La cum apara si putin e mult pentru el.
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

impossible wrote:
Thu Jun 14, 2018 10:02 pm
Si ce se intampla daca, prin absurd, nu-i platim salariul lui Curileac? Nu cumva are voie sa se adreseze comisiilor si apoi sa plece liber?
(1) Dacă, în condiţiile legii, încetează dreptul de proprietate a debitorului gajist asupra bunului gajat, gajul se extinde în mod automat asupra bunului de înlocuire sau a despăgubirii datorate debitorului gajist, dacă contractul de gaj nu prevede altfel. În acest caz, gradul de prioritate a gajului asupra bunului de înlocuire sau despăgubirii va fi determinat de momentul apariţiei gajului asupra bunului a cărui proprietate a încetat.

Deci probabil băgăm pe altcineva.

Altfel, mi s-a părut ok în acest sezon de L1, destule meciuri bune.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
Locked