Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Nu va faceti probleme, o rezolva ai nostri sa nu mai ajungem la baraj, ce sa se mai oboseasca plimbandu-se pe teren inca doua meciuri.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

banatean_violet wrote:
Wed May 16, 2018 9:57 pm
Nu va faceti probleme, o rezolva ai nostri sa nu mai ajungem la baraj, ce sa se mai oboseasca plimbandu-se pe teren inca doua meciuri.
E plin de profetii pe net privind victoria Chiajnei la Dinamo , ceva asemanator cu cea de la Botosani . Cred ca nu prindem nici barajul . :dizzy:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

Singurii ce nu au cooperativa cu ei sunt Gazu. Etapa viitoare se joaca ultima sansa. Fara victorie suntem retrogradati inainte de ultima etapa.
Amadeus
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by timisoreanul »

Când nu castigi 6 luni un meci, ce pretentii sa ai? Ce ar insemna care oricare dintre noi sa lucreze prost la serviciu 6 luni. Poate vor avea o rabufnire de orgoliu pe final, desi nu prea cred.
Ca un club sa faca performanta trebuie ca toate rotitele mecanismului sa se invarta: conducerea sa conduca (inclusiv sa asigure finantare), antrenorii sa antreneze si jucatorii sa joace. La noi nimic nu a mers bine si de aceea suntem unde suntem. Ca sa iesim din groapa, ar trebui un efort fantastic in aceste ultime meciuri, in primul rand din partea jucatorilor. Vom trai si vom vedea, eu ii voi sustine pe stadion si in ultimele doua meciuri de acasa, desi mi-am cam pierdut încrederea in ei.
Oricum, si daca picam, inevitabil, intr-o forma sau alta, vom reveni, la asta ne pricepem, iar Timisoara e un oras prea mare ca sa ramana prea mult timp in anonimat. Dar ar fi bine sa fim un club cu finantare, cu galerie si cu stadion. Va veni soarele si pe strada noastra, dar ne asteapta niste ani dificili.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Dacă nu lucrezi bine 6 luni ești dat afară, ăsta e clar.
Pe de alta parte ce liga 1 o sa fie la anul:Călărași, Chiajna,Voluntari,Sepsi tradiție ce sa mai zici.
Poate ne prînde bine o pauza de la boala asta, ca Poli în ultimii 4 ani a fost ca o boala,am trecut prea de multe ori de la agonie la extaz și invers.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

eu nu mai vad nicio scapare, dupa ce mediasul a batut azi, voluntariul intra in morisca blaturilor cu chiajna - colentina poate chiar dinamu, iar mediasul is mai buni ca noi si au un program mai usor.
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

In timp ce alții fac blaturi peste blaturi,pe noi ne-au bătut foștii jucători timisoreni:
Torje pasa de gol cu Dinamo,Axente gol cu Botoșani, Benzar meci fantastic cu Voluntari.
Urmează Croitoru cu Botoșani.
Crețu cu Medias....
Facem noi aicea liga 2 timisana.
ACS,ASU,RIPI...Poate Dumbravita peste un an.
Cu atâta orgoliu nu meritam altceva.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Dacă vom fi gladiatori, vom câștiga, a declarat Neaga.
Antrenorul spune că echipa poate bate atât pe Mediaș, dar și pe Botoșani, Dinamo și Chiajna. (sursa:tmsport)

Jos palaria (nu am dar imi cumpar una) daca reuseste sa-i transforme din miserupisti in gladiatori.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Dacă bate tot i-mi fac tricou cu Rica Neaga și la anul vin la toate meciurile cu el.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Speranta moare ultima oricum...
Locked