Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Kerosen wrote:Inca un pas spre desfintare
Pe linga datoriile la ANAF se mai adauga si aprox 5.5 mil euro care trebuie returnati primariei .
Singura solutie este vanzarea clubului,dar nu cred ca vor gasi un PROST sa plateasca toate datoriile
Relax and keep walking...
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

marci75 wrote:
Kerosen wrote:Inca un pas spre desfintare
Pe linga datoriile la ANAF se mai adauga si aprox 5.5 mil euro care trebuie returnati primariei .
Singura solutie este vanzarea clubului,dar nu cred ca vor gasi un PROST sa plateasca toate datoriile

S-a amanat si amicalul de azi,cred ca are legatura.
Sa nu dramatizam. Nu sunt convins ca aceasta problema o va afecta pe Poli. Cel putin nu in perioada imediat urmatoare. Acum nu s-a mers la strand in Ungaria pentru ca s-a defectat autocarul.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by DP 2-6 »

Dacă tot ne „desfințăm”, măcar să avem un vârf! :D

Exclusiv: Poli rezolvă problema ofensivei: internaționalul togolez Camaldine Abraw semnează astăzi



Ajunsă pe loc de play-off la final de tur al sezonului regulat, reușind astfel să furnizeze o nouă surpriză urmăritorilor Ligii I, Poli Timișoara ”mută” din nou pe piața transferurilor. Bănățenii nu reununță la întărirea atacului, mai ales după ce, în ultimele etape antrenorul Ionuț Popa a atras atenția conducerii de pe Bega că ar putea avea mari probleme în cazul în care lotul nu va fi completat.

Astfel, Camaldine Abraw, originar din Togo, va deveni cea mai nouă achiziție a clubului timișorean. Atacantul de 1,80 m este născut la Lomé, în Togo, stat pentru care a evoluat atât în echipa U17 cât și pentru echipa de seniori, având 9 prezențe în echipa reprezentativă, din 2010 până în prezent.

Din 2014 și până în 2017, Camaldine a evoluat în Africa de Sud, la Free State Stars F.C. și Kaizer Chiefs F.C., cu cea din urmă, togolezul terminând ultima ediție de campionat pe locul 4.

Conform transfermarkt.de, cota de piață a togolezului Camaldine Abraw este de 200.000 de euro, în acest moment. Abraw și-a făcut junioratul la Châteauroux, în Franța și poate evolua și la mijlocul terenului. Abraw are și cetățenie franceză.

Fotbalistul de culoare vine liber de contract și ajunge la Timișoara în această seară, urmând ca de mâine, 6 octombrie, togolezul să intre ”în pâine” sub comanda antrenorului Ionuț Popa.
http://www.observatordetimis.ro/2017/10 ... za-astazi/
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by LILIaKu- »

Sper sa nu fie un bianconi
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

LILIaKu- wrote:Sper sa nu fie un bianconi
Cam 99% sanse sa fie cel putin la fel...
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Prea multe pretentii, stie toata lumea ca atunci cand da frigu togolezii nu mai dau randamentul maxim. Va fi bun la primavara cand Poli va fi surpriza playoffului.
Altfel, imi pare rau de cei care nici acum nu au parte de cheful in cinstea disparitiei Poli. :p
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

englezul wrote:
LILIaKu- wrote:Sper sa nu fie un bianconi
Cam 99% sanse sa fie cel putin la fel...
Eh, 99%. Ăsta a jucat într-un sezon mai mult fotbal decât Bianconi în toată cariera. Întrebarea se pune dacă e un jucător care ne poate ajuta acum, că doar la număr sau ca să aşteptăm până la primăvară să-şi intre-n rol n-are rost să-l luăm.

Florin Costea n-ar putea fi o soluţie de avarie? :-B
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Odata cu venirea togolezului a dat gol brazilianul, se completeaza si ajungem la 100%. Dupa un lung si de meciuri fara victorie avem 2-1 cu Sannicolau.

http://www.acspoli.ro/index.php/2017/10 ... ci-amical/

De remarcat si revenirea in tromba a lui Croitoru. Semne bune pentru meciul care vine intre cele doua primarii una care nu are voie nimic si alta care face totul legal.
Totdata ar fi o ocazie buna sa se organizeze si un eveniment pentru juristii primariei sa-si ia niste notite de la stafful administrativ al ilfovenilor.
Last edited by banatean_violet on Sat Oct 07, 2017 8:45 am, edited 1 time in total.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

la o echipa de judet, trebuia sa le dam 4-6 goluri in 60 de minute
Amadeus
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by asu »

Poli - ASU in Cupa

Nu era necesar
Locked