Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by diegis37 »

marci75 wrote:
diegis37 wrote:
marci75 wrote:Gurile rele zic,ca s-au luat bani frumoși de către club pe Mailat,peste 500000 E,poate confirma cineva?
Măcar sa ne mai liniștim și noi....
Daca am fi primit ceva ,deja era Robu pe prima pagina.
Nu am primit nimic,din pacate.

A intrat Birlica la Europa Nova,la cat era de vehement clar nu s-a luat mare lucru,poate chiar nimic.
Si mai mergem la TAS ?
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Si mai mergem la TAS ?[/quote]


Zilele următoare se decide.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by diegis37 »

marci75 wrote:Si mai mergem la TAS ?

Zilele următoare se decide.[/quote]
ok mersi
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

diegis37 wrote:
Pffv wrote:Mai sa fie , dar batutul de apa in pipa bag seama ca e sport nat ... pardon local . Cat o sa mai stam sa dezbatem un final demult anuntat ... cu mica exceptie a gaselnitei cu folosirea imediata , rromanism curat ? Toata lumea stia de memoriu , toata lume stia decizia finala , asezonata cu cateva amanari sa isi ia aia indemnizatiile de sedinta . Cat despre varful generatiei sale , stati mai i incet , ca a mai fost unul "inima Banatului" de freaca banci de rezerve prin Turcia . Doamne , de parca i-am pierdut pe Messi , Ronaldo , Neymar si Dybala .... deodata . Drum bun si cel putin acelasi succes ca si Barbut la Craiova . :mrgreen:
Nici eu nu prea inteleg toata aceasta boceala ( se zice asa? ).
A plecat ,drum bun.Nu sta acum toata echipa in jucatorul Mailat.
Vine altul poate mai bun.
Hai Poli!!
Pai mie imi pare rau ca n-am luat nimic pe el. Mai prelungeam agonia vreo doua luni. Fara bani de la autoritati vanzarea de jucatori ar fi o sursa de venit care sa ne tina in viata. Deranjant nu e modul cum s-a finalizat cazul, de altfel asteptat de toata lumea (cum bine zicea Pffv), ci diletantismul din club care a favorizat aceasta situatie.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

diegis37 wrote:.....
In afara de Becali nimeni nu a facut vreo oferta ,acum cand a fost sa fie luat gratis normal ca au intrat pe fir si alte echipe.
Nu stiu daca lua Poli ceva, pana nu isi umpleau buzunarele impresarii

"Au venit impresarii lui Mailat, au stat două ore, dacă le dădeam 100.000 de euro lor ajungea aici. Nu are importanţă cine mi l-a oferit pe Costache. Eu cred în Costache, nu cred în Mailat", a adăugat finanţatorul FCSB. " sursa prosport

De ce discutam atat pierderea lui mailat? Pentru ca wekendu asta nu am pierdut nici un meci. :)

Nu cred ca vom avea succes la tas tinand seama si de reglementarile pe care vrea sa le introduca fifa, jucator neplatit doua luni poate sa-si rezilieze contractul unilateral fara nici un fel de memoriu, comisii, etc. Ai nostri parca aveau peste 140 zile intarziere la salarii.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

marci75 wrote:
diegis37 wrote:
marci75 wrote:Gurile rele zic,ca s-au luat bani frumoși de către club pe Mailat,peste 500000 E,poate confirma cineva?
Măcar sa ne mai liniștim și noi....
Daca am fi primit ceva ,deja era Robu pe prima pagina.
Nu am primit nimic,din pacate.

A intrat Birlica la Europa Nova,la cat era de vehement clar nu s-a luat mare lucru,poate chiar nimic.
Pe Birlica trebuia sa-l duca mintea si sa-l plateasca pe jaorete la timp ca sa nu piarda clubul cateva sute de mii de euroi ampulea. Acum ii vehement dejgaba, vina le apartine in totalitate ! Si la cat de des vad filmul asta la noi in ultimii ani, tare imi este ca-i premeditata treaba ! :(
jaguarul
Posts: 10
Joined: Sat Jul 15, 2017 7:04 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by jaguarul »

Poate sună ciudat, dar cred ca clubul a procedat corect. Nu aveai cum să-l plătești pe doar pe Mailat, un puști, dar să nu-i plătești pe Cânu, Straton, Artean, Șeroni, Drăghici, etc. cei care ne-au ținut in prima liga impotriva oricărei logici și au jucat meci de meci. Doar fiindca ei au avut obraz și și-au ținut cuvântul nu e corect să-i tratezi de fraieri.

Din păcate Mailat nu a avut cuvânt, s-a luat dupa impresari, etc. Asta este, am rămas cu jucatori care au jucat cu inima un sezon, respect lor si mergem inainte (cat se mai poate).
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

jaguarul wrote:Poate sună ciudat, dar cred ca clubul a procedat corect. Nu aveai cum să-l plătești pe doar pe Mailat, un puști, dar să nu-i plătești pe Cânu, Straton, Artean, Șeroni, Drăghici, etc. cei care ne-au ținut in prima liga impotriva oricărei logici și au jucat meci de meci. Doar fiindca ei au avut obraz și și-au ținut cuvântul nu e corect să-i tratezi de fraieri.

Din păcate Mailat nu a avut cuvânt, s-a luat dupa impresari, etc. Asta este, am rămas cu jucatori care au jucat cu inima un sezon, respect lor si mergem inainte (cat se mai poate).
Cei enumerati de tine nu erau in vizorul niciunei alte echipe. Tinerii sunt singuri pe care-i poti vinde si la maruntisul care trebuia platit merita. O luna macar cat sa nu devina liberi. Aici sunt alte interese, noi ne agitam aiurea.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

englezul wrote: ......

Aici sunt alte interese, noi ne agitam aiurea.
In sfarsit spus pe sleau . Acu' daca va zice Englezul poate pe el il credeti . :D :-\ :-s


le Sper sa apara un Englez si pe la enoriasi , care asemenea se agita ..... :mrgreen:
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by AndreiVajnaII »

jaguarul wrote:Poate sună ciudat, dar cred ca clubul a procedat corect. Nu aveai cum să-l plătești pe doar pe Mailat, un puști, dar să nu-i plătești pe Cânu, Straton, Artean, Șeroni, Drăghici, etc. cei care ne-au ținut in prima liga impotriva oricărei logici și au jucat meci de meci. Doar fiindca ei au avut obraz și și-au ținut cuvântul nu e corect să-i tratezi de fraieri.

Din păcate Mailat nu a avut cuvânt, s-a luat dupa impresari, etc. Asta este, am rămas cu jucatori care au jucat cu inima un sezon, respect lor si mergem inainte (cat se mai poate).
Ar fi trebuit si ceilalti sa inteleaga ca era in interesul lor pana la urma. Din vanzarea lui Mailat ar fi aparut un pic de liniste la club si ar fi primit si ei mai mult din restante. Plus ca era vorba de doar 3 zile de cand ar fi trebuit platit Mailat pana ar fi fost platiti si restul.
Locked